Kalendarz adwentowy 2021: Dzień 15 – 🇵🇱 CS-52 LIS

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

91 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Peter

Jutro t-44-100. Ciekawa oferta

Exred

Byl jakis przeciek czy jak?

Cham

To jest news: Szef działu projektowania gier World of Tanks i odpowiedzialny za załogę 2.0 opuścił Wargaming 😀 – żegnaj i nie wracaj NIGDY.

O_o

Oby nie było jak z przełożonymi, że na miejsce ku*wy przychodzi jeszcse większa ku*wa… Poza tyn gość jedynie zarządzał zespołem, który pracował na zmianami. Jeżeli poza nim w ekipie reszta pozostała to będzie tylko zmiana ludka, który swoją twarzą to wszystko “firmuje”. Tym bardziej, że na szefa mogą wyznaczyć jego podwładnego, który ma wszystko połapane i nie będzie musiał się wdrażać w projekt.

Last edited 7 miesięcy temu by O_o
robertunio

Bardzo ciekawe info. Skad zrodlo jesli mozna spytac? Tylko zeby zamiast zalogi 2.0 nie wprowadzili 3.0, ktora bedzie jeszcze wiekszym skokiem na kase…

Cham

wotexpress ich kanał na stronie www oraz w serwisie VK – Rosjanie dużo piszą o WoT bo to Nr 1 gra w Rosji od lat.

Last edited 7 miesięcy temu by Cham
Michael

Kupiłem go ostatnio jak był dostępny i jest naprawdę fajny. Jak ktoś wydaję kasę na grę i lubi medy to czołg obowiązkowy.

Damianerro

Jak obstawiacie. Co będzie w ostatniej ofercie kalendarza. Mój typ to kołowiec

Last edited 7 miesięcy temu by Damianerro
Tentyptakma

Bisonte c45 mogę się z tobą założyć…

Bot

bisonte xD, za słaby żeby sie im z kasę opłacało

TenTypTakMa

przeanalizuj Bot poprzednie oferty za kasę i paczki z czołgami z poprzedniego roku. Temat zamknięty. Elo

Sir

Kołowiec jako czołg lekki byłby zbyt tani no chyba , że coś do niego dorzucą. Jakby nie patrzeć ostatni raz do zdobycia był w pierwszej połowie 2020roku. A ostatnia oferta nastawiona jest aby z portfela wydusić
resztę zaskórniaków bo większość co miała kupić paczki już to zrobiła.

Last edited 7 miesięcy temu by Sir
olo

Strv K

Cham

Bedzie nowy czeski TD, któremu dali buff teraz do parametrów. Unikat bo będzie to jedyny czeski TD w grze. Ewentualne nowe prem IX to raczej Czarny Rynek (żeby kontrolować liczbę pojazdów i osuszyć z mnóstwa obligacji konta Graczy).

DIANTHUSS

Tak patrzę na te oferty i w sumie mocno zaskakują

Dali Strv 81 – dzień później RAACa
Dali SU-130PM – ludzie komentowali, że lepszej oferty już nie będzie i lepiej brać.
Dziś dają LISa – ponownie są komentarze, że lepiej już nie będzie, a jednak zostało jeszcze 8 ofert za golda i ciekawe czołgi “w puli”. Oczywiście nie ma przecieków – do których przywykliśmy – natomiast patrząc na “rozdawnictwo” WG w tym roku jest szansa na pojawienie się nawet takich perełek jak Bourasque, Progetto, czy EBR… oczywiście jest to tylko mój domysł…
Wiecie – jeśli komuś zabraknie golda, to teraz jest najlepszy czas na jego zakup – razem z paczkami – więc szansa na to, że oferty będą jeszcze lepsze wydaje się być całkiem duża.

Bardziej interesuje mnie oferta na ostatni dzień – za realną gotówkę…
Wydaje mi się, że mógłby to być STRV K – jakoś nie sądzę, żeby dali zupełnie nowy pojazd.

Cham

Jak najbardziej mogą być nawet bardzo dobre pojazdy (ebr itd.) bowiem jak Gracze wydzadzą złoto na dobre oferty w mig kupią paczki aby mieć złoto odkupione. Dla WG to obojętne co sprzedaje za PLN (pojazdy, złoto, paczki, dni premium itd.) – byle tylko kasa leciała na konto.

