Raport e-sportowy WGL

raportduzyWitajcie

Po małych zawirowaniach wracam na łamy bloga z Przeglądem Tygodnia a w zasadzie podwójnym czy wręcz prawie potrójnym wydaniem tegoż. Będzie się różnił trochę od poprzedników, ponieważ na raz za dużo informacji by się pojawiło (bardzo duży wall of text) a dwa i tak nikomu by się tej ilości czytać nie chciało 😛

Skupimy się w tym przeglądzie wyłącznie na WargamingNet.League

 

Jak wiecie sezon zasadniczy już za nami. Turnieje relegacyjne również należą do przeszłości jednak kilka informacji jest ważnych. Szczególnie jeśli chodzi o polskie drużyny.

W meczu o pozostanie w Gold Lidze wygrała drużyna Stronk Siema w spotkaniu z noMERCY. Szkoda, że dwa polskie teamy musiały walczyć ze sobą.

STRNK STRONK SIEMA 5:3 nomercy250 noMERCY

 

W turnieju relegacyjnym również chłopakom szczęście nie dopisało i w kolejnym sezonie zobaczymy ich w Silver League. mam jednak nadzieję, iż drużyna zepnie pośladki i z impetem wróci do czołówki najlepszych drużyn serwera EU.

Wiadomo na pewno że Out of Range z racji zajęcia 1 miejsca na koniec sezonu Silver League awansowała do Gold League następnego sezonu. Gratulacje Carmon dla całej ekipy i oby tak dalej 🙂

 


Out of Range
5:4
Oops Die Taffen Giraffen

 


WASP
4:5
R.R.

 

W sume w sezonie 2 WGL będzie o jedną drużynę SIEMKA PL więcej. Do Gold League wywalczyła sobie awans drużyna Retard Room (po drodze zmieniając nazwę na R.R.)

 

Top6 WGL Season1 walczyło o udział w turnieju finałowym. Pierwsze dwa miejsca niejako były już zajęte (przez niepokonany w sezonie zasadniczym Team Supreme oraz drużynę z drugiego miejsca w tym sezonie czyli Tornado Rox) jednakże pozostałe cztery drużyny walczyły o prawo gry w finałach. PENTA Sports, Virtus Pro, Kazna Kru oraz Synergy stanęły ze sobą w szranki. Walka odbywała się w systemie Double Elimination. Dzieki temu PENTA nie odpadła po pierwszej przegranej z Virtusami. Swoje mecze przegrały oprócz PENTY (jedna porażka) zarówno Kazna Kru jak i Synergy (po dwie porażki). Drużyna z NewMultiShow w składzie wygrała mecz ostatniej szansy z Kazna Kru i tym samym awansowała do grona czterech drużyn walczących o pierwsze miejsce.

 

Dnia 19.09.2015 odbyły się finały WargamingNet League Season1. Wzięło w nich udział cztery drużyny; jak do tej pory niepokonany jak do tej pory Team Supreme, Tornado Rox, Penta oraz Virtus Pro. Dlaczego Penta i Virtus Pro? Otóż obie te drużyny wywalczyły sobie miejsca w ścisłym finale pokonując po drodze KaznaKru oraz Synergy.

Pierwsze spotkanie półfinałowe odbyło się pomiędzy Penta a Team Supreme. Mapa Ruinberg była pierwszą, na której ekipy rozegrały swój mecz. Od obrony zaczęła Penta sprawnie wygrywając dwie rundy. W trzeciej na rubieżach obronnych stanęła Team Supreme. Pierwszy atak Penty był zaskoczeniem chyba dla wszystkich, łącznie ze mną, gdyż zawodnicy Penty użyli czołgów…japońskich. pentajapsyW sumie nie spotkałem się wcześniej z ich zastosowaniem turniejowym z racji rozmiarów i prędkości a tu taka niespodzianka. Zawodnicy Penty użyli O-Hoi O-Ni w ataku a w zasadzie w capowaniu bazy (w sumie na bazę przeciwnika wjechały 2x AMX13/90, KV-5 O-Ho oraz 2 O-ni). Ważne że metoda okazała się skuteczną na tyle, aby wygrać bitwę i to pomimo stary własnej w postaci 4 czołgów (straty przeciwnika z tego co pamiętam to tylko jedna maszyna). Kolejny atak Penty został powstrzymany. Walka była zażarta, praktycznie czołg za czołg jednakże większą skutecznością pod koniec bitwy mogła pochwalić się drużyna Team Supreme wygrywając stosunkiem 7:4 w zniszczonych pojazdach. Wynik spotkania na Riunbergu więc był 3:1. Kolejną mapą rozgrywek był Lakeville. Pierwszą atakującą drużyną była Penta. Do obrony przez drużynę Multiego i Ragingpotato już nie doszło. Penta sprawnie pokonała Team Supreme na tej mapie i tym samym wyeliminowało niepokonaną do tej pory drużynę z walki o finał Sezonu 1.

Drugi półfinał rozgrywał się pomiędzy drużynami Virtus PRO i Tornado Rox. Mapy były dokładnie takie same jak w pierwszym virtustornadopółfinale. Do ataku stanęła najpierw drużyna Virtus Pro. Niestety pierwsza potyczka została przegrana przez drużynę z niedźwiedziem w logo. W kolejnej potyczce nastąpiła zamiana zwycięzców bitwy. Tornado Rox w drugiej swojej obronie na Ruinbergu dostała łupnia. Po zmianie stron ponownie górą okazała się drużyna Tornado Rox w pierwszym ataku, drugi z kolei przegrywając. I tak potyczka na Ruinbergu zakończyła się remisem 2:2. Lakeville rozpoczął się zwycięskim atakiem drużyny tornad. To było ostatnie zwycięstwo tej drużyny w potyczce z Virtusami. VPRO ostatecznie wygrało mecz wynikiem 5:3 i tym samym awansując do ścisłego finału.

W finale zobaczyliśmy drużyny Penta oraz Virtus Pro. Drużyny te spotkały się wcześniej w walce o miejsce w półfinałach. Wtedy mecz wygrała drużyna Virtus Pro. Jak się miało okazać to spotkanie również należało do graczy ze wschodu. Pierwszą mapa rozgrywaną w finale był Himmelsdorf a drużyną atakującą jako pierwsza była Penta. Niestety, wszystkie bitwy na tej mapie zostały wygrane przez drużynę Virtus. Po zmianie miejsca bitwy na Stepy drużyna z Multim wygrała tylko jedno spotkanie- swoją drugą obronę. Przegrała tym samym cały mecz stosunkiem 1:7. Chłopakom zarówno Virtus Pro jak i Penta Sports należą się szczere gratulacje.

 

Na tym zakończymy raport z WargamingNet League Sezon 1. Zwycięzcy jak i przegrani ponownie staną do walk w przyszłym sezonie.

Więcej o esporcie na esportwot.com dzięki Geodoyando

 

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.