WoT vs AW – wojna na patche

armored_warfare_vs_world_of_tanks-720x340

To, iż World of Tanks i Armored Warfare są głównymi, i w chwili obecnej najbardziej liczącymi się produktami, oferującymi możliwość prowadzenia w bojów pojazdów opancerzonych, wie zapewne każdy czytelnik Naszego portalu. A jak to konkurenci, w celu zdobyć klientów wykorzystują różne możliwości i każdą dostępną taktykę.

Dla większości konsumentów, podstawowym narzędziem zachęcenia są wszelkiego rodzaju promocje. Jednakże z wcześniejszego doświadczenia wiemy, iż niektóre promocje mogą zawierać haczyk, w związku z czym podchodzimy do nich z dużym dystansem.

Poza tym wspomniane przeze mnie promocje, w przypadku gier takich jak WoT czy AW, w których będziemy rozwijać nasze bazy, pojazdy, załogi, powoduje impuls sięgnięcia do portfela tylko w przypadku graczy posiadających już konta w grze.

Pytanie zatem, jak przyciągnąć, a najlepiej przeciągnąć nowych graczy od konkurencji, a tym samym zwiększyć statystyczne prawdopodobieństwo wygenerowania przychodów?

Każdy świadomy konsument rozważając zakup porównuje produkty, ich cechy, funkcjonalności, opinie innych użytkowników. Doskonale wiedzą o tym deweloperzy wynikiem czego jest ciągły rozwój produktu, nowe łaty, funkcjonalności i poprawki. Jeśli chodzi o branże IT , stojącą patch’ami, update’ami i nowymi releas’ami, jest to zrozumiałe i zapewne w chwili obecnej zastanawiacie się o co chodzi autorowi artykułu z tą „wojną na patche”? Zaraz wytłumaczę.

Osoby studiujące kierunki związane z zarządzaniem, sprzedażą i marketingiem na pewno wiedzą, iż umysł ludzi można ukierunkować odpowiednią treścią i formą jej przekazu. Nie bez powodu ceny produktów na półkach sklepowych mają te dziwne końcówki. Wykorzystywane są tutaj słabości naszego umysłu, który nie lubi zbytniego wysiłku i dość często podczas podejmowania decyzji posługuje się stereotypami i skrótami myślowymi.

Zapytacie mnie za chwilę „Zaraz zaraz, jakie to ma znaczenie w przypadku gier WoT i AW, które są FREE2PLAY, a tym bardziej co to ma wspólnego z wojną na patche.”? Już tłumaczę.

Jak już wcześniej pisałem patche dla graczy są synonimem poprawek, funkcjonalności, rozwoju i dla nowych klientów ich wersja może być czynnikiem, na podstawie którego podjęta zostanie decyzja o wyporze produktu. Prosty skrót myślowy jakiego dokona Nasz umysł to: Wyższy numer poprawki – doskonalszy produkt. I tutaj dochodzimy do sedna.

World of Taks istnieje na rynku już ponad 4 lata. W chwili obecnej doczekaliśmy się gry w wersji 0.9.10. W Armored Warfer, który tak naprawdę od tygodni jest w fazie otwartej bety, aktualna wersja serwera ma numerację 0.9.1490, a zapowiadany jest już patch 0.10.0. Można powiedzieć, nic wielkiego po prostu deweloperzy mają swój własny indywidualny system numeracji patch’y… ale czy na pewno?

W mojej ocenie i podkreślam, że tylko i wyławiacz mojej Obsydian swoją numeracją patchy goni WarGaming – stąd ten sam początek 0.9.XXXX. A ponieważ po tak krótkim okresie życia gry istnienie AW w większej wersji niż WoT spotkało by się z hejtem ze strony dewelopera starszego produktu AW nie przeskakuje głównej numeracji konkurenta (pozostaje w pobliżu, nieco za, co wizerunkowo wygląda poprawnie). Spójrzcie jednak na bardzo długa końcówkę numeru patcha (w tej chwili: X.X.1490) – która w moim wyobrażeniu wskazuje na kolejny numer wprowadzonej zmiany / kompilacji / i co sobie tylko stryjenka zażyczy. Myślimy sobie: Nieźle, tych poprawek/ kompilacji było bardzo, bardzo dużo – i zapewne nie mija się to z rzeczywistością.

Co dla odmiany w chwili obecnej robi War Gaming, deweloper WoT? – NIE POZOSTANIE DŁUŻNY I NIE DAJE SIĘ WYPRZEDZIĆ. Pamiętacie, że jeszcze jakiś czas temu słyszeliśmy, iż po patch’u 0.9.9 WoT’a na pewno nie będzie patch’a 1.0.0. a najprawdopodobniej 0.9.10. W chwili obecnej jest już niemal pewne, iż przyszły patch będzie zanumerowany 0.10.0. Powiecie nic wielkiego powszechnie obowiązujący jest system dziesiętny i do poprzedniego numeru patch’a dodano 1 stąd wyszło 0.10.0. Może i bym w to uwierzył, ale zwódźcie uwagę na te tytuły artykułów oraz numerację na materiałach jakie są w nich zamieszczone.:

Marketingowo i w bardzo zgrabny wizualnie  sposób WoT przeskoczył do wersji 10.0 – nawet Nasi redaktorzy na to się nabrali. 🙂 Oczywiście w kodzie gry i strukturze katalogów dalej będziemy mieli 0.10.0, ale tam nie patrzy większość klientów. Dzięki temu zabiegowi WoT, ze swoją przyszłą numeracją produktu (marketingowa: 10.0, kodowa 0.10.0) dziesięciokrotnie przeskoczył AW (obecna kodowa: 0.9.1490, planowana przyszła: 0.95). Tak więc jak widzicie walka o klienta pomiędzy WOT, a AW  trwa i to na większej ilości frontów niż wam się wydaje). 🙂

silelis

Pasjonata zabytkowych aut, nowoczesnych technologi, kosmosu i dinozaurów. Elektronik, programista hobbysta.

2 komentarze

  1. Fido pisze:

    Tydzień się nie skończył. Brak odwagi żeby się podpisać. Zwykły hejt = nic konstruktywnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.