Żółtek

jak sądzicie brać czy czekać? mam już podobnego 274a, tak samo jak wystarczająco dużo złota na każdą inną premkę

O_o

Lis a 274a to dwie zupełnie różne maszyny.

Blichtr

274a lepsze do zarabiania, na lisie potrzeba sporo golda

Cin_Cin

Ta, zobacz cenę pestki w 274a a w Lisie. I gun handling – którym częściej trafisz?
Różnica w penie na podstawie pomijalna zupełnie, bo jeżeli 208 peny Ci nie starczy, to wróć na 6 tiery

Chyba Ty

Dla mnie Lis dużo lepszy

Radek2723

Koks polecam

Patryk

Ja czekam na isa 3a moze go dadzą 😀

misio

byl ostatnio w 2016 za 5500 golda, to byłby hit

O_o

To chyba stary is3a… W obecnej formie, tj po zmianach i dorzuceniu magazynka umieścili go e paczkach trzy lata temu.

misio

starość nie radość, cena w goldzie rzeczywiście była zbyt niska, a w sklepie kosztował ze 150 PLN, a na stronie 10.900

DarthRED

IS-3A jest raz do roku za kasę. Ostatnio był 9.07.2021 w najtańszej wersji za 159,38 zł. Raz był w paczkach i mi go szczęśliwie dropneło.

Gerold

Najlepsza oferta jak narazie

Tanker

Będzie kołowiec w kalendarzu? czy raczej na black market?

Pan X

Zbyt mocny jak na kalendarz niestety

oki

Chyba, że w ostatniej ofercie za kasę.

Vroo

Bardzo dobra oferta. Hint: jak go już mamy, warto zrobić na ładowniczym intuicję, bo to daje możliwość szybkiego przełączenia na dwójeczkę jak wyjedzie coś twardego lub szybkiego.

Znawca

Lis to tylko czołg do grania na goldzie zarabiaczka z niego marna w dodatku papier i sadzi Kalafiory. W bitwach mistrzowie redlina juz nim jeżdżą.

NowyZnawca

Lis ma mało penetracji to fakt ale nie oznaczam, że nie jest w stanie nic przebić. Jest to czołg do flankowania i po to on służy. Jak by jeszcze walczył na pierwszej lini to bym rozumiał.

PrawdziwyZnawca

Pewnie miałeś wiele okazji przyglądania się wojownikom redline’a gdyż sam do nich należysz.

prytosan

Znasz sie jak świnia na lotach kosmicznych.

Łowca pomidorów

Po prostu jesteś pewnie słaby

RadRoach

Że co? To jeden z najlepszych medów T8. Ma fantastyczną stabilizację i potrafi w pełnej prędkości na autoaimie trafić odległy cel. Mam na nim średni wn8 2400 z 400 bitw, gdzie średni dla konta to 1470. O czymś to świadczy.

True

Jak ryba nie umie pływać, to mówi że woda za gęsta…

aro

Czy jak mam drzewkowego t44 na fioletowych modułach to warto go brać czy bedzie to bardzo podobny czołg?

rimaver

T-44 ma mniejszą alfę ale chyba więkeszy dpm i nieco gorszy pancerz ale itak odbija tyle samo, co lis (czyli tylko wieżą a i w nią wejdzie)

Edek

jak możesz drzewkowego tanka porównywać do premki xD. po co w ogole grać drzewkowym na fioletowych modułach?

Msrappe

A po co na Superkoniu grać na fioletowych modułach, jak jest ciptejn? A no po to, że nie każdy ma tego drugiego. Każdy wkłada moduły do czego chce.

