Wszystko, co powinniście wiedzieć o kolekcjach

Dowódcy! Trzecia rocznica premiery World of Warships zbliża się nieuchronnie! Chcąc uczcić to pamiętne wydarzenie, przygotowaliśmy dla Was, między innymi, nową kolekcję. Będzie to świetna okazja na odświeżenie wiedzy na temat zastosowania kolekcji w grze, ich rodzajów, a także przypomnienie korzyści płynących ze skompletowania tychże.


Czym są kolekcje?

Sekcja kolekcji została wprowadzona w wersji 0.6.5 wraz z pierwszą z nich o nazwie „Polowanie na Bismarcka”. Od czasu jej wprowadzenia do gry dodano kolejne kolekcje w łącznej liczbie ośmiu (z których sześć jest aktywnych). Głównym ich celem jest przybliżenie graczom ważnych wydarzeń nawiązujących do bitew morskich i stojących za nimi historii. Od czasu do czasu zdarzają się jednak wyjątki, gdy kolekcje pojawiające się w grze nie mogą się poszczycić odniesieniami historycznymi. Te zbiory często nawiązują do współpracy z inną marką, podobnie jak w przypadku kolekcji inspirowanej popularnym serialem anime High School Fleet. Jest to również strategia, którą stosowaliśmy w zeszłym roku i zrobimy to ponownie w ramach rocznicy World of Warships.

Kolekcje są tworzone z rozmaitych elementów: przedmiotów poświęconych słynnym osobowościom (takim jak admirałowie Yamamoto i Halsey), herbów okrętów i jednostek bojowych, uzbrojenia, okrętów i samolotów, insygniów itp. Każdy obiekt został wzbogacony o szczegółowy opis, który pozwoli Wam na zanurzenie się w jego historii i poznanie nowych interesujących faktów o morskich operacjach bojowych, legendarnych postaciach, broni oraz oczywiście okrętach.

Kolekcje mogą być podzielone na podkolekcje dla łatwiejszej eksploracji i czytelniejszego wyświetlania, jak również dla tematycznego pogrupowania przedmiotów. Po skompletowaniu podkolekcji zazwyczaj jest przyznawana dodatkowa nagroda. Po zebraniu przez Was wszystkich elementów pojawi się powiadomienie informujące o skompletowaniu całej kolekcji, a do Waszego konta zostanie równocześnie przypisana finałowa nagroda. Kolekcja jest oznaczona ikoną z napisem „Zebrano”, co oznacza, że możecie do niej wrócić w dowolnym momencie.


Gdzie można znaleźć elementy kolekcji?

Zakładkę ze swoimi kolekcjami możecie odnaleźć w Porcie po wejściu w sekcję „Profil”. Dostęp do każdej z nich jest przyznawany po zdobyciu pierwszego elementu odpowiedniego zestawu. Pamiętajcie, że nie zobaczycie zakładki „Kolekcje”, jeśli nie posiadacie żadnego kolekcjonerskiego przedmiotu. Jak więc można zdobyć pierwsze i kolejne precjoza, by w Waszych zbiorach nie było pustych miejsc?

W większości przypadków będziecie mogli znaleźć te elementy w kontenerach o tej samej nazwie. Po otwarciu kontenera z przedmiotem kolekcjonerskim możecie na niego kliknąć, a zostaniecie przeniesieni prosto do przedmiotu w odpowiadającej mu kolekcji. Czasem jednak zdarzają się wyjątki od reguły, jak na przykład elementy kolekcji rocznicowej World of Warships z 2017 roku, przyznawane za szczególne osiągnięcia w bitwie.

Na dzień dzisiejszy dostępnych jest sześć z ośmiu istniejących kolekcji:

Kolekcja „Polowanie na Bismarcka”

Poświęcona słynnej operacji o tej samej nazwie, ta kolekcja zawiera naszywki okrętów i jednostek latających, które w niej uczestniczyły. Przedmioty możecie zdobyć z kontenerów „Polowanie na Bismarcka”, które są dostępne w Arsenale i mogą zostać wymienione za węgiel. Nagrodą za skompletowanie całej kolekcji jest zestaw specjalnych wzorów stałego kamuflażu dla okrętu Bismarck: „Z dna oceanu” i „Ostatni podbój”.

Kolekcja „Dunkierka”

Ta kolekcja jest poświęcona operacji Dynamo, która miała miejsce podczas bitwy o Francję i jej celem była morska ewakuacja brytyjskich, francuskich i belgijskich jednostek oblężonych przez siły niemieckie niedaleko miasta Dunkierka. Przedmioty kolekcjonerskie opowiadają historię maszyn bojowych, które brały udział w tej bitwie. Elementy zestawu możecie zdobywać z kontenerów „Dunkierka”, które są dostępne w Arsenale i mogą zostać wymienione za węgiel. Główną nagrodą za skompletowanie całej kolekcji jest brytyjski dowódca Jack Dunkirk z 10 punktami umiejętności oraz pamiątkową flagą „Dunkierka”.

