Aktualizacja 0.8.3 – skarbiec klanowy, ulepszenie portu, aktualizacja Zbrojowni

No to lecimy z ciągiem dalszym jutrzejszej łatki. Tym razem nowy budynek, czyli skarbiec klanowy (mam nadzieję, że nie będzie takich przekrętów jak w woT), ulepszenie portu oraz aktualizacja byłego Arsenału, czyli Zbrojowni.


Skarbiec klanowy

W aktualizacji 0.8.3 w bazach klanowych pojawi się nowy budynek, który postawić można za darmo – Skarbiec. Za zbudowanie go klan otrzyma 2000 jednostek węgla.

Gdy tylko budynek zostanie postawiony, klan otrzyma dostęp do Skarbca, gdzie przechowywane są stal, węgiel oraz dublony. Wszyscy członkowie klanu zobaczyć będą mogli zgromadzone zasoby, ale tylko dowódca i jego zastępcy mogą je rozdzielać pomiędzy graczy.

Skarbiec będzie uzupełniany za osiąganie wysokich pozycji w globalnym rankingu klanów. W przyszłości pojawią się także inne możliwości uzupełnienia go. Klany będą dzięki temu mogły wyróżniać graczy za ich zasługi.

Gdy dobiegnie końca sezon bitew klanowych „Ziemia ognista”, klany na pozycjach od 1 do 50 rankingu globalnego otrzymają od 5000 do 25 000 jedn. stali.

Miejsce w rankingu globalnym Stal
1 25 000
2 22 500
3 20 000
4 17 500
5–50* 16 250–5000

* Każda kolejna pozycja zapewnia o 250 jedn. stali mniej.

Nawet jeśli Wasz klan nie znajdzie się wśród pierwszej pięćdziesiątki, ale osiągnie sukcesy w bitwach klanowych, otrzyma pewną ilość stali i węgla do swojego Skarbca.

Ilość zasobów uzależniona jest od osiągnięć klanu w poprzednim sezonie:

Liga, Grupa Stal Węgiel
Huragan, 1 2500 25 000
Tajfun, 1 1500 25 000
Tajfun, 2 1000 20 000
Tajfun, 3 0 15 000
Sztorm, 1 0 12 500
Sztorm, 2 0 10 000
Sztorm, 3 0 7500
Wicher, 1 0 5000

Uzupełnienie zapasów Skarbca nie jest powiązane z nagrodami, jakie gracze zdobywają za osiągnięcia w grze, np. w bitwach rankingowych i klanowych, wypełnianie misji bojowych, zadań w kampaniach itd. Nagrody za misje i osiągnięcia w trybach gry pozostają takie same.

Przypominamy, że sprzedaż członkostwa w klanach w celu zdobycia przedmiotów w grze, osiągnięć lub innych korzyści jest zabroniona przez Regulamin Gry oraz Klanów, punkt 12.1. Członkowie klanów, którzy łamią te zasady, mogą zostać ukarani odebraniem przedmiotów lub osiągnięć w grze, a nawet zablokowaniem (nawet stałym) dostępu do gry.


Ulepszenie portu

W nadchodzącej aktualizacji kontynuujemy optymalizację Portu. Sekcja Wygląd działać będzie sprawniej – montaż sygnałów, kamuflaży i flag będzie teraz znacznie szybszy. Uwidoczni się to szczególnie w sytuacji, gdy chcecie zamontować wiele sygnałów, kamuflaży i flag.

Ledwie zauważalne, ale istotne zmiany dokonane zostały również w interfejsie Portu.

 • Wciśnięcie klawisza ESC spowoduje zamknięcie wszystkich zakładek naraz i powrót do Portu. Poprzednio klawisz ten powodował wywołanie okna ustawień.
 • Możliwe jest zminimalizowanie specyfikacji technicznych okrętu w zakładce Port, by uzyskać bardziej kompaktowy widok. Baretki unikalnych dowódców wyświetlane będą inaczej.
 • Możliwość zobaczenia układu pancerza w zakładce Wygląd została wyłączona. Dzięki temu gracze nie będą rozpraszani funkcją, niemającą żadnego związku z montowaniem sygnałów, kamuflaży czy flag na okręcie. Układ pancerza nadal obejrzeć można w Porcie.
 • PD okrętu wyświetlane będą teraz tylko w Porcie, by zoptymalizować interfejs.
 • Poprawiono również interfejs drzewa technologicznego:
  • Nagłówek z typem okrętu zawsze pozostaje na górze i nie znika przy niskich rozdzielczościach ekranu, gdy gracz przewinie ekran w dół.
  • Drzewo technologiczne nie nachodzi już na okno czatu.

