System renderowania w wersji 10.0

System renderowania w wersji 10.0

Nieco szerzej pisaliśmy o tym:

Czołgiści!

Jak donosi oficjalny zagraniczny portal:
W najbliższym patchu możemy spodziewać się poważnych zmian w systemie renderowania. Czego oczekiwać i czego się spodziewać – znajdziecie w naszym materiale.

System widoczności w 9.10
Na dzień dzisiejszy w systemie widoczności mamy dwie składowe: zasięg widzenia i renderowania.

Zasięg renderowania – jest to obszar, w granicach którego gracz może zobaczyć pojazd (lub też pojazdy przeciwnika znajdujące się w zasięgu „świecenia”).

Zasięg widzenia – okrąg, w promieniu którego gracz jest w stanie wykryć wrogi pojazd. Z kolei promień okręgu zależy od parametrów konkretnego czołgu.

detection_and_masking_3

W obecnym patchu, czyt. 9.10 obszar ten przedstawiany jest w formie kwadratu o boku 1000 metrów. Maksymalny zasięg renderowania – to 707 metrów po przekątnej i 500m pod kątem prostym.

Biały okrąg – zasięg widzenia,
Zielony kwadrat – zasięg renderowania

Fakt, obecny system jest mało logiczny: zasięg renderowania po przekątnej przekracza zasięg renderingu po linii prostej o całe 207 metrów. Poza tym jest on stały, czyli położenie jego kątów nie zmienia się zależnie od położenia czołgu. Taka decyzja była wymuszona ograniczeniami silnika gry. Jednak w nadchodzącym patchu zostanie to skorygowane.

Co zmieni się w patchu 10.0

2 z 3 przeciwników w obszarze renderowania. Można strzelać!

Wszyscy przeciwnicy w obszarze renderowania. Można strzelać!

Wraz z wyjściem patcha 10.0 kwadrat zostanie zastąpiony okręgiem o promieniu 564 metrów. Pozwoli to na równomierne rozmieszczenie obszaru renderowania po całym obwodzie: pojazd będzie wyświetlany zawsze w tej samej odległości od waszego czołgu.

W porównaniu do systemu z kwadratem, odległość renderowania zostanie powiększona o jakieś 13% (czyli 64 metry), przy czym ogólny obszar widzenia praktycznie nie ulegnie zmianie.

wot_visibility_banner_x_px5

Zmiany w systemie renderowania nie dotkną systemu widzenia. Maksymalny promień widzenia i parametry czołgów pozostaną bez zmian.

To niestety nie wszystkie zmiany, jakie czekają Nas w nowej wersji gry – stay tuned!

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.