Prosto z Supertestu: MBT-B i FV224 Chopper
Czołgiści!
Przedstawiamy szczegółowe informacje na temat amerykańskiego czołgu ciężkiego X poziomu MBT-B oraz brytyjskiego czołgu ciężkiego FV224 Chopper VII poziomu. Oba czołgi aktualnie znajdują się na testach.
🇺🇸 MBT-B | X | HT | system automatycznego ładowania
MBT-B, to nowy amerykański czołg ciężki X poziomu, charakteryzujący się doskonałą mobilnością (max. 55 km/h do przodu), ale przeciętnym pancerzem jak na swój typ pojazdu (200 mm z przodu wieży i 105 mm z przodu kadłuba). Pod względem „stosunku pancerza do mobilności” czołg ten jest zbliżony do francuskiego magazynka AMX 50B. Pojazd został uzbrojony w działo kalibru 120 mm o maksymalnym kącie opuszczania działa wynoszącym –10° oraz automatyczny system doładowania na 5 pocisków, gdzie czas przeładowania między pociskami wynosi 2,5 sekundy. Czasy przeładowania pocisków tego magazynka są bardzo nietypowe, a mianowicie:
Pierwszy pocisk przeładowuje się w ciągu 22 sekund, co czyni go pociskiem „rezerwowym”: Ten pocisk powinien być używany tylko w krytycznych sytuacjach.
Drugi, trzeci i czwarty pocisk przeładowują się odpowiednio w 8, 10 i 12 sekund. Są to Wasze główne „działające” pociski, a pozostanie na drugim z nich zapewnia najlepsze uszkodzenia na minutę.
Piąty pocisk również przeładowuje się w ciągu 22 sekund, co czyni go pociskiem „bonusowym”. Za każdym razem, gdy pozostaniecie nieaktywni w bitwie (celowo lub nieumyślnie), otrzymacie możliwość posiadania pełnego magazynka, który może być traktowany jako magazynek na 4 pociski (kończący się na drugim pocisku z najlepszymi uszkodzeniami na minutę) lub na 5 pocisków (jeśli ryzyko jest tego warte).
Z jednorazowymi uszkodzeniami wynoszącymi 400 PW, ta konfiguracja zapewnia nie tylko potencjalne 2 000 PW uszkodzeń na magazynek, ale także dużą elastyczność taktyczną, ale wymaga od Was ciągłego śledzenia sytuacji.
🇬🇧 FV224 Chopper | VII | HT | system wyboru trybu ognia
FV224 Chopper, brytyjski dwudziałowy czołg ciężki VII poziomu. Pierwszy tego typu pojazd w zupełnie nowym brytyjskim drzewie technologicznym. Podobnie jak jego odpowiedniki z nowej linii, Chopper może pochwalić się solidnym pancerzem przednim, zapewniającym doskonałą ochronę. Choć jego mobilność nie jest nadzwyczajna (max. 34 km/h do przodu i max. 12 km/h do tyłu), dobrze utrzymuje tempo i może skutecznie wspierać natarcia sojuszników.
W swojej topowej konfiguracji pojazd ten ma imponujące osiągi w obu trybach ognia. W trybie ognia pojedynczego oferuje solidną celność i szybki czas celowania wynoszący 2,2 sekundy, a także wyjątkową stabilizację. Tymczasem w trybie ognia salwą może wyzwolić 460 PW średnich uszkodzeń na podwójny strzał przy tych samych uszkodzeniach na minutę.
Z opuszczeniem działa wynoszącym -10 stopni, czołg ten świetnie radzi sobie na pozycjach z ukrytym kadłubem, łącząc mocny pancerz z solidną siłą ognia, co sprawia trudności przeciwnikom.
Mechanika selektywnych trybów ognia:
Brytyjskie dwulufowe czołgi ciężkie mają dwa tryby ognia: ogień pojedynczy i ogień salwą. Możesz przełączać się między trybami w dowolnym momencie, naciskając „X”. Nie resetuje to ani nie wstrzymuje przeładowania broni i można to zrobić w ruchu.
W trybie ognia pojedynczego działa strzelają naprzemiennie (zaczynając od lewego działa). Możesz zacząć strzelać tylko po całkowitym przeładowaniu obu dział. W tym trybie rozgrywka jest bardzo podobna do tej z brytyjskiej jednolufowej linii ciężkiej: stabilizacja, celność i czas celowania są godne pozazdroszczenia.
W trybie ognia salwą prędkość maksymalna czołgu i prędkość obrotu wieży są zmniejszone, działa potrzebują więcej czasu, aby w pełni wycelować, a celność jest niższa niż w trybie ognia pojedynczego, ale stabilizacja dział drastycznie się poprawia, jednorazowe uszkodzenia są podwojone, a uszkodzenia na minutę pozostają takie same.
Czas przeładowania w trybie ognia salwą wynosi zawsze ×2 czasu przeładowania w trybie ognia pojedynczego. Jeśli wystrzelicie salwę, musicie czekać dwa razy dłużej, ponieważ aby móc oddać strzał z jednego, potrzebujecie obu dział do pełnego przeładowania. Na początku bitwy i po zmianie typu pocisku musicie również poczekać, aż obie lufy się załadują.
O, teraz MBT jest cos wart, ale kolejnego meda nazwano ciezkim.
oby then mbtb nie został kolejnym czołgiem za clan wars
Raczej pojawi się w poświątecznym warsztacie w okolicach marca.
tak byłoby najlepiej, poza tym fajna zmiana parametrów. Pierowtna iteracja była po prostu gorszą E5
Osobiście nie jestem fanem warsztatu ze względu na ilość zasobów, które musisz wydać aby zdobyć jakiś pojazd. Wolałbym go zdobyć w inny sposób, no ale cóż…
warsztat i tak jest dużo lepszy od zmuszania ludzi do grania w zespole i komunikacji – najgorsza rzecz jaka może spotkać introwertyka
Warsztat jest do dojenia takich graczy jak ja ktorzy nie mają co robic z zasobami bo wszystko kupione z drzewek i kolekcjonerskich.
Inne sposoby zdobywania czolgow są dla graczy na dorobku 🙂
Dyszka to kandydat do Warsztatu.