Kolekcja „Yamamoto Isoroku”

Zawiera elementy związane z osobą głównodowodzącego Marynarki Wojennej Cesarstwa Japonii. Ta kolekcja składa się z 40 przedmiotów, z których część należała do Yamamoto Isoroku, jak na przykład wyposażenie wojskowe, mundury japońskich starszych oficerów i marynarzy oraz odznaczenia za osiągnięcia bojowe. Pierwszy przedmiot możecie zdobyć z kontenera, który jest nagrodą za wykonanie ostatniej misji kampanii „Yamamoto Isoroku” (lub ewentualnie kupując ten kontener w Sklepie Premium). Pozostałe przedmioty można zdobyć poprzez aktywację funkcji odbierania danej kolekcji na należącym do niej ekranie. Po aktywacji tej funkcji elementy zaczną się pojawiać w codziennych kontenerach z odpowiednim prawdopodobieństwem znalezienia. Aby szybciej skompletować kolekcję, możecie kupować kontenery z przedmiotami w Sklepie Premium. Przyznawane Wam nagrody za zebranie rozmaitych podkolekcji to możliwość wyboru indywidualnych schematów kamuflażu dla japońskich okrętów, podobnie jak opcja zawieszenia drugiej flagi na Waszym okręcie. Nagrodą za ukończenie całej kolekcji jest flaga pamiątkowa.

Kolekcja „2 lata World of Warships”

Składa się z różnych przedmiotów nawiązujących do różnych faz rozwoju projektu w 2016 i 2017 roku. Aktualizacja 0.7.8 zamieści w Arsenale specjalne kontenery z elementami, dostępne po wymianie za węgiel. Nagrodami za skompletowanie podkolekcji są różne stałe kamuflaże dla możliwych do zbadania okrętów VIII poziomu. Nagrodą za zdobycie całej kolekcji jest kamuflaż dla brytyjskiego pancernika VIII poziomu Monarch.

Kolekcja „Vive la France”

Dodana w ramach wprowadzenia francuskich pancerników do World of Warships. Obecnie możecie zdobywać przedmioty z kontenerów „Vive la France”, które są dostępne w Arsenale i mogą zostać zamienione za węgiel. Główną nagrodą jest unikatowy francuski dowódca Jean-Jacques Honoré z 10 punktami umiejętności.

Kolekcja „Amerykańskie krążowniki”

Ta kolekcja składa się z różnych przedmiotów nawiązujących do amerykańskiej marynarki, w szczególności do krążowników. Pierwszy przedmiot możecie zdobyć z kontenera, który jest nagrodą za wykonanie ostatniej misji kampanii „Uderzaj mocno, uderzaj szybko, uderzaj często!” (lub ewentualnie kupując ten kontener w Sklepie Premium). Pozostałe przedmioty można zdobyć poprzez aktywację funkcji odbierania danej kolekcji na należącym do niej ekranie. Po aktywacji tej funkcji elementy kolekcji zaczną się pojawiać w codziennych kontenerach z odpowiednim prawdopodobieństwem znalezienia. Aby szybciej skompletować kolekcję, możecie kupować kontenery z przedmiotami w Sklepie Premium. Przyznawane Wam nagrody za zebranie rozmaitych podkolekcji to możliwość wyboru indywidualnych schematów kamuflażu dla amerykańskich okrętów, podobnie jak opcja zawieszenia drugiej flagi na Waszym okręcie. Nagrodą za ukończenie całej kolekcji jest flaga pamiątkowa.

Obecnie istnieją dwie niedostępne kolekcje

Kolekcja „Bitwa koło Przylądka Północnego”

Te przedmioty kolekcjonerskie są poświęcone bitwie podczas II wojny światowej o tej samej nazwie, podczas której niemiecki pancernik Scharnhorst starł się z licznymi brytyjskimi okrętami. Główną nagrodą za zdobycie całej kolekcji jest stały kamuflaż „Arktyczny” dla brytyjskiego pancernika VII poziomu Duke of York. Dodatkowo zostaniecie nagrodzeni pamiątkową flagą „Nowy Rok”. Obecnie ta kolekcja jest niedostępna, lecz kontenery jej poświęcone wkrótce pojawią się w Arsenale.

Kolekcja „High School Fleet”

Nawiązuje do serialu anime o tej samej nazwie. Kolekcja składa się z 6 podkolekcji, a za skompletowanie każdej z nich zostaniemy nagrodzeni pamiątkową flagą. Obecnie nie można zdobyć pierwszego przedmiotu potrzebnego do rozpoczęcia tej kolekcji.


Czym jest odbieranie kolekcji?

