9.22 – przegląd drzewa ZSRR
przez Bin4r ·
Oficjalnie z portalu WoT 😉
Zróbcie sobie przerwę od nastroju Operacji świątecznych i spójrzcie na zmiany, które czekają radzieckie pojazdy! Aktualizacja 9.22 skupi się na najmniej granymi pojazdami z tego kraju i odświeży je poprzez wprowadzenie nowych i przywrócenie starych pojazdów oraz przesortowanie drzewa technologicznego.
Ale na początek krótkie przypomnienie, skąd taka decyzja. SU-100M1 i jego rówieśnicy to rzadki obraz na polach bitwy, podobnie jak radzieckie czołgi średnie z wieżami z tyłu kadłuba. Winę można zrzucić na raczej skomplikowany styl gry, drastycznym różnicom w stylu gry pomiędzy poziomami, lub obu tym czynnikom jednocześnie – to nie ma znaczenia. Bardzo niewielu graczy decyduje się na zbadanie ich, a jeszcze mniej na grę nimi. Ta runda przeglądu drzew technologicznych ma na celu sprawienie, by pojazdy te ponownie zaczęły się liczyć poprzez nadanie każdej linii spójnej struktury i uwydatnienie ich stylu gry. Dodatkowo aktualizacja poprawia wrażenia z gry czołgami ciężkimi wprowadzając nowe pojazdy z wieżami w tylnej części kadłuba na poziomach VIII-X.
Przyjrzyjmy się bliżej temu, co, jak i dlaczego chcielibyśmy zmienić, by każdy wiedział o wszystkich zmianach, zanim rozpoczną się testy.
Czołgi średnie
Linia z A-44 nie bardzo uczyła o tym, jak grać czołgiem na poziomie X. Poznawszy zalety i wady czołgów średnich z wieżami w tylnej części kadłuba na poziomach VII-IX można było się spodziewać podobnej gry na wierzchołku. Ale zamiast tego dostawaliście klasyczny czołg średni do walki na krótkie dystanse, co powodowało dużo frustracji i znacząco wpływało na niską popularność tej linii. Eksploracja tej ścieżki nie była łatwa, więc nic dziwnego, że tylko niewielu graczy zdecydowało się nią podążyć.
Co mogłoby Was przekonać do dania jej drugiej szansy? Może dodanie jej tego, czego brakowało od samego początku: spójności. Aktualizacja 9.22 to zmienia przesuwając Object 430 w dół do poziomu IX, gdzie powstanie mini-linia dobrze opancerzonych szturmowych czołgów średnich o dużych uszkodzeniach podstawowych.
Na poziomie X natomiast zadebiutuje zupełnie nowy czołg: Object 430U.
Będąc mniej pokaźnym celem o dużej mobilności i dość mocno pochylonym pancerzu, ten nowy przybysz może z łatwością oskrzydlić przeciwnika, zniszczyć go dzięki wyjątkowo wysokim uszkodzeniom podstawowym i kontynuować łowy bez odniesienia uszkodzeń.
Объект 430У = Object 430U
Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.
Trio czołgów z wieżami w tylnej części kadłuba również dostanie nowy poziom X. Będzie on kontynuował dziedzictwo linii w postaci ciężko-opancerzonych wież, co w rezultacie da styl gry będący naturalnym krokiem naprzód w stosunku do Object 430 Variant II.
Nowa linia czołgów ciężkich
Już od dłuższego czasu tylko Brytyjczycy i Niemcy dawali szansę gry na X poziomie czołgami ciężkimi z wieżami z tyłu. Niektórym się podobały, inni woleli raczej bardziej konwencjonalne rozwiązania, ale niektórzy twierdzą, że FV 215b, Pz.Kpfw. VII, czy VK 72.01 (K) z mapy globalnej to nudne czołgi. Ta gromadka powita w aktualizacji 9.22 w swoich szeregach bardzo radzieckie posiłki w postaci nowego spojrzenia na klasyczny projekt IS z poziomów VIII-X.
Ustawiające swoje szpiczaste dzioby w kierunku wroga: IS-M, Object 705 i Object 705A mają typowe dla swojego kraju uszkodzenia podstawowe, częściowo zrównoważone parametrami celowania. Ale nie w tym rzecz. Chodzi o tylne umieszczenie wieży. W połączeniu z mocnym pancerzem, niezłą, jak na swoją klasę mobilnością i potężnymi działami pozwala im to na swobodne wypieranie innych pojazdów.
