Pancerna potęga Stalina – co warto przeczytać

Jakiś czas temu mieliście przyjemność zapoznać się z książkami związanymi z niemiecką bronią pancerną, dzisiaj natomiast mam dla Was propozycję z drugiej strony lufy ;).

 

Pancerna potęga Stalina – to książka mająca przybliżyć czytelnikom sowieckie pojazdy pancerne. Poniżej wklejam opis książki zamieszczony na stronie księgarni Bellona.

“Książka przedstawia opis ponad 40 typów czołgów, jakie służyły w radzieckich wojskach pancernych przed 1945 rokiem, szczegółowa historię ich rozwoju i zastosowania od pierwszych dni powstawania w latach dwudziestych przez okres stalinowskich czystek i niemiecka napaść w 1941 roku, aż do bitwy na łuku Kurskim i ostatecznego zwycięstwa na ulicach Berlina. Powstanie i rozwój potęgi Stalina ilustrują rzadkie czarno-białe fotografie. Są wśród nich zdjęcia ćwiczeń wojsk pancernych, defilad z moskiewskiego Placu Czerwonego, zdjęcia robione w boju i dramatyczne ujęcia z głównych wojennych bitew. W uzupełnieniu przedstawiono szczegółowe szkice techniczne radzieckich i zagranicznych czołgów w służbie Rosjan – wszystkie z wyczerpującymi danymi.

5769

Książkę możecie zakupić w różnych księgarniach, poniżej link do CENEO.

http://www.ceneo.pl/16979243

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments