World of Tanks rozpoczęło negocjacje z „Gazprom-Media”

Twórca gry komputerowej World of Tanks, firma Wargaming prowadzi rozmowy na temat współpracy z holdingiem „Gazprom-Media”. O tym poinformował Rambler powołując się na wiceprezesa marketingu firmy Wargaming.

Nie wiadomo niestety o jaki rodzaj współpracy chodzi. Jak przypuszcza agencja, strony mogą omawiać kolektywny rozruch nowych gier, stworzenie wspólnych przedsiębiorstw czy też wykorzystania mediów technologicznych firmy Wargaming.

„Teraz trwają rozmowy nad wspólną współpracą, lecz omówić konkretnych kroków nie mogę. Jesteśmy dopiero na etapie negocjacji, które mogą doprowadzić do absolutnie różnych wyników”.

Na początku lipca, przewodniczący „Gazprom-Media” oświadczył, że holding planuje zwiększyć niereklamowe i nietelewizyjne dochody, w szczególności firma zamierza zająć się grami komputerowymi i projektami animacyjnymi. Dla przykładu, VGTRK (rosyjska telewizja) ma już doświadczenie w produkcji gier komputerowych, które są oparte na filmach i serialach, co ukazuje się na wielu kanałach telewizyjnych holdingu. Dlatego media technologiczne przyciągają partnerów i projektantów.

W „Gazprom-Media” wchodzi szereg kanałów telewizyjnych i rozgłośni. Ponadto posiadają oni także kilka czasopism.

Firma Wargaming została założona przez białoruskiego biznesmena w 1998 roku. Jej utarg na 2014 rok ocenia się na 500 mln $. Najbardziej znanym projektem firmy – jest symulator bitew World of Tanks. W grze dla gracza nie liczy się tylko szybkość reakcji, lecz umiejętność podejmowania taktycznych decyzji. Przedstawione w grze czołgi, są to kopie istniejących w rzeczywistości czołgów z połowy XX wieku.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.