Halloween 2021: Ryolit, Pointer i Blitzlicht
przez Bin4r ·
Czołem, Dowódcy!
Nowe wydarzenie to nowe nagrody, a w tym roku możecie odblokować unikalne style 3D, które stworzono jako modyfikacje dla X IS-7 , X Manticore i X Leopard 1 w celu przygotowania ich na srogie warunki panujące w miasteczku Mirny. W tym artykule dowiecie się więcej o tych modyfikacjach i stylach, a także o sposobach na ich zdobycie.
Sprawozdanie z testów modyfikacji w Mirnym
Styl 3D dla czołgu IS-7: „Ryolit”
- Uszkodzona osłoga izolacyjna — Metalowa obudowa izolacyjna. Kompensuje nierówne nagrzewanie działa, przedłużając w ten sposób jego żywotność i poprawiając stabilność ostrzału. Została uszkodzona w starciu z grupą Jeży.
- Trał minowy i jego mocowanie — To urządzenie zamontowane do czołgu zaprojektowano w celu detonacji lub oczyszczania przeciwczołgowych pól minowych. Okazało się nieskuteczne w Mirnym – wystarczył jeden Jeż, by zniszczyć to urządzenie. Z drugiej strony, zniszczyliśmy kolejnego Jeża.
- Drut kolczasty — Kreatywna modyfikacja zamontowana przez załogę. Załoga czuje się z nim bezpieczniejsza – żadne nieznane twory z Mirny nie dostaną się na pojazd. Powoduje to pewne trudności, kiedy załoga musi szybko wejść do pojazdu lub z niego wyjść, ale bezpieczeństwo jest ważniejsze.
- Uszkodzona pokrywa uszczelniająca — Pokrywa uszczelniająca do jarzma działa. Zaprojektowano ją w celu zwiększenia żywotności działa w trudnych warunkach panujących w Mirnym. Została uszkodzona podczas starcia z grupą Jeży.
- Zmodernizowana jednostka KPW — Powinno się jej używać do eliminowania siły żywej i lekko opancerzonych pojazdów. Jej skuteczność w Mirnym jest wątpliwa. Nie ma zapisów wskazujących na to, że jej kiedykolwiek użyto.
- Kolektor na Mirium wyposażony w baterie — Kolektor na Mirium zamontowany na tyle wieży. Potrzebuje on znacznej ilości energii elektrycznej, więc trzeba było zamontować dodatkowe baterie na wieży. To rozwiązanie okazało się kontrowersyjne pod względem operacyjnym – część baterii została uszkodzona w walce i obecnie wymaga naprawy.
- Sprzęt do nurkowania — Zestaw wyposażenia pozwalający pojazdowi przeprawić się przez wodę, po dnie. Zamontowano go na okoliczność niespodziewanych sytuacji i nigdy nie użyto w Mirnym.
- Antena systemu radarowego — Ten moduł eksperymentalny może pomóc wykryć przeciwników w warunkach niedostatecznej widoczności w Mirnym. Wymaga dostrojenia po każdej misji.
- Dodatkowe zbiorniki paliwa — Zbiorniki zamontowano w celu zwiększenia wytrzymałości pojazdu w misjach zwiadowczych. Wysiłki opłaciły się – dodatkowe paliwo znacznie podnosi skuteczność misji.
Styl 3D dla czołgu Manticore: „Pointer”
- Siatka maskująca — Występuje na liście standardowego wyposażenia dla misji w miasteczku Mirny. Jest tu na wypadek pewnych nieprzewidzianych sytuacji.
- Reflektor — Zapewnia widoczność w trudnych warunkach Mirnego. Podczas misji niektóre elementy oświetlenia zostały uszkodzone i wymagają napraw.
- Wyrzutniki granatów dymnych — Wyrzutniki z granatami. Powinny zapewnić bezpieczny odwrót w trudnej sytuacji.
- Kamera — Kamera na wysuwanym drążku. Ten model został stworzony na podstawie przedwojennych projektów niemieckich. Prosta i względnie solidna, jest dokładnie tym, czego potrzeba w warunkach panujących w Mirnym. Używa się jej do zapisu informacji podczas misji zwiadowczych.
- Dodatkowe radio — Dodatkowe radio z anteną łukową. Jest to model eksperymentalny wyprodukowany we Włoszech. Zapewnia nieprzerwaną komunikację w trudnych warunkach, co jest szczególnie ważne dla czołgu lekkiego wchodzącego w skład oddziału zwiadowczego.
- Kosz ładunkowy — Kosz ładunkowy na dodatkowe paliwo. Zamontowano go w celu zwiększenia wytrzymałości pojazdu w misjach zwiadowczych.
- Kolektor na Mirium z dodatkowymi pojemnikami — Kolektor na niezbadaną materię. W koszu ładunkowym widać dodatkowe pojemniki na wypadek napraw polowych.
Styl 3D dla czołgu Leopard 1: „Blitzlicht”
- Szczelinowy hamulec wylotowy — Niestandardowy hamulec wylotowy. Poprawia charakterystyki działa odpowiednio do warunków w Mirnym.