ИС-М = IS-M
Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.
Jeśli zagracie zgodnie z ich możliwościami okaże się, że świetnie nadają się do wspierania ataków i efektywnego eliminowania przełamujących się przeciwników. Styl walki nimi przypomina połączenie Pz.Kpfw. VII i IS-7 i nie zmienia się pomiędzy poziomami. Zmienia się jednak siła ognia, począwszy od działa kal. 122 mm na poziomie VIII do oszałamiających 152 mm, gdy już dotrzecie do Object 705A.
Объект 705А = Object 705A
Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.
Zwinny i wytrzymały T-10 to częsty widok na polach bitwy, gdzie potrafi szybko zmienić jej przebieg i zalać przeciwnika niszczącym ogniem. Ale pomimo swoich zalet niezbyt dobrze pasował pomiędzy IS-3 a IS-7 i dlatego zostanie wymieniony przez Object 257. Nie martwcie się, nie usuwamy T-10 zupełnie. W ciągu ostatnich lat wielokrotnie pokazał, czego jest wart, więc otrzyma swoją mini-linię oraz czołg X poziomu, będący kolejnym krokiem w rozwoju. Nadal pracujemy nad tym nowym dodatkiem i wkrótce Wam o nim opowiemy.
Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.
Alternatywna linia niszczycieli czołgów
Od dłuższego czasu staraliśmy się sprawić, by te pojazdy ponownie nabrały znaczenia. Ale proste zmiany parametrów w aktualizacji 9.20 nic nie dało. Wiedzieliśmy o tym i przygotowaliśmy nowe rozwiązanie, polegające na przebudowie całej linii na szturmowe niszczyciele czołgów średniego i krótkiego dystansu.
Koncepcja
- Wysoka mobilność w przód i w tył w połączeniu ze średnią manewrowością, co umożliwia im szybkie zajęcie kluczowych pozycji i bezpieczne wycofywanie się.
- Dobry przedni pancerz odbijający pociski, ale słabe opancerzenie boczne i dolnych płyt przednich.
- Średnie uszkodzenia na strzał z długim czasem przeładowania, co rekompensuje mobilność i osłonę.
- Celność i czas celowania zrównoważone tak, by były efektywne na krótkich i średnich dystansach, ale również by zmniejszały efektywność na dużym zasięgu.
- Kiepskie kąty podniesienia działa ze względu na historyczną wierność projektu.
Przerobienie linii zgodnie z tym pomysłem wymagało serii poprawek w strukturze i równoważeniu. Rozpoczęliśmy od przesunięcia Object 263 o poziom w dół, gdzie może się rzeczywiście zrealizować ze swoimi uszkodzeniami na strzał i opancerzeniem. Kolejnym krokiem było zaprojektowanie odpowiedniego pojazdu na X poziomie i wybraliśmy do tego Object 268 Variant 4. Od swoich poprzedników przejmuje prędkość, pancerz i dobre działo, ale w przeciwieństwie do nich Variant 4 może nieść działo o kalibrze większym niż 130 mm, a także nie ma problemów z otwartym włazem i zadaje 650 uszkodzeń na strzał.
W testach Object 263 i Object 268 Variant 4 osiągnęły świetne wyniki. Pojazdy doskonale blokowały uszkodzenia i działały jako szturmowe niszczyciele czołgów – szybkie, opancerzone, ze średnimi uszkodzeniami na strzał i niezbyt dużymi, jak na niszczyciele czołgów, uszkodzeniami na minutę. Niemniej jednak sprzeciwiliście się przesunięciu Object 263 do IX poziomu i nie mogliśmy tego zignorować. Przetestowaliśmy oba te pojazdy ponownie, by zweryfikować pierwotne wyniki. Object 263 pozostał bez zmian, ale dla Object 268 Variant 4 zmniejszyliśmy uszkodzenia podstawowe z 750 na 650 punktów, by zniwelować nagłą zmianę w wartości uszkodzeń i czasie przeładowania pomiędzy poziomami VIII i X.
Объект 268 Вариант 4 = Object 268 Variant 4
Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.