Funkcja ta jest dostępna dla niektórych kolekcji, pozwalając graczowi wybrać, którą z nich chce aktywnie kompletować. Obecnie funkcja ta powiązana jest z następującymi kolekcjami: „Yamamoto Isoroku”, „High School Fleet” oraz „Amerykańskie krążowniki”. Pierwsze przedmioty z kolekcji „Yamamoto Isoroku” oraz „Amerykańskie krążowniki” można zdobyć z kontenerów specjalnych, lecz po aktywacji funkcji odbierania reszta elementów pojawi się w dziennych kontenerach „Więcej kredytów”, „Więcej sygnałów i kamuflaży”, „Więcej sprzętu eksploatacyjnego” i „Spróbuj szczęścia”. Możecie mieć tylko jedną kolekcję z aktywną funkcją odbierania jednocześnie.


Czym są duplikaty i do czego ich potrzebujecie?

Podczas zbierania kolekcji możliwe jest otrzymanie przedmiotu, który już macie – duplikatu. Gdy zbierzecie określoną liczbę duplikatów z tej samej kolekcji, możecie je wymienić na przedmioty, których jeszcze nie macie. Aby to zrobić, musicie wybrać puste miejsce w albumie i potwierdzić w oknie, że chcecie wymienić duplikaty na brakujący przedmiot. Przeważnie będziecie potrzebować od dwóch do pięciu duplikatów, aby dokonać zamiany.


Kolekcja „3 lata World of Warships”

Urodzinowa kolekcja jest dziennikiem, który Dasha Perova pisała przez cały rok. Przedmioty w kolekcji opisują pojawienie się baz klanów i bitew halloweenowych, wspominają Nowy Rok i insygnia, amerykański podział, Arsenał i wiele innych pamiętnych wydarzeń minionego roku, które wywołały mnóstwo emocji zarówno u graczy, jak i twórców.

Kolekcja będzie posiadała cztery podgrupy odzwierciedlające różne okresy gry. Każda podkolekcja będzie zawierać cztery unikatowe przedmioty, a po zebraniu każdej z nich otrzymacie w nagrodę kontener premium „Rocznica”. Główną nagrodą za skompletowanie całej kolekcji będzie superkontener i pamiątkowa flaga.

Nowy Rok i Duke of York

  • Wersja: 0.6.15

Jakąż to kampanię stoczyliśmy koło Przylądka Północnego! Finałowa misja była prawie niewykonalna, lecz Dowódca na czas skorygował kurs bitwy. Zasłużoną nagrodą był nowiutki Duke of York!

Pokój treningowy

  • Wersja: 0.7.0. Później.

Wszyscy zostali wysłani na trening strzelecki. Dosyć szybko poradziliśmy sobie z nieruchomymi celami, lecz cele ruchome i uzbrojone są wręcz nie do zatrzymania. Budujemy już maszynę czasu; musimy nieco się cofnąć i naprawić to, co nabroiliśmy.

Arsenał

  • Wersja: 0.7.6

Stoczyliśmy tak wiele bitew, ale jeszcze więcej przed nami! W przygotowaniach do nich pomoże nam Arsenał – daje nam możliwość wymiany węgla na przydatne sygnały i kamuflaż, a także stali na legendarne okręty.

Aby skompletować kolekcję, wykonujcie misje bojowe w łańcuchu, w międzyczasie otrzymując i otwierając kontenery specjalne. Wymienione przedmioty można znaleźć w kontenerach poświęconych Rocznicy World of Warships:

  • 1 sygnał specjalny (Smok, Wiwerna, Czerwony smok, Uroboros, Hydra, Skylla, Bazyliszek, lub Lewiatan),
  • 8 żetonów urodzinowych do arsenału,
  • 1 przedmiot kolekcjonerski.

Specjalny kontener premium z wieloma nagrodami będzie dostępny w Sklepie Premium

  • 5 sygnałów specjalnych (Smok, Wiwerna, Czerwony smok, Uroboros, Hydra), lub 10 sygnałów specjalnych (Skylla, Bazyliszek, lub Lewiatan),
  • 45 żetonów urodzinowych do Arsenału,
  • 1 przedmiot kolekcjonerski.

Otrzymacie możliwość wymiany duplikatów na brakujące przedmioty w kolekcji „3 lata World of Warships”, po kursie wymiany 3 za 1. Możecie wybrać, który z przedmiotów chcecie otrzymać w zamian za duplikaty. Po skompletowaniu kolekcji wszystkie duplikaty pozostałe na koncie gracza zostaną zamienione na kredyty po kursie 1 duplikat za 15 000 kredytów.


Powiedzcie nam, które kolekcje już skompletowaliście! Natomiast tym, którzy dopiero zaczynają, życzymy powodzenia w Waszej wyprawie po wszystkie elementy kolekcji i nową wiedzę!

Źródło: Portal WoWs

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.