- Sztywna klatka ochronna — Powinna zapewnić dodatkową ochronę dla działa w niezbadanych warunkach w Mirnym.
- Siatka maskująca — Nie wchodzi w skład standardowego zestawu ulepszonego wyposażenia do misji w Mirnym, ale z pewnością nie zaszkodzi.
- Gumowe ekrany — Zapewniają one dodatkową osłonę zawieszenia. Nie potwierdzono ich skuteczności.
- Pętle do transportu powietrznego — Ze względu na konieczność wysłania tego pojazdu do nagle otwartego portalu, przetransportowano go drogą lotniczą. W tym celu do kadłuba przymocowano pętle transportowe o dużej nośności.
- Reflektor podczerwieni — Powinien zapewnić pojazdowi widoczność w słabych warunkach obserwacyjnych Mirnego. Nie potwierdzono jego skuteczności.
- Dodatkowy zewnętrzny filtr powietrza — Ze względu na konieczność przeprowadzenia wrogich działań w niezbadanym obszarze i ochrony załogi przed działaniem nietypowych substancji w powietrzu, ten pojazd jest wyposażony w dodatkowy filtr zewnętrzny połączony ze standardową jednostką filtrującą zamontowaną w środku.
- Wyrzutniki z granatami dymnymi — Dwa dodatkowe wyrzutniki na wieży oraz wyrzutnia na 9 pocisków montowana na lufie zapewniają pewną osłonę w trudnych sytuacjach.
- Kolektor na Mirium — Kolektor na Mirium zamontowany na tyle wieży.
- Kratka wydechowa dodatkowej jednostki napędowej — Aby zapewnić ciągłe działanie kolektora materii, pojazd jest wyposażony w małą, pomocniczą jednostkę napędową. Jej wydech wychodzi przez dodatkowy otwór po lewej stronie przykryty ochronną kratką.
- Kosz ładunkowy — Kosz ładunkowy jest montowany z tyłu kadłuba. To tutaj załoga przechowuje zarówno części zamienne do kolektora materii i przeróżne narzędzia oraz przedmioty serwisowe, jak i nowe oraz zużyte osobiste wyposażenie ochronne (elementy kombinezonów ochrony chemicznej i bakteriologicznej oraz maski przeciwgazowe).
- Ulepszone gąsienice — Okucia z poszerzonymi ostrogami montowane na co drugiej gąsienicy. Zwiększają one mobilność pojazdu w warunkach przestrzeni anomalii.
IS-7: Ryolit
Opancerzony, mobilny i niezawodny. Pojazdy tego typu stały się rdzeniem badawczych wypraw do Mirnego – ich celem było przyciągniecie nieprzyjacielskiego ognia i zyskanie czasu dla sojuszników zajmujących pozycje. Nie wszystkie powróciły. Tym pierwszym nie było łatwo. Może kiedyś wrócimy po tych pozostałych i zabierzemy ich do domu. Opracowaliśmy modyfikację, która zwiększy żywotność IS-7 podczas operacji ratunkowych. Głównym celem tych operacji jest dostać się do środka, obserwować i wydostać się stamtąd.
Dlatego właśnie użyliśmy dodatkowego wyposażenia – ma ono lepiej chronić pojazd i zwiększyć jego szanse na przetrwanie. Chcieliśmy też ułatwić załodze oswojenie się z nowym uzbrojeniem w nieprzewidywalnych warunkach.
- Pług przeciwminowy okazał się sukcesem. Wytrzyma atak przynajmniej jednego, a może nawet dwóch Jeży, zwiększając Wasze szanse na wydostanie się z tego w jednym kawałku.
- System radarowy pozwala na lepszą orientację przy niskiej widoczności panującej w Mirnym. Pomógł nam w nawigowaniu podczas operacji poszukiwawczych. Jednak wymaga on kalibracji po każdym powrocie.
- Wyposażenie ochronne działa i jarzmo sprawdziły się (mimo swej podatności) podczas operacji. Należy poświecić więcej uwagi analizie warunków operacyjnych i doświadczenia powracających załóg.
- Wyposażenie umożliwiające przekraczanie głębokich wód nie zostało użyte ze względu na długi czas przygotowania. Wymaga dalszych testów.
- Kadłub pojazdu pokryty jest smugami Mirium – Kolektor jest przypuszczalnie uszkodzony. Należy wykryć pęknięcia i je uszczelnić. Wszystkie załogi, które korzystały z tych pojazdów należy wysłać na dodatkowe badania. To rozkaz wydany przez Hope.
Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.
Wnioski: Przeżywalność i wytrzymałość pojazdów w Mirnym uległy poprawie. Należy dopracować proces zbierania i składowania Mirium oraz rozwinąć modyfikacje działa.
