Aktualizacja 0.7.6 – bitwy klanowe, sezon „Śpiący olbrzym”

Nadchodzi 3. sezon bitew klanowych. Walcz, wygrywaj i zdobywaj Stal, którą będzie można wydać w Arsenale!

Sezon zaczyna się 30 czerwca i kończy 19 sierpnia.

Od 30 czerwca do 6 lipca gracze, którzy stoczyli przynajmniej jedną bitwę klanową będą mogli za darmo od nowa rozdzielić punkty umiejętności swojego dowódcy.

Nowy sezon, noszący nazwę „Śpiący olbrzym”, oparty jest na tych samych zasadach, które są już dobrze znane:

 • Dopuszczalne są tylko okręty X poziomu.
 • Bitwy toczone w formacie 7 na 7, z nie więcej niż jednym pancernikiem w drużynie, bez żadnych lotniskowców.
 • Istnieje pięć lig, przez które trzeba się wspiąć na szczyt: Szkwał, Wicher, Sztorm, Tajfun i Huragan.
 • Nagrody mogą się nieco różnić w porównaniu z poprzednimi sezonami, niektóre z nich będą zastąpione nowym zasobem – Stalą!
 • Następujące sześć map służyć będzie jako pola walk w sezonie „Śpiący olbrzym”: Gorący punkt, Morze nadziei, Droga wojownika, Pasmo górskie, Łzy pustyni i oczywiście Śpiący olbrzym.

Bitwy klanowe dostępne będą w następujące dni: środy, czwartki, soboty i niedziele.
Czas rozgrywania bitew, CEST: 19:00–23:00

Oceny wszystkich klanów zostaną zresetowane do standardowych wartości. Twój klan otrzyma 50 punktów bonusowych za pierwszą bitwę stoczoną w każdej z lig w poprzednim sezonie, „Lodowe wyspy” (poza początkową ligą Szkwał), aż do maksymalnej wartości 200 punktów.

Począwszy od aktualizacji 0.7.6 wyższa z dwóch ocen – o kryptonimach Alpha i Bravo – uznawana będzie za wiodącą ocenę klanu. W bitwach klanowych gracze będą mieli możliwość wyboru oceny, z którą chcą walczyć, po tym jak klan zbuduje w swojej bazie Biuro kadr eskadry. Gracze klanowi będą więc mogli wybrać ocenę, która pasuje do ich stylu gry – do poważnych bitew w walkach o najwyższe pozycje, relaksujących bitew ze znajomymi lub testowania nowych taktyk i kombinacji okrętów.

W bazie klanowej obie oceny zobaczyć można najeżdżając myszą na emblemat ligi, w której Twój klan aktualnie się znajduje.

Jeśli zawsze interesowały Cię oceny klanów z innych regionów, to po wprowadzeniu aktualizacji 0.7.6 Twoja ciekawość zostanie zaspokojona. W sekcji „Klany” w „Ocenach klanów” znajdziesz statystyki klanów z całego świata.

Wraz z wprowadzeniem Arsenału gracze otrzymają 6000 jednostek Stali za każdą flagę „Stalingrad”, jaką zdobyli. Ci, którzy odnieśli 30 zwycięstw w lidze Tajfun, otrzymają dodatkowo 10 000 jednostek Stali, żeby pozwolić im na zebranie wystarczającej ilości zasobów do wymiany na krążownik X poziomu Stalingrad, który pojawi się w Arsenale w aktualizacji 0.7.8.

Uwaga: by uczcić wprowadzenie Arsenału w aktualizacji 0.7.6, otrzymasz kupon zapewniający 25% zniżki na przedmioty z kategorii „Okręty”. Będzie on przydatny, jeśli uczestniczyłeś w trzech sezonach bitew klanowych, by zdobyć krążownik Stalingrad. Nie wykorzystuj swojego kuponu i Stali na inne okręty, w przeciwnym razie konieczne będzie zdobycie dodatkowej Stali, żeby wymienić ją na Stalingrad bez zniżki. Poczekaj, aż krążownik ten pojawi się w Arsenale i zdobądź go dzięki zniżce. Zasługujesz na to!

Gdy sezon się rozpocznie, każdy gracz, który stoczy bitwę losową lub klanową okrętem z poziomów VIII – X, otrzyma trzy specjalne okręty do tymczasowego użycia:   X Shimakaze  X Hindenburg  X Conqueror.

 • Okręty przyznawane są na określony czas i zostaną usunięte z kont w chwili wprowadzenia aktualizacji 0.7.7.
 • Okręty te dostępne będą tylko w bitwach klanowych.
 • Specjalny licznik obok wizerunku okrętu w Porcie będzie ostrzegał o zakończeniu okresy wypożyczenia.
 • Na okręty te nie będzie można nałożyć żadnego kamuflażu.
 • Na wypożyczone okręty będzie można przydzielić dowódców bez kar.
 • Wypożyczone okręty będą miały takie same zarobki jak zwykłe okręty.
 • Gdy okręty te zostaną usunięte, ich dowódca zostanie automatycznie wysłany do Rezerwy, a ulepszenia, sprzęt eksploatacyjny i sygnały zostaną przeniesione do Inwentarza.
 • Jeśli okręty mają alternatywne moduły, takie jak torpedy Shimakaze, można je zamontować bez żadnych dodatkowych kosztów.
 • Jeśli dowódca był zatrudniony specjalnie do wypożyczonego okrętu, jego specjalizacja nie ulegnie zmianie po usunięciu okrętu z konta.
 • Jeśli dowódca był zrekrutowany do wypożyczonego okrętu, a następnie przydzielony do innego okrętu, to jego specjalizacja nie ulegnie zmianie po usunięciu okrętu z konta.
 • Okręty zostają dostarczone razem z miejscem w Porcie. Miejsce zostanie usunięte razem z okrętem.

Jeśli w ciągu dwóch tygodni od wprowadzenia aktualizacji 0.7.6 wykorzystasz swój kupon na krążownik Stalingrad i zdobędziesz trzy flagi „Stalingrad”, otrzymasz następny kupon upoważniający Cię do 25% zniżki na przedmioty z kategorii „Okrety”.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.