Informacje o domniemanym cheatcie

20 października nasz redakcyjny kolega, w bezmiarze internetu, natknął się na filmik, z którego analizy wynikało, iż być może mamy do czynienia z programem umożliwiającym oszustwo w grze Armored Warfare. Przez niektórych programy tego typu nazywane są modami, ale sprawę należy nazwać po imieniu – domniemany cheat.

Ponieważ z wcześniejszych informacji wynikało, iż na chwilę obecną modowanie gry nie jest możliwe, redakcja Rykoszetu zgłosiła się do deweloperów w celu wyjaśnienia sprawy (realna możliwość cheat’owania/ przerobiony gameplay z gry/ inne). W międzyczasie film, a właściwie jego screenshoty ujrzały światło dzienne.

W odpowiedzi na Nasze zapytanie otrzymaliśmy informację zwrotną, iż: deweloperzy są na finiszu dochodzenia mających na celu przeanalizowanie filmu i działania programu. Bez wdawania się w szczegółu techniczne celem dochodzenia jest wyjaśnienie, w jaki sposób program działa i czy wymagane jest podjęcie środków zaradczych.

Jednocześnie deweloperzy przestrzegają, iż co do zasady tego typu narzędzia i strony internetowe je udostępniają nie powstają bez powodu:

Zwykle zarówno narzędzia i strony internetowe je udostępniające powstają w celu oszustwa i wyłudzenia danych dotyczących użytkowników. Może to między innymi oznaczać, iż korzystanie z tego typu narzędzi wymaga od użytkownika podania informacji uwierzytelniających (login, hasło) i w ten sposób ryzykujemy utratę praw własności do konta. Ponadto, istnieje ryzyko, iż narzędzia tego typu zainstalują (na ogół bez naszej wiedzy) złośliwe oprogramowanie (powszechnie zwane malware).

Redakcja Rykoszetu również podpisujemy się pod przestrogami deweloperów, a jako gracze chcemy ostro napiętnować używanie cheatów niezależnie od gry do jakiej zostały one stworzone.

silelis

Pasjonata zabytkowych aut, nowoczesnych technologi, kosmosu i dinozaurów. Elektronik, programista hobbysta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.