Manticore: Pointer
Pojazdy tego typu zostały użyte jako zwiadowcy w wyprawach badawczych. Manticore z modyfikacją Pointer był jedynym pojazdem z Grupy 36, który powrócił. Dzięki nim otrzymaliśmy sporą ilość informacji o słabych punktach Nieśmiertelnego. Wierzymy, że jest to dowód na skuteczność zastosowanych modyfikacji. Przesadna przezorność załogi? Najważniejszymi cechami dobrego zwiadowcy są ostrożność i przezorność. Dlatego właśnie stworzono tę modyfikację. Ten projekt jest bezdyskusyjnym sukcesem.
- System nagrywania i obserwacji działał nadspodziewanie dobrze. W Mirnym, gdzie nie można polegać na własnych obserwacjach czy zdrowym rozsądku. Jednak nagrania ze szpul, zachowane w dobrym stanie, to najlepsza dokumentacja, gdy przychodzi do dochodzenia, co naprawdę się wydarzyło, analizując wspomnienia świadków, które są wątpliwe nawet dla nich samych…
- Oświetlenie przydało się w orientacji, tzn., jeśli działało. Trudno powiedzieć, kiedy przestało. Fakt, że nie do końca – lepsze było to, niż nic, jak ostatnim razem. Jednak nawet półmrok w Mirnym to już wyzwanie. Należy poprawić to wyposażenie, aby można było na nim polegać.
- Dodatkowe radio działało bez zarzutu. Doprowadziliśmy grupę do właściwego miejsca i przekazaliśmy informacje do bazy bez przeszkód. Świetna sprawa! Dzięki niezakłóconej komunikacji z bazą Manticore powrócił z Grupy 36. Swoją drogą, chłopaki poprosili mnie o przekazanie serdecznych podziękowań Hope za jej wsparcie i ogólnie, za wszystko. Bez niej wszystko potoczyłoby się inaczej.
Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.
Leopard 1: Blitzlicht
Modyfikacje Leoparda 1 miały dostarczyć głównego wsparcia ogniowego dla grup badawczych. Ich naczelnym celem była poprawa skuteczności ostrzału i stworzenie bezpiecznych warunków dla załogi, zapewniając osłonę ogniową dla grupy zwiadowczej. To właśnie modyfikacja Blitzlicht okazała się tak skuteczna, że ponownie użyliśmy jej podczas drugiego etapu działań w Mirnym, w operacji Nadzieja.
- System podtrzymywania życia załogi sprawdził się doskonale. Czuliśmy się pewnie nawet w najdalszych zakamarkach Mirnego i podczas konfrontacji z nieprzyjacielem. Jedynym problemem okazały się nasze emocje.
- Skuteczność modyfikacji działa została także potwierdzona w bitwie. Pojazdy Leopard 1 z powodzeniem odpierały ataki wroga, pod warunkiem, że trzymały się na dystans. Jeśli nie… Wszyscy wiemy, jak chronione są te jednostki. Ich załogi także to wiedziały.
- Wyrzutnie granatów dymnych należy omówić osobno – umieszczenie ich na lufie okazało się doskonałym rozwiązaniem. Dzięki temu mogliśmy bezzwłocznie i skutecznie bronić pozostałych członków drużyny.
- Jeśli mowa o usprawnieniu zawieszenia, trudno powiedzieć, do jakiego stopnia były one uzasadnione. Podstawowe charakterystyki jezdne Leoparda 1 są wystarczające dla obsługi Ryolitu. Ewakuacja w sytuacji zagrożenia? Nie rozumiem. Wycofujemy się lub zostajemy w bitwie wszyscy razem, do końca.
Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.
Jak zdobyć unikalne style
Dorwijcie mroczne style 3D dla tych trzech doskonałych czołgów bezpośrednio w grze:
Te czołgi wyposażone są w potężne reflektory, zbiorniki na Mirium, kamery wideo odporne na elektromagnetyczne promieniowanie i inne niezwykłe elementy. Style 3D można kupić w cenie 4 500 szt. złota za każdy w kliencie gry.
Dodatkowe oferty: Style 3D
IS-7, Manticore i Leopard 1 to nie jedyne pojazdy, które przygotowano do konfrontacji z siłami zła w Mirnym. Trzy potężne niemieckie jednostki również uległy wpływowi anomalii i uzyskały ulepszenia nadwozia. Upiorne style 3D Widmo Mk. II dla VIII Panther II , IX E 50 i X E 50 Ausf. M zostały opracowane przez Masahiro Ito, legendarnego japońskiego artystę tworzącego dla rynku gier wideo, dyrektora artystycznego pierwszych trzech gier serii Silent Hill. Są one już dostępne w Sklepie premium!
Ź: Portal EU
Słabo się sprzedają style i wciskają ten chłam. Takie style to max po 1500 Golda powinny być aa nie 4,5k
Szczerze mówiąc to nie rozumiem ludzi którzy płacą za style… o ile za premki ( choć nie kupuję) to jeszcze, bo to coś daje , ale za teksturę ?
CS GO, Fortnite, LoL – gry, które oparły swój model biznesowy na skórkach a nie na P2W
Odblokować ?… Chyba kupić