Transkrypcja wczorajszych Dzienników twórców. Miłej lektury! 😉
Podczas wrześniowego WG Festu ogłosiliśmy wprowadzenie nowej mechaniki: pojazdów z dwiema lufami. Wkrótce potem wypróbowaliśmy ją podczas supertestów.
Przez okres kilku tygodni nasz pojazd próbny stoczył wiele bitew na serwerze wewnętrznym. Podczas testów zmieniliśmy funkcjonowanie i parametry mechaniki. Teraz organicznie pasuje ona do systemu bitew World of Tanks, ale to nie koniec naszej pracy. Bardzo ważny będzie kolejny krok, czyli testowanie konkretnych pojazdów z tą mechaniką.
Na tym etapie chcemy wprowadzić do gry 4 pojazdy. Jeden z nich, Object 703 Version II, posłużył nam jako pojazd próbny. Po udanych testach może zostać dodany do gry jako pojazd premium VIII poziomu. Przyjrzyjmy się pozostałym pojazdom.
Zebraliśmy mnóstwo informacji na ten temat. Nasi konsultanci uważnie przyjrzeli się dostępnym danym i planom. Niektóre części radzieckich pojazdów w produkcji i prototypów posłużyły do stworzenia modeli pojazdów dwulufowych w grze. Nasi specjaliści stworzyli szczegółowe rozwiązania techniczne, które powstały na bazie prawdziwych planów.
Instalacja dwulufowych dział zawsze wpływała na szerokość pojazdów oraz długość kadłuba i wieży. Zwiększenie liczby załogantów i ilości amunicji prowadziło do większych gabarytów wieży. Czasami trzeba było poszerzyć średnicę pierścienia łożyska wieży, co miało wpływ na szerokość kadłuba. Pojazdy stały się cięższe. Należało też wydłużyć powierzchnię kontaktu z ziemią, aby zachować możliwość pokonywania rozmaitego terenu, co dodatkowo wydłużało kadłub. Ponadto potrzeba było mocniejszych silników dieslowych. Mimo to wiele elementów pojazdów nie różniło się za bardzo od ich odpowiedników z jednym działem.
Praca nad nowymi modelami polegała na przymierzaniu różnych części. Niektóre z nich były zupełnie nowe, a inne pochodziły ze starych maszyn. To oznacza, że gdyby te pojazdy powstały, wyglądałyby dokładnie tak jak w naszej grze.
Gałąź zaczyna się od ciężkiego czołgu IS-2 w wersji II. Jak widać po nazwie, jest to ulepszona wersja słynnego ISa, ale przejście zacznie się przy KW-3, ponieważ niektóre części tego pojazdu lepiej pasują do tej gałęzi.
Na VIII poziomie planujemy przetestować 2 warianty działa wysokiego poziomu. Pierwsze ma 100 mm i chcieliśmy skupić się nie na jego alfie, tylko na wpasowaniu go w nową mechanikę. Czas przygotowania pocisku będzie krótszy, a po podwójnym strzale działa zablokują się na krócej.
W przypadku działa 122 mm skupimy się na uszkodzeniach na strzał, ale nowa mechanika nie będzie już taka wygodna.
Główną różnicą między IS-2 w wersji II a zwykłym ISem będą uszkodzenia na strzał oraz penetracja. Jego statystyki będą lepsze ze względu na niuanse dwulufowego działa i wyższy poziom. Prędkość jazdy będzie w porządku, choć nieco niższa niż u innych pojazdów na tym poziomie. Jego słabym punktem będzie pancerz kadłuba odziedziczony po pojeździe VII poziomu, ale jego wieża będzie lepiej opancerzona.
Na IX poziomie znajdziemy IS-3 w wersji II. Jego kadłub przypomina ten u IS-3, więc nie jest tak dobrze opancerzony. Wieża też pochodzi z IS-3, ale uległa znacznym modyfikacjom w celu instalacji dwóch luf. Same działa mają kaliber 122 mm i zadają 390 uszkodzeń na strzał.
Na X poziomie mamy słynny pojazd wyczekiwany przez graczy – ST-II. Przyjrzymy się mu i porównamy go do ST-I.
Kształt kadłuba i pancerz są niemal identyczne, a wieża niewiele się zmieniła. To dlatego, że projekt tego pojazdu powstał w dwóch wersjach: ST-I i ST-II. Wieżę zaprojektowano tak, aby od początku ułatwiała instalację dwulufowych dział. Ich kaliber to wciąż 122 mm, tak jak w IS-4 i ST-I. Uszkodzenia na strzał będą wynosić 440 punktów.
