Char Futur 4: Muszkieter Ekspedycji
W latach 80. XX wieku firma GIAT Industries stworzyła jeden z najlepszych współczesnych czołgów – Leclerc – nazwany tak na cześć francuskiego generała . Jeden z kilku prototypów, które firma ta stworzyła przed Leclerc, to właśnie Projet 4, inaczej zwany Char Futur.
Char Futur 4 jest jednym z trzech czołgów-nagród IX poziomu, które możecie zdobyć za darmo, jeśli zbierzecie 12 żetonów Ekspedycji w trybach Linii frontu i Stalowego łowcy.
Grajcie w obu wydarzeniach, a będziecie mieli szansę zdobyć 2 z 3 czołgów. Nie jesteście pewni, który czołg-nagroda najlepiej będzie pasował do Waszego stylu gry? Przeczytajcie poniższy przewodnik!
Zarys ogólny
Char Futur 4 ma wiele wspólnego z dawnymi francuskimi muszkieterami i doskonale sprawdziłby się w królewskiej gwardii. Dzięki swojej kompaktowej oscylacyjnej wieży, ten pojazd przypomina też Bat.-Chât. 25 t i Lorraine 40 t, co uczyni go potężną bronią w rękach doświadczonego gracza z dobrze wyszkoloną załogą.
Mowa tu o trzyosobowej załodze, w której skład wchodzą: dowódca, który obsługuje radio i ładuje pociski, celowniczy, który posiada dodatkową kwalifikację jako ładowniczy oraz kierowca.
Jedną z największych zalet tego pojazdu jest jego niski profil. Bazowa wartość kamuflażu dla tego pojazdu w bezruchu wynosi 16,13, a w ruchu maleje do 12,08. Pamiętajcie, że te wartości można podnieść, stosując właściwe wyposażenie i umiejętności załogi.
Pancerz i mobilność
Char Futur 4 nie szczyci się pokaźnym pancerzem, jednak dzięki temu jest on dość zwinny. Przy prędkości maksymalnej rzędu 60 km/h, mocy na tonę równej 23 KM/t i silniku o mocy 620 KM, może i nie będzie się dobrze ścigał, ale zdecydowanie wyróżni się manewrowością.
W końcu francuscy muszkieterowie nie nosili stalowych napierśników. Ich odzienie stanowiły raczej kamizelka i krótki lazurowy płaszcz. Char Futur też nie nosi na sobie imponującej zbroi, co jednak nie czyni go zupełnie bezbronnym. Dolna część jego przodu pokryta jest 55 mm stali, a mimo że górę kadłuba chroni jedynie 45 mm płyta, kąt jej nachylenia sprawi, że pociski większości kalibrów będą rykoszetować. Boki posiadają pancerz o grubości 40 mm, a tył – 30 mm, zatem unikajcie przeciwników wyposażonych w działa OB. Zróbcie raczej użytek z 7,5 stopniowego opuszczenia działa i zmanipulujcie przeciwników tak, by celowali w Wasz górny kadłub.
Muszkieterowie nosili kapelusze ozdobione strusimi piórami, ale w środku kryjące metalowy wsad, zintegrowany z okryciem głowy, który miał stanowić ochronę przed ciosami szabli . Na wieży Char Futur nie znajdziecie piór, ale jej przedni metalowy pancerz o grubości 140 mm to następna szansa na rykoszet.
Boki wieży to nadal 90 mm, dopiero na tyle pancerz robi się cieńszy i ma 30 mm. Jednak dosyć pokaźna ilość stali na przedzie wpływa na prędkość obrotu wieży, która wynosi 30 st./s, podobnie jak u niemieckiego E 50.
Pomimo swojego mało imponującego opancerzenia, ten pojazd może poradzić sobie z nieprzyjacielskim ostrzałem dzięki potężnej puli 1750 PW.
Siła ognia
Główną bronią tego pojazdu jest 105 mm działo z automatycznym przeładowaniem, które z pewnością da popalić przeciwnikom na polu bitwy. Tutaj analogia do muszkieterów wydaje się najbardziej trafiona. W dawnych czasach muszkiety były dużym zagrożeniem dla opancerzonych jeźdźców; ich ciężkie pociski z łatwością przebijały zbroję.