Last edited 7 miesięcy temu by Msrappe
NiezlySzajs

Może, lubi nim grać. Styl grania tych czołgów jest podobny, pewnie jesteś jakimś czerwonym baronem, czy jakoś tak, który niema ani jednego drzewkowego czołgu ,chyba że miałeś, ale sprzedałeś bo nie zarabiają, nawet specjalne czołgi poszły na kredki, co by tu ładować full golda bo HE na sprzedanym 60TP już nie biją po pysku przeciwnika już nie możesz być prawilnym husarzem 🙂 tylko premki się liczą a reszta niema sensu. Pewnie zgadłem. Pozdrawiam

Edek

No niestety nie zgadłeś :). Ale fakt, mam tylko 2 drzewkowe VIII, ale dlatego, że nie mają premkowych odpowiedników, które były łatwe do zdobycia. I rozumiem posiadanie jakiś czołgów, które nie mają premkowych odpowiedników, albo jakiś naprawdę fun tanków. Ale T-44? Ot zwykły med, nic specjalnego. To już lepiej zrobić sobie za darmo T54 first prototype. Delikatnie gorsza wersja T-44 a doszkolisz załogę, zarobisz i będziesz mógł sobie pozwolić na więcej golda, bo moc peny 190 na VIII tierze jest coraz mniejsza.

Lla

4 fun.

Edek

Nie wiem, ja w tym czołgu żadnego funu nie widze xD ot zwykły med, którego (trochę gorszego) odpowiednika możesz mieć za free z programu rekrutacyjnego, a lepiej zarabia i szkoli załogę. 4fun to jest KV-2, bugi, amx 12t, t29, rhm, już nawet IS, IS-3 czy Tiger II są spoko

Szrachel

Dla mnie LIS to najlpeszy med w grze na swoim tierze, żadne tam Progetta, Buraki (które też posiadam) nie są tak dobre jak Lisek. LIS ma wszystko, to czołg uniwersalny i kompletny, armata jest świetna – nie tak wkurzajaca jak u Buraka, pancerz często ratuje zadek, na progetto liczyć na to nie można. Do tego świetna alfa, dpm, rewelacyjna stabilizacja i przyzwoite camo i dobra mobilność i za 7000 golda ? To jest trochę obraza dla tego czołgu, że WG tak nisko go ceni, ale to dobrze dla nabywców – lepszej oferty za golda w kalendarzu już nie będzie w tym roku, kto może niech bierze – gwarantuję, że się nie zawiedzie i będzie to najlepiej wydany gold w tej grze 🙂

rimaver

Następnego dni: kołowiec za 6100 golda (bo to light)

Gawron

Zależy. Na podstawowych modułach i AP to może rzeczywiście buras nie błyszczeć i LIS wydawać sie wtedy lepszy. Grając na bogato, czyli tak jak trzeba tym czołgiem – same fiolety, żarcie, gold to jednak buras dużo zyskuje właśnie w kwestii zachowania działa. Ludzie popełniają ten błąd że grają nim bieda edition, a to nie jest czołg typowo do zarabiania tylko funu a kredyty też są ale na drugim miejscu. To jest masakrator. LIS jest bardzo dobry również, ta szybkość pocisków jest super no ale nie ma takiego potencjału.

Edek

Pyknąłem ostatnio sobie buraskiem z racji operacji świątecznych, bo ma on relatywnie tanie pociski do alphy. I gram nim na bogato – fiolety, dobra załoga, żarcie. Ale pena 190 jest za słaba na dzisiejsze realia. No chyba, że bitwa się dobrze ułoży, że możesz zaflankować i walić w bok/tył. Dodatkowo mimo osiągnięcia celności 0.32 bardzo często jeden z pocisków nie wchodzi… Miałem przed sobą 122 TM i jego dolna płyta była na pomarańczowo. Wszyscy co mówią, że buraska jest OP to tak, jest. ale jak grasz full gold i na bogato. Dlatego nie ma co się tak napalać na buraskę, lepiej wziąć tego LISa lub progetto jeśli chodzi o zarabianie kredytów. IMO progetto najlepszy 🙂

Kxxxl

A ja się nie zgodzę, gram buraskiem na bogato poza pociskami, 190 peny zwykle wystarcza, ale dodatkowo wożę 10pocisków premium i po 220bitwach mam 2.7k wn więc mi pasuje.
Choć jakbym grał full gold to pewnie coś tam więcej bym robił, ale wtedy wewnętrzna cebula by się nie zgadzała 😀