Najważniejszym atutem nowych pojazdów jest kilka trybów ostrzału. Każdy z nich ma swoją specyfikę. Weźmy ST-II jako przykład tego, jak dwulufowy pojazd zachowuje się w boju.
Najłatwiejszym do zrozumienia trybem będzie ten cykliczny, który wyróżnia się w kilku aspektach.
Po wystrzale z lewego działa zaczyna się przeładowanie. Kamera przeskakuje na prawe działo, które staje się aktywne. Po załadowaniu lewego działa strzel jeszcze raz. Teraz to prawe się ładuje, kamera wraca do lewego i proces się powtarza. Wygląda to podobnie jak wcześniej, ale ze zmienną kamerą do celowania. Trochę nietypowo, ale łatwo się przyzwyczaić.
Drugi tryb to ciągły ostrzał. Po wystrzale z aktywnego działa kamera się zmienia, ale nie można od razu wystrzelić z tego drugiego. Zegar po lewej pokaże, kiedy można strzelać. Przypomina to znaną mechanikę przeładowania między strzałami. Trwa dość krótko, maksymalnie 5 sekund. Gdy odliczanie dobiegnie końca, można wystrzelić z działa. Musisz pamiętać, że ładowanie pierwszego działa zostanie przerwane i sekwencyjne ładowanie rozpocznie się od nowa. Dlatego lepiej poczekać kilka sekund, aby w pełni załadować pierwsze działo.
Trzecim i najbardziej niezwykłym trybem jest podwójny strzał. To jedyne pojazdy z tą możliwością.
Aby wystrzelić z obu dział, kliknij i przytrzymaj lewy przycisk myszy. Zacznie się przygotowanie strzału, co trwa 3-4 sekundy. Podwójny strzał zostanie wykonany automatycznie.
Postępy widać koło celownika. Strzał można anulować w każdej chwili, puszczając przycisk myszy. Pamiętajcie, że po podwójnym strzale działa blokują się na kilka sekund. Nie można z nich strzelać ani ich przeładowywać. Gdy się odblokują, pociski są ładowane sekwencyjnie do obu dział. Po ich załadowaniu można znów strzelać tyle razy, ile nam się podoba.
Pojazdy z dwiema lufami mają kilka cech, które wyróżniają je na tle innych maszyn.
Pamiętajcie, że oba działa to wciąż pojedynczy moduł, więc jeśli jedno z nich będzie krytycznie uszkodzone, drugie nie będzie mogło strzelać. Ponadto po podwójnym strzale łatwiej będzie Was wykryć, bo wystrzał w tym trybie odsłania Was znacznie bardziej niż ten pojedynczy.
Nie zapominajcie też, że jeśli oba pociski trafią w cel, zwiększa się szansa na uszkodzenie modułów lub zranienie załogantów.
Ten pojazd pasuje do walki w krótkim i średnim dystansie. Gra się nim jak typowym czołgiem ciężkim z ZSRR – zbliż się do wroga, ustaw kadłub, odbij strzał i odpowiedz.
Najważniejszy jest podwójny strzał. Wróg się go nie spodziewa, a jeśli traficie, spowodujecie u niego ogromne uszkodzenia. Ta mechanika ma też wadę: czas przygotowania strzału, który musicie uwzględnić. Pamiętajcie też o długiej blokadzie działa po strzale, samoładującym się pocisku i samym procesie ładowania. Trwa to długo i w tym czasie macie tylko dwie opcje: przeczekać ładowanie w bezpiecznym miejscu… albo wrócić do garażu.
Dwulufowe pojazdy mają kolejną wyjątkową cechę. Nie pokazaliśmy jej w pierwszym filmie, ale nadszedł czas na jej ujawnienie. Po podwójnym strzale pojazd nieco się cofa, ale jeśli graliście w pewną grę, w której kradnie się samochody, to na pewno pamiętacie, że jeśli obrócicie wieżę o 180 stopni, nabierzecie prędkości i strzelicie, to stanie się właśnie to.
Pojazdy zostaną wypróbowane wewnętrznie przed testem publicznym. Każdy z nich będzie miał własny cykl, podczas którego zmienią się jego parametry.
Programiści wciąż szukają odpowiedniego stosunku zalet i wad pojazdów dwulufowych i zamierzają zrównoważyć ich moc ze zmianami takich wartości czas przełączania między działami, ładowania działa i jego blokady. Dopiero po pełnej konfiguracji zdecydujemy czy dodamy te pojazdy do gry.
Tymczasem podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i opiszcie swoje wrażenia na forach. Powodzenia na polu bitwy!
Ta gra, to co raz większe gówno, chyba czas oszukać innej rozrywki.