Ostatnim i prawdopodobnie najtrudniejszym zadaniem było dopasowanie pojazdów średnich poziomów do gry jako pojazdy szturmowe średniego i małego dystansu. SU-122-54 zupełnie nie pasował do tego pomysłu z uwagi na tradycyjne umieszczenie wieży. I tutaj mieliśmy spory dylemat: patrząc na jego styl gry zdecydowanie nie pasował do linii, ale to wartościowy pojazd ze względu na wierność historyczną. Jako rozwiązanie przejściowe przenieśliśmy go o jeden poziom w dół, by sprawdzić, czy tam będzie pasował. Niestety nie dawał sobie rady z blokowaniem uszkodzeń nawet na VIII poziomie i nadal wydawało się, że to spory krok wstecz pod względem rozgrywki. Dlatego też usunęliśmy SU-122-54 pozostawiając linię składającą się wyłącznie z pojazdów z wieżami/nadbudówkami umieszczonymi z tyłu.
Druga runda supertestu umocniła nas w przekonaniu, że pomysł, który mieliśmy na tą linię przekształca niszczyciele czołgów w coś interesującego, dającego im własny charakter, którego wcześniej im brakowało. Dobrze opancerzone, szybkie i zdolne zadawać spore uszkodzenia podstawowe – ich przeznaczeniem jest przełamywanie obrony na flankach i w tej roli powinny dawać sporo radości z gry. W chwili obecnej to założenie bazuje głównie na wynikach supertestów. Z niecierpliwością czekamy, by przekazać Wam nową linię niszczycieli, by zweryfikować nasze hipotezy, określić dalsze wymagane poprawki i wspólnie opracować możliwie najlepszy rezultat.
W trakcie testu publicznego 9.22 będziemy się bacznie przyglądać tym pojazdom, sprawdzać logi i czytać Wasze opinie, by upewnić się, że modyfikacje działają tak, jak to zaplanowaliśmy.
Ź: Portal EU
Panowie proszę o radę,
Czy analogicznie do zasady, że jeśli posiadam T-10 to dostanę Obj 257, zadziała opcja że jeśli będę miał również IS-3 to dostanę IS-M?
I czy jeśli tak zrobię, dwie opcje na bank zadziałają jednocześnie?
Dzięki, pozdrawiam.
IS-M to nowy czołg i nie wypiera innych z linii czy coś
kup is zwyklego i wbijaj exp
Nie rozumiem , czemu foch 155 stał się czołgiem specjalnym , godziła to samo ,a ob263 już nie. Czegoś mu brakuje ? No nie sądzę . Mam na tym czołgu z 2k bitew i teraz ma stać się IX świetnie , ludzie nie idą w ten czołg nie przez to ,że nie daje rady bo to jedna z lepszych X ( moje zdanie ) ale chodzi o to że nie pasuje im styl gry tym czołgiem ,który jest bardzo specyficzny
Jako rozwiązanie przejściowe przenieśliśmy go o jeden poziom w dół, by sprawdzić, czy tam będzie pasował. Niestety nie dawał sobie rady z blokowaniem uszkodzeń nawet na VIII poziomie i nadal wydawało się, że to spory krok wstecz pod względem rozgrywki.
Czyli TD, który nie odbija nagle staje się zbędny? Po co mu w ogóle odbijanie skoro ma świetne camo i działo? To Skorpion G i E25 też nie odbijają, więc powinny być usunięte z gry?
Załoga z T-10 zostanie przeniesiona na nowy HT. Ale po co? Jak chcę kontynuować jednak rozwój do nowej X grając T-10 to teraz będę musiał użyć złota, żeby znowu przenieść się na T-10?
Zaimplementowanie opcji żeby był wybór między T-10, a nowym ob 257 prawdopodobnie jest zbyt czasochłonne. Skoro szedłeś po IS-7 to załoga powinna zostać w tej linii.
Chrzanić myślniki ::;— czy , ktoś podejrzewa lub wie ilu załogantów ( 2 ładowniczych ? radiooperator ? ) będzie działało na 257 -ce i 705- ce ?
Czyli su54 z 9t znika bezpowrotnie? :/
Tak zamotaliście, że sam zamotam, jak mam is3 w garazu to co dalej a t10 mam zbadanego, to co z nim a do tego mam is7 w garazu to dostane 10t nowy za free?
Jeśli jest zbadany, to w 9.22 będziesz miał zbadanego T10 i Object 257.
Jeśli będzie kupiony to w 9.22 dostaniesz Objecta 257.