Gawron

Pisałem na bogato, czyli też na goldzie. Prujesz goldem z 240 peny i to wystarcza na wszystko. Oczywiście mam też AP i dwa HE jako niespodziankę na wrogie burasy czy inne papiery. Jak wiem, że będę musiał strzelać do wyższych tierów bądź dystans spory to ładuję zawsze gold. Trochę AP na 7,6 tiery też jest. Tak grając na penetracje nie narzekam.
Żeby też nie było tak super, to na LIS też pruję z golda, żeby po prostu mieć cały potencjał z tej maszyny, bo różnica między AP i gold jest na Polaku też bardzo odczuwalna z uwagi na szybkość pocisków wchodzą takie strzały czasami, że warto. W moim przypadku więc dużej różnicy z zarobkach między tymi pojazdami nie ma.
Z tych 3 maszyn czysto pod kredyty mam tylko Proga 46. Tu nie gram nawet z żarciem, gold okazjonalnie, więc ten pojazd polecam pod całkowicie ekonomiczne granie.

Last edited 7 miesięcy temu by Gawron
Szrachel

Można i tak sie bawić, jak kto woli. Ja Lisem zarabiam krocie, z golda korzystam kiedy potrzeba. Ten czołg ma w miarę dobre i tanie pociski koszt – pena – dmg, może 208 nie starcza na wszystko, ale ja sie już tak nauczyłem do tych wolnych pocisków brać odpowiednie poprawki i mi sie strzela komfortowo, LIS to jedna z moich lepszych zarabiaczek, ale mam też drugi zestaw amunicji, na losowania na dychy, może częściej będę z niego korzystał też dla zabawy 🙂

Mzx

Jak można stawiać tak wysoko jakiegoś lisa, który jest dosyć przeciętnym czołgiem i na pewno nie tak dobrym jak bura lub progetto

Cin_Cin

Bo jest zwyczajnie UNIWERSALNY? można zagrać jak snajper, można agresywnie, bo np siedescrap działa elegancko.
Bura czy prog to czołgi sytuacyjne

Gawron

Nie mogę się zgodzić. Sytuacyjne oznacza, że działa tylko czasami, a to nieprawda. Na wszystkich mapach można dobrze zagrać. Sytuacyjny to jest MAUS, który jako kloc na malinówce jest mało użyteczny. Mogę się zgodzić, że LIS jest bardziej uniwersalny, ale tamte sytuacyjne…no nie. Jak wiesz jak grać papierem to zawsze sobie poradzisz.

vandallo87

Lis jest wart stówkę. Solidny med, gra się najlepiej jak już przestaniemy wierzyć w jego wieżę i uzmysłowimy sobie, że najlepiej snajpić tą lufą, ale w innych sytuacjach potrafi miło zaskoczyć. Kojarzy mi się stylem gry z niedawno wydropionym 122TM, fajna alfa, ósemkę często odbije, celny. Jest jednak zwyczajnie przyjemniejszy przez mobilność.

Realista

Witam. Cena mało atrakcyjna jak na kalendarz. W marcu był w tej samej cenie w sklepie premium, a ze stylem o 10 droższy więc nie ma podniety żadnej. Pozdrawiam

Miłosz Bard-Shan Dao

Ale teraz jest okazja zgarnąć go za gold, którego mam ponad 100k więc kupuję. Oferta jest bardzo dobra, szczególnie dla osób z Goldem z paczek.

Last edited 7 miesięcy temu by Miłosz Bard-Shan Dao
Edek

Ale w kalendarzu nie ma niższych cen niż normalnie. W kalendarzu chodzi o to, że możesz czołg kupić za golda :). Czyli koszt czołgu w goldzie (można zobaczyć na tanks.gg) + 300 golda za miejsce w garażu.

Msrappe

To niech mi odpuszczą te 300 golda za miejsce, bo mam wiele wolnych miejsc w garażu i biere.