Zobacz na hit logi wszyscy ***** z golda nawet do lightow i czołgów bez pancerza. Plaga pocisków goldowych zabija tą gre.
gosciu zaladuj sobie tez golda i przestan narzekac, odkad amo prem jest za srebro nie rozumiem tego narzekania serio, tez wiecej gram na goldzie a jak chce wiecej zarobic to czesciej rotuje proste
Poza tym lol co za różnica czy ktoś walnie w lighta, czy innego papira z golda czy nie? Co to zmienia? Myślałem, że gold to problem super ciężkich, ale widać płaczkom totalnie mózg spier***
ta i jeszcze jade na przepychacz z zaladowanym goldem bo zaraz wyjedzie mi jakis grubas ktorego tylko tak mam szanse przebic i nagle pojawia sie tam lt dostaje bule a po bitwie wyzywiska od gold noobow 😀 uwielbiam gosci 😉
Gold jest dla leszczy a widze ze tu takich nie brakuje
Nie kumasz. W tym momencie traci sens cały i tak już pomieszany i zaburzony balans w grze, właściwości konkretnego pancerza. Weź takiego Badgera czy Kranvagn – teraz wszystko w nie wchodzi. Gdzie tu zabawa graniem na pancerz czy szukanie weakspotów jak w jednej bitwie gra np. 8 lajtów, które jeżdżą stadami i byle leszcz cię porobi tylko dlatego, że jeździ z grupą i strzela z Golda na automacie? Albo snajpi z rogu mapy i nawet go nie widzisz, bo akurat ty w drużynie masz podobnego głąba, który zamiast świecić wroga stanie sobie za tobą w najdalszym kącie i przeczeka całą bitwę po to by w najlepszym wypadku na koniec oddać strzał…?
Ciekawe pojazdy, ciekawe, na pewno je sobie wybadam. Czekam też cierpliwie na radzieckie kołowce wyposażone w solidny, dobry trollowy pancerz i peną 340 na heatach, albo przynajmniej 327 na APCR (przecie szkopski leopard 1 tyle ma na tej amunicji, to co radziecki ma być gorszy ?) Musicie przyznać że potrzebna jest kontra na francuskie samochodziki, zwłaszcza IX i X.
Dwie lufy to trochę słabo, ale gdy tak dajmy na to taki tank miał 4 lufy, a jeszcze lepiej 8 (czyli twórcy mają jeszcze spore pole do obrobienia) to taki tank mógłby strzelać jak karabin maszynowy, a to byłoby coś, tak żeby czołg przeciwnika schodził do garażu na salwę. Bitwy byłyby jeszcze krótsze, no i dobrze by było żeby do jednej drużyny losowało same 8 lufowe, a do inne same popierduszki (co wydaje się być możliwe).
Grał ktoś pantera 44? Między pociskiem jest 2.5 sekundy.. A zdarzy się rywal naprawić bądź uciec.. Zatem 4 sekundy na strzał z dwóch dział… Chyba w typa 5 na prochorowce który srodkiem pojedzie
na 15 bitew 3 wygrane to jest już szalone oby tak dalej tak dzieje się mi od 2-ch dni z 56,45 spadłem do 49, 12 BRAWO WOT !!!!!
siemka mi z 58%na 48,83 przez tydzien spadlo wiec nie jestes sam ja juz nie wiem jak mam grac skoro kiedys gralem wn nawet spoko moze nie wybitny ale najgorszy nie jestem 2400 wiec co sie zmieniło juz rac nie umiem czy cos jak przez 20 tys bitew jakos szlo to co teraz jestem daleki o teori spiskowych ale czasem mysle ze cos tu nie jest fair a tym co powiedza kup cos to bedzie ok to odp z kasa wydana na wota powinienem byc chyba najlepszym graczem wiec niech tak dalej robia teraz tylko czekam az konto premium mi sie wygasnie a to zajmie jeszcze troche ale nadejdzie ten dzien ze usune ta gre i wam ludzie radze sie zastanowic czy nie lepiej powoli sie rozstawac z wotem
wiesz że można nie wydawać złotówki na tę grę, mieć w nosie WR i czerpać z niej radość ?
