Kim są Supertesterzy?

Czołgiem! Nie wiem czy pamiętacie wpis o wyznaniach Supertestera, który ma żal o to, jakie osoby testują nowe czołgi. Pozwolę sobie przytoczyć fragmencik, natomiast cały list z wyznaniami Supertestera znajdziecie tutaj.

Do supertestów,  graczy niezależnie od statystyk i wieku (o czym niżej), ale z co najmniej 5000 bitew.

Zadania do zrealizowania są bardzo różne – ale najczęściej nudne i męczące, bez „fajerwerków”, jak np. testowanie nowych czołgów, nowych map czy trybów gry.
W mojej drużynie jest 40 ludzi, 30 w podstawowym składzie i 10 graczy w rezerwie. Tylko czterech z nich to ludzie z doświadczeniem, a pozostali… Jak ch…… grządki pielić, delikatnie mówiąc – bardzo słabi gracze, którzy cudem załapali się na supertesty (32-45% zwycięstw).

Jak wspomniałem powyżej – wiek.

Obok mnie, dzieciak sąsiadów, 12 lat, dostał się do ST  ze swoimi 8k bitew, WN8 na poziomie 350 i 44% zwycięstw. Pytanie – czego on się nauczy podczas testów i jakie po jego zakończeniu napisze podsumowanie przy takich „warunkach”?
Dziwne nie jest, że potem zamknięte update’y wypuszcza się na „otwarte testy”, żeby wszyscy mogli potestować… I zagadka – skąd tyle błędów, zwłaszcza w ostatniej aktualizacji?

Znaleźliśmy twitch jednego takiego testera… Co prawda nie gra niczym nadzwyczajnym, ale powiedzcie sami.. Jakich czołgów możemy się spodziewać z pod ręki takiego testera, który musi napisać opinie na temat danego czołgu..? Być może „ojciec” pozwolił pograć dziecku, aczkolwiek wpis o wyznaniach Supertestera mówi sam za siebie.. Daje to trochę do myślenia.

12190505_1646657478950573_948633001_o

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

5 komentarzy

 1. qa tester pisze:

  Jestem zawodowym testerem i macie bardzo mylne pojecie o tym co robi i co musi umiec tester. Tester nie musi byc super graczem bo nalezy testowac dane elementy pod katem wielu sytuacji. Swietnemu graczowi na przyklad nigdy nie wpadnie do glowy robienie ewidentnych glupot a takie tez trzeba sprawdzic. Kolejna sprawa to swiezosc spojrzenia. Ktos kto ma kilkadziesiat tysiecy bitew na koncie absolutnie nie nadaje sie na testera. Kolejna kwestia to taka ze testerzy nie pisza opinii tylko zglaszaja bugi w bugtrackerach i ewentualne sugestie jak je naprawic. Od analizy i wyciagania opinii sa inni. Niedoswiadczony 12-latek jako tester ma swoje uzasadnienie bo on jest w stanie zrobic takie rzeczy na jakie nie wpadnie zaden dorosly, po prostu ma inne spojrzenie na gre.

 2. Idea pisze:

  Hehe… ciekawe spostrzeżenie. Dotychczas przekonany byłem, że ST to bardzo zamknięta i ograniczona mocnymi obwarowaniami grupa składająca się z bardzo dobrych graczy, którzy będą w stanie PRZETESTOWAĆ dany element gry. Z góry zakładałem, że każdy z nich ma WN na poziomie min. 2000 i za sobą nie mniej niż 25-30 k bitew. Przecież coś muszą wiedzieć o tej grze aby móc TESTOWAĆ, prawda?
  To ciekawe, że nowości mogą testować gracze bez doświadczenia, ba – bez bardzo dobrego zrozumienia zasad działania poszczególnych elementów gry!
  Jestem zaskoczony taką informacją xD choć patrząc na niektóre zachowania WG i sposób na wprowadzanie łatek bez eliminacji błędów, które dominują ostatnio w grze można by powiedzieć, że w zasadzie to wcale nie jest takie dziwne…

 3. czester1996 pisze:

  Ja mam 430 wn8 (caly czas leci w gore bo sie poprawiam), ale gdybym nie gral tak chujowo 3-4 lata temu to bym mial napewno ok.1000 lub 1500, więc nie zawsze czerwoni to nooby

  • misie31 pisze:

   Witaj w klubie! Nie jesteś sam. 13,9k- 662wn8. Kiedyś to była zabawa,a teraz staty. Nigdy nie zwracałem uwagi na staty, kilka klanów mnie zapraszało do gry i nie było problemu.Gram for-fun i w ***** mam staty!

 4. robertunio pisze:

  Wiadomo ze supertesterzy sa super bo to dzieki nim WG wypuscilo na rynek specjalnie dla mnie SU-76I. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.