Szczegóły na temat nowej polskiej mapy w World of Tanks – Studzianki

Na superteście pojawiła się dziś staro-nowa mapa Studzianki. To już kolejny test z jej udziałem, ale tym razem przeszła kolejne zmiany.

Studzianki to mała polska wieś. Mapa została stworzona na podstawie prawdziwego terenu, ze zmianami potrzebnymi dla gameplay’u i ma kontekst historyczny. W dniach 9–16 sierpnia 1944 roku pod wsią Studzianki (obecnie od 1969 roku Studzianki Pancerne), toczyła się bitwa oddziałów 8 Gwardyjskiej Armii z przydzieloną do niej 1 Brygadą Pancerną im. Bohaterów Westerplatte z elementami dwóch niemieckich dywizji pancernych (1 Dywizja Pancerno-Spadochronowa Hermann Göring i 19 Dywizja Pancerna) i 45 Dywizją Grenadierów.

Mapa po raz pierwszy została pokazana w 2015 na Gamescomie i właśnie wtedy pierwsze testy miały miejsce. Początkowo nosiła nazwę „Polska”, następnie „Studianka” by teraz otrzymać swoją ostateczną formę. Aktualnie planowana data jej wypuszczenia to rok 2018. Bardzo możliwe, jak to już kiedyś wspominaliśmy, że zostanie dodana do gry wraz z polskim drzewkiem technologicznym. Gracze, którzy mieli okazje ją testować stwierdzili, że jest to mapa zbalansowana i klimatyczna, więc na razie wszystko układa się po dobrej myśli.

Mapa ta jest testowana już po raz szósty. Jej najnowszy wygląd przedstawiamy wam poniżej:

Zmiany w gameplay’u na mapie (i tak zwane punkty zainteresowania, czyli miejsce, w których będzie dochodzić do starć):

 • Strefa numer 1 (fabryka). Główne miejsce, w którym będą odbywały się walki. Strefa ta jest odizolowana od dużej części mapy. W przypadku zwycięstwa po tej stronie otwiera się relatywnie bezpieczna ścieżka oznaczona numerem 2 w okolicach wrogiej bazy.
 • Strefa numer 2. Nie dość, że jest to bezpieczna droga w stronę bazy wroga lub swojej własnej to pozycje to pozwalają kontrolować środek mapy.
 • Strefa numer 3. Punkt o który w założeniach walczyć mają czołgi średnie i lekkie. Kontrola nad nim wspomaga resztę team’u ze względu na dobre pozycje.
 • Wioska w strefie numer 4. Strefa dzieli się na wioskę i fabrykę. Duża ilość roślinności między niezniszczalnymi domostwami.
 • Wzgórza w zachodniej części mapy (Strefa 5). Gameplay będzie podobny tu do tego na Piaszczystej Rzece. Dużo miejsca dla bardzo szybkich pojazdów.
 • Las w strefie numer 6 . Długa droga z bazy pozwala tam dotrzeć nielicznym. Głównie szybkim niszczycielom, którzy potrafią zaskoczyć przeciwnika jak i dobrze spotującym light’om, które będą miały wystarczający zasięg by wspomóc sojuszników.

W zależności od wyników testu być może będą przeprowadzane dalsze zmiany.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Gdy tylko będzie więcej informacji na pewno damy wam znać! Trzymajcie się.

18 komentarzy

 1. Piotr pisze:

  Mapa została pokazana… trzy lata temu. I to jest właśnie Wargaming…

 2. witoldk65 pisze:

  Aktualizacja 1.0 opóźni się do kwietnia DO „PIERWSZEGO KWIETNIA” czyli kolejna bzdura. MM do poprawienia map HD na piaskownicy nie widać. A Polskie akcenty to tylko na blogach i nic konkretnie. Jeżeli ktoś robi coś dobrze to raczej się tym chwali a nie ukrywa. WG wali w h…. i czaruje zamiast informować o sukcesach.

 3. nob pisze:

  Mapa bez jedynych trzech słusznych tuneli???!!!! CO TO ZA HEREZJE??

  Nareszcie, bo te bitwy w miastach (Stalingrad, Charków) i hangarach (Pilzno) to już dobijające są…

  • Hebius pisze:

   I kiedy oni to wprowadzą do gry? Gram od 2 lat i jedyną nową mapą w tym czasie był chyba tylko ten beznadziejny Paryż. Wprowadzanie regularnie nowych map powinno być podstawą w tej grze, żeby utrzymać przy niej znudzonych graczy, ale WG tego nie dostrzega.
   Dodam jeszcze tylko, że jak się włączy jakąś misje na spota na light’cie to dodatkowo 1 na 100 bitew się widzi otwarte mapy jak Malinówka czy Prohówka.

 4. PLDO001 pisze:

  Aż chciałoby się zacytować znany kawałek o „łysym” polu.

 5. Krajewski pisze:

  W pancernych ta mapa inaczej wyglondała

 6. Proximus pisze:

  czyli po 2 latach stoimy w tym samym punkcie

 7. iz pisze:

  kolejna mapa która wygląda jak niedokończona. Brakuje w niej wielu rzeczy, krzaków czy innych detali, a przez to trudno ją testować czy się wypowiedzieć.

 8. B&B pisze:

  Mapa mapą a czołgi gdzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.