Aktualizacja zbrojowni

Dodaliśmy możliwość wymiany zasobów na kilka przedmiotów w grze za pomocą jednej transakcji. Możecie teraz zdecydować jak wiele sygnałów, kamuflaży, ulepszeń i innych nieunikatowych przedmiotów chcecie otrzymać. Pamiętajcie, że kupony można wykorzystać tylko przy wymianie pojedynczego przedmiotu w grze. Opcja ta stanie się dostępna 29 kwietnia.

W aktualizacji 0.8.3 Zbrojownia oferować będzie nowy okręt – radziecki niszczyciel premium IX poziomu  IX Neustrashimy, dostępny za 20 500 jednostek stali.

Cechy okrętu:

 • Cztery działa główne kal. 130 mm umieszczone w podwójnych wieżach. Czas przeładowania: 4 sekundy, zasięg ognia: 12,75 km. Wieże obracają się o 360 stopni.
 • Dwie pięciorurowe wyrzutnie torped o czasie przeładowania 125 sekund. Maksymalne uszkodzenia zadawane przez pojedynczą torpedę to 17 933 PW, ich zasięg to 10 km, a prędkość – 65 węzłów.
 • Doskonała przeżywalność dzięki przepastnej puli punktów wytrzymałości (20 500 PW) i niskiej wykrywalności z powietrza (7,1 km). Parametr ten można zmniejszyć do 5,6 km, stosując kamuflaż i ulepszenia oraz odpowiednią umiejętność dowódcy.
 • Neustrashimy ma duży kadłub, który utrudnia manewrowanie i czyni z niego łatwiejszy cel.
 • Sprzęt eksploatacyjny Obrona przeciwlotnicza oraz ulepszona Grupa naprawcza, przywracająca 1,5% maksymalnych PW na sekundę. Jest to 3-krotnie więcej niż w przypadku standardowego sprzętu eksploatacyjnego.

W Zbrojowni dostępne są teraz kamuflaże Makoto Kobayashiego dla okrętów  VIII Roma (7000 dublonów),  VIII Kii (7000 dublonów) oraz  VII Ashitaka (6000 dublonów). Będzie je można kupić tylko do momentu wprowadzenia wersji 0.8.4.

 • −3% wykrywalności okrętu z powierzchni wody,
 • +4% rozrzutu pocisków wystrzeliwanych przez przeciwnika w kierunku Twojego okrętu,
 • −50% kosztów obsługi okrętu po bitwie,
 • +20% kredytów w każdej bitwie,
 • +100% PD w każdej bitwie.

Ponadto w Zbrojowni znajduje się specjalna zakładka z przedmiotami związanymi z radzieckimi pancernikami i nowym zasobem – żetonami żołdu – który zdobyć można w zawodach „Victory”. W tej samej zakładce będziecie mogli pozyskać kontenery dające szansę na odblokowanie wczesnego dostępu do sowieckich pancerników. Więcej informacji na ten temat udzielamy w osobnym artykule.

Od wprowadzenia aktualizacji 0.8.3 wszystkie floreny, które nie zostały wydane, będą zamienione na kredyty po kursie 1:4000. Sekcja „Fly! Strike! Win!” nie będzie już dostępna. Ironium i Bitwy kosmiczne dostępne będą w czasie wersji 0.8.3. Po wprowadzeniu wersji 0.8.4 Ironium wymienione będzie na kredyty po kursie 1:16 000.

Ze Zbrojowni zniknie możliwość kupna specjalnych misji za Ironium.

Żródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

6 komentarzy

 1. luki pisze:

  Naprawdę nie wiem po co jest wydawać tyle kasy za te parę pikselek na okrecie żeby inni mogli zobaczyć jaki jestem rozrzutny i kupuje kamuflaż do okrętu Premium który posiada taki sam w zestawie. Niech mnie ktoś oświeci. Bardziej bym zrozumiał kupić za ta kasę plakat z tym co ten kobajaszi przedstawia. Przecież takie rzeczy robi się modami ALE przecież inni nie będą widzieć. Za kogo oni mają gracz ale widocznie jak są takie oferty to oznacza że są tacy co kupują i się cieszę nie wiem czym

 2. J_jW pisze:

  Ha, czyli Nieustraszony jednak za stal, a więc staje się alternatywą dla USS Black. Podobnie będzie chyba z Yoshino, czyli wersją Azumy na X tier, która może stać się alternatywą dla Stalingradu. Ale w powijakach są już kolejne niszczyciele premium na IX i X tier, tym razem amerykańskie: USS Benham i USS Somers, i jest chyba szansa, że one właśnie będą za węgiel, skoro Nieustraszony za stal. Idą także radziecki i francuski krążownik przeciwlotniczy premium stanowiące odpowiedniki Minotaura, czy Worcestera. Ale jakoś nie widzę info o tym, pewnie jeszcze dojdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.