Działo naszego francuskiego bohatera przebije 264 mm stali standardowymi pociskami, a 330 mm pociskami kumulacyjnymi. Jego mechanizm automatycznego przeładowania z czterema pociskami i uszkodzeniami od strzału wysokości 390 PW daje taką moc ognia, że nawet niemiecki Maus poważnie się zastanowi zanim go zaatakuje.
W przeciwieństwie do Bat.-Chât. 25 t, nie musisz nawet zbytnio zbliżać się do przeciwnika, by posłać go do garażu. 105 mm działo ma rozrzut rzędu 0,34, co pozwala tej jednostce odgrywać rolę snajpera i strzelać z dystansu w słabe punkty przeciwnika.
Pocisk muszkietu mógł przebić zbroję z odległości 200 m i zdjąć pojedynczy cel z dystansu 50 m, co czyniło z piechoty poważne zagrożenie dla uzbrojonej kawalerii. Na tamte czasy był to imponujący zasięg! Jednak muszkiety miały swoje wady, jak czas przeładowania wynoszący od 1,5 do 2 minut.
Po tym jak w 2 odcinku LF dostałem bana na 3 dni a brakowało mi 2 lvl do 15 więc olałem to wszystko i wymienię na obligacje i niech mnie pocałują gdzieś …
Żetony można będzie zdobywać tez w następnym evencie po LF. Dodatkowo powinieneś dostać rekompensatę za problemy w 1 odcinku wiec jeden czołg możesz zgarnąć na 100%,a może nawet i 2
Ale on dostał bana. Za to jakim skończonym ołówkiem jest. Gość wypychał, szturchał, topił lub w inny sposób był uciążliwy dla drużyny. No ale wielki płacz na WG, że nie przymknęło oko na jego złe zachowanie. W końcu jaśnie Pan może robić co chce. A teraz robi z siebie ofiarę. Żenujące… Tak samo jak ci co używali czity, a potem mieli czelność kłamać, że tylko aslaina mieli.
Bana za darmo się nie dostaje. Zasłużony pewnie 🙂
Sam zgłaszam każdego kto wypycha na FL lub jakoś uniemożliwia grę tylko po to, by żetonów nie mieli 🙂
IX tier jest specyficzny, ja zagrałem amerykańcem chyba dwie bitwy, wszystkie eventy i CW to VIII, ale ładnie wygląda to fakt
Ja się pytam jakim trzeba być pomidorem,żeby tydzień wam nie starczył na zrobienie czołgu???? Nosz kurka wodna,20 bitew wystarczy,2 h grania codzienie;)
no nie wiem jak trzy bitwy pod rząd 10 minut do końca padają wieże, przelogowuję się na Crossout
„2h godziny grania codziennie”-nie każdy ma tyle czasu/sił by poświęcać go na tyle grania
No wiesz podstawówka zamknięta to nie którzy mają czas żeby w tydzień robić, a nie którzy mają prace i nie mają czasu a jeszcze inni wolą żyć a nie wbijać 15 lvl z botami.
To jest jedyny tryb, w którym bez konta premium i na goldzie zawsze wyjdzie się na plus. Faktycznie dobrze Benko ci radzi. Po co masz się człowieku męczyć. Ta gra jest dla ciebie zbyt trudna. Poszukaj coś łatwiejszego.
Tylko jaki jest sens walić z tego golda? Imho trzeba być naprawdę słaby, by jeszcze się wspomagać tego typu amunicją na tego typu trybie…
Gold na Frontline? A po co?
Ale zapawnie brzmi ta potężna pula 1750 uszkodzeń na minutę.
Ci za ruski debil to pisał.
Wróć, nie dpm, ale hp. 1750 hp. A ile mają inne medy? Poniżej tej wartości, że te 1750 to takie potężne?
Ktoś wie ile będzie przyznawane Golda lub obligacji, za jeden zeton?
1=250 obligacji
Ale dopiero w listopadzie jest wymiana.
Nie prawda wymiana jest w czerwcu było napisane jakiś czas temu na stronie
Nie kłam. Bo to nieładnie i świadczy o tym jak cię wychowywano.
A ty co koleś mnie pouczasz i serio powinieneś pisać na forum wota tam jest twoje jest miejsce
Ja raczej nic nie wybiorę… Wszystko wymienię na obligacji o gold.. Aby wygrać czołg z licytacji
Pamiętaj, że wymiana w listopadzie, a kampania w lipcu. Na kampanii styczniowej licytacja już nie będzie opłacalna, bo wskoczy na ponad 45k (9-11 modułów fioletowych)
A teraz w średnim klanie zdobędzie się czołg na izi.