Skąd wgl pomysł, że dostaniesz 10 poziom skoro jesteś na 8? No bo 9 jeszcze nie kupiłeś..
czytaj ze zrozumieniem – ma IS7 w garażu, bo zrobił całą linię. T10 zbadał, miał i pewnie sprzedał. IS3 zazwyczaj się zostawia, bo rządzi na 8.
wracając do pytania B_W_J sądzę, że nie.
będziesz miał zbadanego T10 i dodatkowo zbadanego Object 257 oraz bez zmian IS-3 i IS-7 w garażu. dla jeżeli chcesz mieć Object 257 to finansowo dla ciebie właściwie bez różnicy, czy kupisz go po łacie, czy odkupisz T10 przed łatą, ale sugerowałbym to drugie rozwiązanie, bo będziesz miał 2×9 i miejsce w garażu za free (jedną choć nową to już przebadaną na maxa pojeździsz dla frajdy, a drugą już dobrze ci znaną (również max) zrobisz nową dyszkę)
faktycznie nie doczytałem, zobaczyłem „mam is3 i zbadane T10”, mój błąd, pochopnie zareagowałem. Co nie zmienia faktu, że mój komentarz i tak odpowiada na jego pytanie 😉
Ps. Lepiej kupować teraz, bo dostanie drugą IX, sprzeda później obie za 3 mln i wyjdzie na 0. Jeśli teraz żadnej nie kupi, to potem dostanie tylko jedną w tej samej cenie.
No zajeb*scie w uj, nie po to męczyłem kv13 a teraz męcze a44 żeby nie dostać T62a albo ob140. Cały plan poszedł się j*ebać. Specjalnie z ciężarów przeskoczyłem na kv13 żeby nie musieć męczyć medów niskich tierów ewentualnie marnować free expa, a ci mi teraz nie dają możliwości przejścia z gówien z wieżą z tyłu na normalne czołgi
Jeżeli mam is7 w garażu to co ?? Jak kupię T10 z załogą i modułami to co dostanę bo nie kumam tego co napisali…Może ktoś mi wyjaśni…
Jak kupisz t10 z zaloga i modulami dostaniesz tego OBJ 257 z modułami i CHYBA z załogą przekwalifikowaną.
Też tak właśnie myśle …
Czy ta plansza drzewka już jest potwierdzona i taka będzie? Bo we wcześniejszych zapowiedziach było że nowa linia ciężkich z wieżami z tyłu wychodzi od KV-13 a tu jest że od IS. Swoją drogą od IS bardziej pasuje, pytam bo chcę się upewnić.
„Dobrze rozumiem? Jeśli mam T-10 w garażu, to dostane Obj 257 za free? ”
– tak,
Ja za to mam inny problem, mam T-10 i raptem kilka bitew do zbadania IS-7 , czy teraz warto zbadac IS-7 czy wlasnie zachowac to doswiadczenie na nowa X ?
Poczekaj na nową dyche
Ja mam tak samo i kupie teraz isa 7 i do końca lutego zdążę dozbierać expa na nową dyszke na t-10 🙂
Czytajcie ze zrozumieniem. Jeżeli nie masz zbadanego IS-7 to XP przechodzi na obj 257, a T-10 zostaje z niczym
Lepiej zbadaj. Jeśli nie zbadasz, to przeniesie Ci exp’a na 257, więc i tak będziesz musiał grać T10 w 9.22. Jeśli zbadasz teraz, to IS7 będziesz miał zbadanego + będziesz zbierał exp na nową X. Bo po zbadaniu IS7, to co masz na T10 przejdzie Ci do tej nowej linii.
a co jezeli mam is7 i t10?
Ja mam is7 ale t10 musiałbym odkupić ale co dalej z tym bo nie czaje…
Widzisz taki jesteś bystry, jak się dopierdalasz do kogoś, a teraz pięć myślników Cię rozłożyło..
IS7 w garażu nie daje nic.
Jeśli odkupisz T10 (a masz już zbadanego IS7) i zaczniesz go expić to, dostaniesz w 9.22 nowego 257, a T10 przejdzie do nowej linii z całym expem jaki na nim nabijesz, będziesz mógł z automatu zbadać nową X..
No i gitara 😀
nie czaje pkt 2 z opisu na obrazku ob 430.. jesli mam kupiona 430 i stoi w garazu to co bedzie?
Dobrze rozumiem? Jeśli mam T-10 w garażu, to dostane Obj 257 za free?
tak