Polska mapa Studzianki!

Długo oczekiwana polska mapa w World of Tanks pn. „Studzianki”, która pojawi się do końca 2015 roku. I wszystko teraz składa się w logiczną całość, nawiązując do naszego porannego posta odnośnie polskiej załogi w grze ( TUTAJ). Czy szykuje się nam niespodzianka w postaci polskiej linii czołgów, czy może tylko czołgów premium. W każdym razie wraz z mapą miała się pokazać polski czołg premium TKS, czyli do końca roku wierząc WG powinniśmy go zobaczyć w grze.

Minimapa

AoPc3hIc2fM

Ekran ładujący

62tgWo-_gaU

Film pokazujący nową mapę

 

Początkowo mapa nazywała się „Studzianki”, później została zmieniona na nazwę roboczą „Polska” a teraz jest pewne, że będzie się nazywać „Studzianki”.

Rys historyczny:

W dniach 9–16 sierpnia 1944 pod wsią Studzianki toczyła się bitwa oddziałów 8 Armii Gwardii z przydzieloną do niej 1 Brygadą Pancerną im. Bohaterów Westerplatte z niemiecką 1 Dywizja Pancerno-Spadochronowa Hermann Göring i 19 Dywizja Pancerna oraz 45 Dywizją Grenadierów. Celem oddziałów radzieckich i Polaków była obrona przyczółka warecko-magnuszewskiego przed niemieckimi oddziałami. Bitwa zakończyła się zwycięstwem sił polsko-radzieckich.

Kto chciałby więcej na ten temat się dowiedzieć, to może zapoznać się z poniższym filmem

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.