Blitz Q&A

Pb8mJ946GSA
Kolejna dawka odpowiedzi deweloperów, dzisiejszym tematem są: Mapy
W dzisiejszym wydaniu, jeden z deweloperów opowiada o pracy nad nowymi mapami, przyczynami zmian istniejących już map, o planach na przyszłość i wiele więcej.
 
Dlaczego jedne mapy są zmieniane, a inne nie?
– Na „El Alamein” było wiele problemów. Wzgórza nie były przemyślane i były mało komfortowe dla niszczycieli, ale w końcu wyszło tak, że udało się znaleźć takie punkty, skąd kontrolowało się całą mapę. Były „balkony”, które często zajęte gwarantowały zwycięstwo. Było lekkie niewyważenie punktów respawnu. Wszystko to prowadziło do braku różnorodności działań na mapie. To samo można powiedzieć o innych mapach, które były poddane zmianom.
O nowej mapie „Kanał” nie zapomnieliśmy – ona jest jedną z pierwszych map do przerobienia.
 
Dlaczego „Kamieniec” jest niedostępny dla czołgów wysokiego poziomu?
– Zlikwidowaliśmy możliwość gry wysokimi tierami z powodu niewielkich rozmiarów mapy i „czystki” w krzakach. W patchu 2.2 można było grać wszystkimi tierami, ponieważ mapa tymczasowo była przerobiona na styl Halloween.
 
Kiedy będą nowe mapy? Ile ich wejdzie przed Nowym rokiem?
– Do połowy wiosny planuje się wypuścić dwie nowe mapy, jedna z nich musi pojawić się do końca 2015 roku.
 
Kiedy usuniecie góry i krzaki dla niszczycieli z czerwonej linii?
– Nie walczymy z „krzakami na czerwonej linii”, a z nadmierną efektywnością takich pozycji. Kiedy powstawały mapy, większość takich miejsc nie było uwzględnianych jako pozycja dla tego typu pojazdów. Jeśli udaje nam się identyfikować takie miejsca, to podejmujemy decyzje o rebalansie mapy. Takie czynności były wykonane na „El Alamein”, „Kamieniec” i „Pustynne piaski”.
 
Czy zrobią kiedykolwiek optymalizację dla krzaków?
– Optymalizacja roślinności w dużej mierze została już przeprowadzona, lecz stale wnosimy niewielkie zmiany. Jeżeli Wasze urządzenie ma problem, żeby sobie z tym poradzić, to spróbujcie obniżyć ustawienia grafiki.
 
Czy będzie przerobiona mapa „Kopalnie”? Uważam, że zbyt dużą przewagę ma zespół, który ma więcej medów.
– Mapa jest już w kolejce do zmiany. Uwzględnimy komentarze i opinie graczy, statystyki, a także uwzględnimy niezbalansowane pozycje.
 
Czy planuje się zwiększyć rozmiary map i liczbę osób w zespołach?
– Nie planuje się.
 
Czy będą „wielopoziomowe” mapy?
– Tak, takie lokacje są w planach. Testy wykazały interesujące i obiecujące możliwości gry, ale ujawniły także wiele problematycznych kwestii. Szukamy rozwiązań tych problemów. Jeżeli uda się zbalansować takie mapy dla wszystkich klas czołgów, to takie mapy trafią do rozwoju. Konkretnych terminów nie możemy podać.
 
Dlaczego devsi przerabiają stare mapy tak, że gra na niszczycielach staje się niemożliwa?
– TDki nie muszą mieć przestrzału na całą mapę, lecz tylko na jeden wybrany kierunek. Inaczej bitwa na takiej mapie zbyt często sprowadza się do pasywnej gry, gdzie prawie cały obszar kontrolują niszczyciele.
 
Kiedy pojawią się mapy miejskie?
– Szybko, lecz w urządzeniach poprzednich generacji nie zawsze wystarcza wydajności i pamięci. Te mapy wymagają dużo czasu dla testów i optymalizacji, zatem opóźnia to ich wypuszczenie.
 
Dlaczego przy startowym rozmieszczeniu, czołgi ciężkie pojawiają się w punkcie, który jest wygodniejszym dla czołgów średnich?
– Rozmieszczenie czołgów zostanie poprawione przy innym patchu.
 
Czy będzie możliwość przebijania pociskiem drobne budowle i ogrodzenia z zadaniem uszkodzeń przeciwnikowi?
– Obecnie pocisk zatrzymuje się przy styczności z wszystkimi obiektami. Przyszłe plany są takie, że pocisk będzie tracił penetrację przy niszczeniu obiektu, natomiast burzaki i kumulaki będą zatrzymywały się na obiektach. Jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o jakichkolwiek terminach.
 
Zrobiliście bardzo dobrą robotę zmieniając mapy „Pustynne piaski” i „El Alamein” – te mapy można uznać za naprawdę nowe. Dlaczego nie przywrócicie poprzednich wersji tych map razem z nowymi?
– Trzeba zrozumieć, że nie zaczynamy zmieniać map, by je odnowić – ale dlatego, że jest to potrzebne z istotnych przyczyn. Na starych wersjach map znaleźliśmy sporo niedociągnięć, które usunęlismy w nowych ich odsłonach. Dlatego powrót starych map nie ma sensu.
Poza tym, są pewne ograniczenia co do liczby map, ze względu na wielkość klienta gry. Każda nowa mapa i każda dodatkowa gałąź przybliża nas do limitu. Nie oznacza to jednak, że nowych map i czołgów nie będzie. Staramy się zdywersyfikować miejsca bitew i jednocześnie powstrzymać wzrost objętości klienta gry.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.