CZESKIE I SŁOWACKIE POJAZDY W ARMORED WARFARE

Dzisiaj, 17 listopada, Republika Czeska i Republika Słowacka obchodzą Dzień Walki za Wolność i Demokrację, więc Obsidian Entertainment wraz z My.com chcą skorzystać z okazji, aby zdradzić kilka informacji na temat czeskich i słowacki pojazdów, które w przyszłości wjadą do Armored Warfare.

scr1

Była Czechosłowacja może się pochwalić silną tradycją budowania pojazdów opancerzonych, sięgającą korzeniami prawie 100 lat. Choć zjednoczone państwo czechosłowackie przestało istnieć przeszło dwadzieścia lat temu, zarówno Republika Czeska jak i Republika Słowacka pozostały wierne wyżej wspomnianej tradycji i dalej opracowują własne opancerzone pojazdy oraz modernizują istniejące warianty.

Moderna

Czeskie i słowackie pojazdy wjadą do gry w pierwszej połowie 2016 roku wraz z pojazdami czeskimi, chińskimi, francuskimi i skandynawskimi jako część drzewa trzeciego dilera. O jednym z tym pojazdów, OT-64 na kołach transportera opancerzonego (opracowanego w ramach wspólnego przedsięwzięcia Polski i Czechosłowacji) wspomnieliśmy w artykule poświęconym polskim pojazdom. Razem z nim do gry wjedzie pierwszy „czysty” czechosłowacki pojazd, którym jest samochód pancerny OA-82 Jarmila II.

jarmila
OA-82 Jarmila II stanowi prototyp samochodu zwiadowczego, opracowanego pod koniec lat 50. XX wieku przez firmę Tatra w celu zastąpienia starzejącego się asortymentu pojazdów zwiadowczych, używanych armię Czechosłowacji. Jednym z wariantów był wóz, silnie uzbrojony w dwa obracające się działa bezodrzutowe kalibru 82 mm. Projekt ten nie odniósł jednakże sukcesu, a rolę zwiadowców przejęły węgierskie D-442 FÚG, występujące w armii Czechosłowacji pod oznaczeniem OT-65. W 2016 roku do gry trafią następujące czechosłowackie pojazdy:

  • OA-82 Jarmila II
  • OT-65 (oraz jego zmodernizowane odmiany)
  • KBVP Pandur II (wersja służąca w armii Czech)
  • BVP-M2 SKCZ “Šakal”
  • T-72M2 Moderna

Co się tyczy słynnego czeskiego czołgu podstawowego T-72M4CZ, na początku wysoką pozycję w drzewie trzeciego dilera zajmie inny pojazd, ale wprowadzenie T-72M4CZ jest planowane w trybie późniejszym.

Do zobaczenia na polu bitwy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments