Wieści z SuperTestu – balans Alaska, Seattle, Le Terrible

 

Zmiany w balansie

 

 

Krążownik amerykański Alaska Tier IX

Zwiększono ilość HP w wewnętrznych przedziałach: dziób, kazamata, nadbudówki i rufa, bez zmian w całkowitej ilości HP. Największe zmiany dotyczą kazamaty okrętu.

 • Dziób: z 3300 do 3600
 • Kazamata z 7600 do 12600
 • Nadbudówki z 3500 do 3800
 • Rufa: z 3900 do 4300

Z powodu nisko położonej cytadeli, Alaska jest w stanie uniknąć poważnych uszkodzeń. To jest zauważalne zwłaszcza w porównaniu z innymi krążownikami.

Nie jest możliwe podniesienie cytadeli z tego powodu, ze następne przedziały, które mógłby by do tego użyte są za wysoko od linii wodnej i opancerzenie krążownika nie dawałoby odpowiedniej ochrony. Przez to, w celu zrównania przeżywalności i innych parametrów związanych z żywotnością okrętu z normalny poziomem, jednocześnie zachowując unikalne elementy rozgrywki tym krążownikiem, zdecydowaliśmy się na zwiększenie ilość HP wewnętrznych przedziałów, co spowoduje nieznaczne zwiększenie otrzymywanych uszkodzeń.


 

 

 

Krążownik amerykański Seattle tier IX, Worcester tier X

 • Zasięg radaru dozorowania zmniejszono z 9,45 do 9km dla obu okrętów.

Głównym powodem zmian w tych krążownikach jest znaczna różnica między zasięgiem wykrycia, a zasięgiem radaru, co czyniło je niesamowicie sprawnymi w polowaniu na DD. Biorąc pod uwagę obecność pocisków HE i szybkostrzelność, DD złapany w zasięgu radaru praktycznie tracił szansę opuszczenia obszaru niebezpieczeństwa i najczęściej był zatapiany. Zmniejszenie promienia działania radaru pozostawią oba okręty na dobrej pozycji do walki, ale dadzą szansę niszczycielom do uniknięcia walki, poprzez wcześniejsze wykrycie tych okrętów i ucieczkę z zasięgu radaru.


 

 

Niszczyciel francuski Le Terrible tier VIII

 • Czas przeładowania dział zmniejszony z 6 do 5s.
 • Widoczność z powierzchni morza zmniejszona z 9,1 do 8,46km
 • Widoczność po wystrzale z dymu z 3,74 do 3,42

Zmiany w przyspieszeniu przeładowania głównej baterii dział:

 • Przeładowanie zwiększony z 120/80 do 150/100 sekund
 • Czas działania zwiększony z 10 do 15 s.
 • Bonus do zmniejszenia czasu przeładowania zmniejszony z 75% do 50%

 

Zmiany wynikają z siły francuskiego DD, który jest zdolny do szybkiego przytłoczenia ogniem wrogich DD dzięki dużej prędkości i wysokiej ilości zadawanych uszkodzeń na sekundę przez działa baterii głównej. Nowe elementy pozwolą Le Terrible, nawet bez sprzętu „Przyspieszenie przeładowania”, efektywnie walczyć z innymi klasami korzystając z torped i dział.

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.