Maroo

Chyba najlepsza jak dotąd oferta. Nawet jakby był za 11k to warto brać. Dobra zarabiaczka

Morska_Sroka

Lepiej żeby ludzie z WG nie widzieli tego komentarza 🙄

NiezlySzajs

Oj, to trzeba kupić.

leo

obok su na prawde dobra oferta w kalendarzu a nie złom. wg mnie zaskakuje pozytywnie

Areis

Super kolejny dzień i kolejny raz 8 tier dalibyscie jakis 6 tier lub 7 tier

Edek

po co

Msrappe

Dla funu. Nie każdemu chodzi tylko o zarabianie. VII tier jest dla mnie obecnie najprzyjemniejszy, a grając VIII ciągle losuje na dychy i człowiek chciałby w końcu sobie odpocząć.

pomidor

Co to za różnica czy jesteś 8 vs 10 czy 6 vs 8? Serio się pytam, zacząłem grać w tym roku i ciągle widzę takie płacze, a sam żadnej różnicy nie zauważyłem,

Jedyna różnica jest taka, że na 6tierze grają słabsi gracze ale czołgi z 8 tieru na jakie się trafia są tak samo relatywnie op/nieprzebijalne.

Doradca

Spodziewałem się, że będzie trochę droższy patrząc na cenę SU-130PM. A tu takie miłe zaskoczenie. Myśle, że godny uwagi. Można brać śmiało. Pozdrawiam

Edek

Ale tu nie ma się czego spodziewać. Wchodzisz na dany czołg na tanks.gg, patrzysz na cenę i dodajesz 300 golda za miejsce w garażu. Medy zawsze tańsze były :p

zmazimir

Myślicie żeby czekać na ewentualnego progetto 46 czy kupić?

Doradca

Kupić. Czołg fajny a progetto może się nie pojawić i zostaniesz z niczym. Pozdrawiam

DarthRED

Poczekaj na Progetto, był ostatnio w sprzedaży końcem października i pewnie znowu go dadzą w marcu na czarnym rynku. Ja go właśnie wyhaczyłem za 7750 golda na aukcji na black markecie.

Ciastek

Ciekawe, bo mi się wydawało że cena minimalna była w okolicach 10k Golda…

Mafiabromberg

Ryzykować i czekać na Bursaqa czy brać w ciemno lisa?

Franek Kimono

Powiem tak: Burasq -jeden dzien robie him 6tys DMG I wchodzi 20 z 22 strzalow a na drugi dzien oddaje 10 strzalow I wchodzi 0 DMG ,5 odbitych I 5 nietrafionych. Wczoraj to nawet Type 64 odbil mi 2 pestki. Lis – jest bardziej stabilny , moze mniej fanu ale I mniej nerwow. Oczywiscie mozna sie nie zgadzac, kazdy ma swoje zdanie. Na jednym mam OK 1000 bitew na drugi ok 300. (Sorkki tylko angielski alfabet)

Pan X

Bierz burasa nie będzie

Volbeat_71

I to jest dobry czołg 😉

Miłosz Bard-Shan Dao

I cyk – Lisek w garażu 🙂❤

Szczelam_Dupom

Jeżeli chodzi o medy, Lis dał mi najwięcej przyjemności z gry. Polecam zabawę na linii frontu z turbo na pierwszym slocie <3

WOT jest fajny

Mam i polecam. W końcu oprócz SU godna oferta.

Walczy

Nie lubię kupować czegoś czego odpowiednik już mam – opłaca się jak mam t 44 100 ? Ktoś ma oba i może wyrazić opinie ? Z gory dzięki i pozdrawiam.

Tutejszy

Lis lepszy, raczej nie ma co się zbytnio zastanawiać. Pancerz, celność, jak z bajki. Co do t 44 100, niby taki dobry, a na randomach w ogóle go nie widać przypadek nie sądzę.

Zigzack

T44 100 jest mało bo byl w cenie czołgu ciężkiego

prytosan

Lis to inny czołg. Wolniejszy, cięższy, czasem coś odbije. Mam i polecam obydwa.

Exe

Posiadam oba i jednak są to całkiem inne 2 maszyny, jeśli miałbym wybrać 1 to zdecydowanie Lis, z większych różnic to T-44-100 jest tylko mobilniejszy natomiast Lis to mega celność oraz super alfa.

Peter

Następne misje *5 za 300 golfa można przytulić

Gracz

Polecam wszystkim. Czołg świetny a cena tez niska

PaulWind

W końcu go będę miał 👍😁