Czifa już posiadam.. W GOOD raczej myślę że zdobędę czołg. A raczej kampania z czołgami będzie co rok…Moje marzenia to mieć jeszcze 907 i wbić jeszcze tą ebolę. Więc na spokojnie. W sumie sam nie wiem… Ten 777 czy on jest warty kupna… Może jednak lepszy gold i obligacje… A nawet wziąć że sklepu za obligacje coś wy cha czuć.. Coś/FV
J******* autokorekta
żadnego golda nie będzie, same obligacje
Nie sugerujcie się tym że NewMultiShow czy inny Vdr pokaże tym bitwę czy dwie nawet, natłucze 7 kafli na VIII i VII tierach, w bitwie wyrównanej i bez arty. W praktyce najczęściej zanim ten złom przeładuje ten swój magazynek, wynik bitwy będzie już 1:6 albo 6:1 i nawet dożynek nie zaliczy. Dlatego ja wybieram klasyczną, odlewaną radziecką najlepszą stal z za Uralu, a tego Francuza a zwłaszcza amerykańskiego bezużytecznego złomu nawet kijem nie dotknę.
Vdr robi tzw Godziny z, więc ma to lepsze przełożenie na pokazanie jakości czolgu niż jedną bitwa :). Bat chat X poziomu ładuje magazynek tyle samo a IX nawet dłużej (chociaż mają więcej pociskow) i jakoś są bardzo dobrymi czołgami. A X nawet jest brana na klanowki lub turnieje bez pojazdów-nagród. Char ma lepszą o wiele celność, stąd myślę ten jeden pocisk w magazynku mniej. Z resztą każdy zagraniczny streamer mówi że ten czolg jest mega i że jego wybiorą jako pierwsi
Ja tam biorę zabojada lubię magazynki a jako drugi się zastanowię…
Najciekawszy czołg, bez odpowiednika w drzewku. Ruski i amerykański są nudne, jak z drzewka. Najlepiej brać France
Ja tam biorę AE Phase 1 i char futur
Racja, ten będzie najciekawszy do grania, podobno po koniec okresu w którym streamerzy go dostali do testów by zrobić 3 mark potrzeba było ok. 6K. Więc możliwości grania ma i nie jest złomem.
Nie piszcie że tak dużo grania potrzeba, nie mając ebr, prog i grając głównie drzewkowymi bez magazynka potrzebuje ok. 20 walk by wbić 15lvl. Więc zagrać 80 na czołg to nie jest tak dużo. Wole je zagrać od bitew po tych samych mapach w losowych 15tkach jak już mam ochotę pograć w wot. W sumie to następne losowe to może będę grał na święta jak będzie choinka. Do tego czasu nie ma po co grać w koło na tych samych mapach, ileż można.
@TomaszKo nie masz racji kolego Ruski i amerykański są bardzo dobre a ten francuz jest taki sobie nic nowego to jest to samo jakbyś grał 9 i dychą.
Ruskim będziesz przebijany w jarzmo od frontu, a to jest czołg na 1 linie… To tak trochę słabo. Char ma super celność, mobilność i dobry dmg na strzał. Na buraske też mówili, że gówno bo długie przeładowanie, tylko 2 pociski olaboga ale gówno, a z prania wyszło że to OP czolg.
@Adamek tylko , że jarzmo od frontu jest bardzo twarde zapominałeś o jednym że można kątować boki tego czołgu przecież to jest czołg wsparcia .
Oczywiście, że buraska jest OP czołgiem, tylko na goldzie 😉 na podstawowej amunicji ma za mało peny. Spróbuj wbić eMkę na niej. Na fioletowe wyniki potrzeba 2700 dmg, nawet na progetto 46 trzeba mniej.
Co do ruskiego, jarzmo od frontu ma 250-280mm, na goldzie Cię każdy przebije, a niektóre X nawet bez golda Cię porobią. Obracając wieżą na boki też masz 250-280mm. Polecam tanks.gg, można sobie to sprawdzić 🙂
Burasque op czołg kekw, doinformujcie się co oznacza znaczenie op, polecam 😉