a i jak Ci przy 20tys bitew spadło WR o 10pro w tydzień to Ty jakiś niezły jesteś czarodziej …
nie czarodziej tylko na 20 bitew 2 wygrane w dzien dzien wn mi nie spada bo robie dmg ale co z tego jak polowa teamu ciagle zero koniec bitwy patrze na wyniki a prawie zawsze 4 lub czolgow zero dmg wiec jak mam wygraywac nie wiem moze dla tego ze gram teraz juz tylko rano bo czasu pozniej nie mam wiec pomysl czasem o jakis wariantach gry co sie moze przydarzyć tyle a co do reszty ja na wr mam wyjebane bo juz wiem ze nie mam wpływu na niego jak sie ciagle polowa druzynu za zero wypiernicza
co za bełkot
To jak połowa teamu robi 0 to ty rób jeszcze więcej DMG będziesz miał większy Wn a może zrobisz jakiś epicki wyciąg 🙂 🙂 🙂
Radość z tej gry już od dawna trudno czerpać. Połowa drużyny to boty, spaprany MM i zaburzony balans. Ograniczenie do 2 art, ale 8 lajtów z magazynkami już jest OK. Kiedyś to była fajna gra, gdzie liczyło się doświadczenie załogi, umiejętność wykorzystania przewagi danego czołgu (obojętnie czy był to pancerz, kamuflarz czy mobilność albo przeładunek), dziś nie ma to żadnego lub marginalne znaczenie. Większość fajnych graczy, którzy byli wymagającym przeciwnikiem lub dobrym wsparciem odeszła, pojawiły się boty lub idioci, którzy w grze bitewnej unikają bitwy. Więcej tu frustracji niż radości obecnie. W każdy weekend od wielu lat gram z kolegą w plutonie, bo gdy czasem odpalę WOT w tygodniu grając sam, to najczęściej po kilku bitwach wyłączam, bo się odechciewa. Czasem przepaść pomiędzy moim wynikiem, a „gracza” na drugim czy trzecim miejscu jest 3-4-krotnie mniejsza, a od 7 czy 8 pozycji same zera.
bo jest weekend. dziś już będzie dobrze xD
Ta gra schodzi na psy więcej op czołgów i to jeszcze przesadzonych ruskich :/ Odbiegają od realiów. Ale nie ruskim graczom to pasuje bo ruskie najlepsze. Jeszcze trochę dadzą czołgi ruskie nie widzialne albo inne dziwadła nie z tej ziemi. Czas przerzucić się na inne ciekawsze tytuły. Nie pozdrawiam WG ale za to cierpliwych graczy którzy w to grają.
to nie graj nie hejtuj #stopmowienienawiści
Nie widzę w mojej wypowiedzi nienawiści tylko nie podobają mi się że WG z tej gry robi totalny shit. I będzie więcej takich wypowiedzi tylko nie każdemu chce się wypowiadać tylko usunąć grę i nic z siebie nie skomentować.
usun i Ty i nie komentuj
Niestety kolega ma rację. Kiedyś WG tłumaczyło, że dba oto by gra była jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości to to co teraz robi wprowadzając op dwuluufowe ruskie czołgi lub co gorsza odbijające powietrzem w kołach francuskie kołowce to jest zwyczajnie dramat i żenada !!!!
Dlaczego Wot jest taki slaby ostatnio? Bo zostali jzu tylko polacy! hahhaahah
Nie słyszę śmiechów
Buahahahahahahah
Myślę że poczekam aż wrzucą Gwiazdę Śmierci z Lordem Waderem jako dowódcą
Wydaje się oczywiste że ze względu na to że mamy do czynienia z pojazdami nacji wiodącej prym w WOT to te dwulufowce nie mogą być słabe …
A doświadczenia związane z włoskim Progetto czy IS-3A tylko to potwierdzają .
Skoro gałąź ma zaczynać się od KV-3 to wstępnie zaczynam zbieranie Expa i szkolenie załogi pod te radzieckie dubeltówki bo to może być coś ciekawego …
Na oko pewnie 70-80 tysięcy Expa na 8 tier będzie trzeba mieć ???
Coś pewnie koło tego :P. Pewnie z 70k max
Dym wychodzi z lufy. Czyżby miało być tylko na tych czołgach czy każdym w grze? Tego mi właśnie brakowało po strzale 😛
Zrobić zrobię bo w sumie czemu nie. Ale ogólnie będzie to linia trudniejsza trochę, ale tylko trochę. Podwójny strzał będzie tylko asem w rękawie :P, a nie czymś do używania cały czas
Strzał z obu dział na raz to ciekawa opcja. Tylko to jego przygotowanie trzy lub cztery sekundy spowoduje że to będzie dobre przy przeciwniku który stoi w miejscu ruchome cele mogą być dużo bardziej problematyczne. Z opisu tej mechaniki wynika że wciskamy przycisk trzymamy około cztery sekundy i po tym czasie automatycznie jest wystrzał to może być kłopot. Będą to raczej duże klocę pewnie o mobilności zbliżonej do Lewandowskiego
Oni tak naprawdę?
xD
po psychodelikach często ma się różne fajne wizje ;D
Skąd wiesz? 🙂
Może dostawca 😀