Czołgi na mapie #2 Industrialny Park

Ciąg dalszy opisu map. W poprzednim artykule mogliście się zapoznać z mapą Himmelsdorf .W dzisiejszym artykule macie możliwość bliżej poznania mapy “Park”.

Tory kolejowe, pociągi towarowe, okręgi przemysłowe i ogromne kominy, zniszczone domy i karuzele na których nie bawi się żadne dziecko. Znajdujesz się w Industrialnym parku, zachodnioeuropejskim fikcyjnym mieście World of Tanks. Jest to mała, skomplikowana i asymetryczna  mapa o nazwie “Przedmieście”. Piękny teren i nasyp kolejowy, który oddziela dwie drużyny od siebie. Ale czy te miasto jest faktycznie fikcyjne ?

Dzięki nam możecie na tej mapie znaleźć elementy, które mają odzwierciedlenie w rzeczywistości z podaniem konkretnych lokalizacji na mapie europy. Każdy punkt na mapie jest oznaczony odpowiednim numerem i opisany poniżej.

Wersja robocza mapy brzmiała “Monachium” jednak żeby nie budzić skojarzeń przed wydaniem mapy przyjęto bardziej neutralną nazwę. W górnej części mapy jest miasto i mały staw, a na dole strefa przemysłowa. To tutaj znajduje się zbiór najciekawszych obiektów, które zostały zebrane przez artystów z całego świata.

Na mapie “Park” można znaleźć obiekty, które po raz pierwszy pojawił się na “Himmelsdorfie.” Takie posunięcie – ponowne wykorzystanie obiektów na różnych mapach  pozwala zaoszczędzić pamięć i zmniejszyć ciężar gry. Na mapie znajdują się obiekty,  które mają swoje historyczne odzwierciedlenie np.: stara karuzela z kolorowymi flagami, tramwaj, kiosk, pomnik. A jaki jest wasz ulubiony obiekt na mapie ?

Zdjęcie mapy

mapa

1. Fabryka “Alaska”

Wielka Brytania, London

Fabryka “Alaska” w Bermondsey została otwarta w 1869 roku. W 1950 roku została całkowicie przebudowana, budynki zostały pomalowane na biało i otynkowane, z okresu przed przebudową zachowała się tylko stara ceglana brama.  Wyryty w formie pieczęci obraz foki na bramie może sugerować czym w tej fabryce się zajmowano. (WSPÓŁRZĘDNE).

2. Maszynownia kopalni Cwikel

Niemcy, Gladbeck


Imponując maszynownia kopalni w Gladbeck została zbudowana w 1909 roku na zlecenie Królestwa Prus. To było serce elektrycznekopalni. Tu znajdowały się  sprężarki, generatory i transformatory.Kominy zostały usunięte, a sam budynek przypomina trochę zamek. 
Budynek został odnowiony i stał się niezwykłym miejscem organizacji róznego rodzaju imprez kulturalnych (WSPÓŁRZĘDNE).

3. Kopalnia Zeche Zollern II / IV

Niemcy, Dortmund

Kopalnia węgla Zeche Zollern II / IV” została zbudowana w 1898 roku. Unikalna architektura odzwierciedla przejście od neogotyku do modernizmu. Po zamknięciu kopalni budynek zaczął niszczeć, ale miejscowa ludność wzięła sprawy w swoje ręce. Kopania została przekształcona w muzealny kompleks. Tutaj zwiedzający mogą zobaczyć jak się odbywa proces wydobycia węgla, zapoznać się z życiem codziennym górnika, a nawet wspiąć się na dźwig wieżowy podziwiać malownicze widoki (WSPÓŁRZĘDNE).

4. Kopania węgla kamiennego

Niemcy, Werne

Kopalnia węgla kamiennego w mieście Vernet powstała w 1899 roku i działała do 1975 roku. Teraz ten zabytkowy budynek jest własnością prywatnej firmy, która kupiła go wraz z okolicznym gruntem. Budynek znajduje się w  pobliżu centrum miasta i przyciąga wielu przedsiębiorców, którzy chcą wynająć lokal (WSPÓŁRZĘDNE).

5. Muzeum Pamięci Buchenwald 

Niemcy, Weimar

W kompleksie znajduje się  muzeum pamięci obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie. Tu są przechowywane ubrania i rzeczy osobiste więźniów. W 1995 roku otwarto stałą wystawę. Zawiera  ona setki przedmiotów, które przypominają historię Buchenwald, w tym: artefakty, fotografie, dokumenty, relacje naocznych świadków i biografie ofiar i sprawców (WSPÓŁRZĘDNE).

6. Kościół św Antoniego z Padwy

Węgry, Eger

Kościół Minorytów w Egerze zbudowany w 1773 roku znajduje się na centralnym placu miasta. Barokową fasadę budynku zdobią dwie dzwonnice z zegarem. Gong można usłyszeć  trzy razy dziennie: o 11.00, 15.00 i 18.00. W świątyni można zobaczyć freski z końca XVI wieku  i majestatyczny posąg św Antoniego (WSPÓŁRZĘDNE).

7. Strefa Sztuki Nr. 798

Chiny, Pekin


Ta strefa sztuki w Pekinie znajduje się na terenie wpół opuszczonej fabryki, która została zbudowana w drugiej połowie lat 50 ubiegłego wieku. Projekt i budowa były prowadzone przez sowieckich, niemieckich i chińskich ekspertów. W 1995 roku Akademia Sztuk Pięknych w Pekinie wynajmowała pomieszczenia, aby wielu artystów zaczęło rozwijać tę przestrzeń przemysłową. Obecnie Strefa Sztuki posiada dziesiątki  galerii i sal wystawowych. (WSPÓŁRZĘDNE).

Źródło

widepark_topology1

Jeśli artykuł wam się podobał to zostawcie po sobie ślad w komentarzach, a my będzie nadal podróżować po mapach World of Tanks i wyszukiwać odzwierciedleń w rzeczywistości.

widepark_02 widepark_03 widepark_04 widepark_05 widepark_06 widepark_07 widepark_09 widepark_11 widepark_12 widepark_13 widepark_16 widepark_17 widepark_19 widepark_topology_01 widepark_topology_02 widepark_topology_03 widepark_topology_06 widepark_topology_07

guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kwiczou

Bardzo się podoba, ciągnijcie serię proszę 🙂