Załoga 2.0. Piaskownica. Druga iteracja

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

36 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pancerny_wonsz

WG jest coraz bardziej no… głupie

Gąska_Balbinka

To będzie taki “Nowy Ład”. A tak na serio to paszoł von od mojej załogi!

­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­

Aktualna mechaniki jest trochę przestarzała ale bardzo dobra, zamiast zaktualizować/odświeżyć/ulepszyć tą to wugie jak zwykle na chama chce swoje genialne wynalazki pokazać.

pancerny_wonsz

Doookładnie

A

nie rozumim

biejkowski

Nie wierzę, znowu próbują sprzedać tego chorego bubla. Miałem nadzieję, że temat umarł po tym, jak w lutym gracze pokazali im środkowy palec. Obecny system jest tak naprawdę bardzo prosty, wręcz intuicyjny. Jest także realistyczny, bo odwzorowuje prawdziwych załogantów w prawdziwych pojazdach. Mam wrażenie, że koncepcja załogi 2.0, wygrała konkurs “Jak najbardziej zagmatwać, utrudnić i odrealnić kwestię załogi w WOT”. I tu nawet nie chodzi o pieniądze, bo monetaryzację można zrobić większą też na starym systemie. Chodzi o chore myślenie WG. Jak zabierzemy jednym ruchem parę lat szkolenia załogi i maksymalnie zagmatwamy system, to starzy gracze odejdą. To kiepscy klienci, wszystko już mają, potrafią dobrze grać bez płacenia. Starzy gracze zniechęcają nowych, bo są za dobrzy i ich łupią, więc trzeba ich wyciąć. Efektem tych zmian, będzie odejście starych pasjonatów i niezastąpienie ich przez nowych graczy, który odstraszy skomplikowana załoga 2.0. Samo WG doprowadzi do śmierci tej gry.

pancerny_wonsz

Propo “odrealistycznienia” to mam przykład. Do dwuosobowego czołgu można wsadzić pięciu (ta dodatkowa trójka to ci od dowódcy)
Ja się pytam CZY TE CZOŁGI OD WG SĄ JAKIEŚ POZAPRZESTRZENNE CZY CO? JAKIM PRAWEM DO TAAKIEJ CIASNOTY PIĘĆ LUDZI? (A tak to moje zdanie na temat załogi 2.0 jest identyczne)

Paweł

Pragnę zauważysz iż jest ogromna przepaść pomiędzy zwykłymi a unikalnymi instruktorami (CHYBA) Unikalni są tylko do zdobycia za pieniądze

impo

pragnę zauważyć, że tak nie jest, bo na instruktorach najwyższego tieru perki wybiera ci wargaming, tj. do dxpy

MigoToCebula

Jestem ciekawy co będzie jeśli na czołgu mam samych specjalnych załogantów takich jak śnieżynki itp i żadnego zwykłego hmm… Albo gdzieś mi w tekście uciekł ten wątek albo o tym nie ma info. Bo zostaną zamienieni na instruktorów a ja zostanę bez załogi na czołgu, tylko dostanę instruktorów. I co z ich expem. Jak mi 5 perków oddadzą w książkach szkoleniowych to bedzie git.

Heh

Exp śnieżynek itd zostaje zamieniony na załogę a wygląd na instruktorów.

B0d3ck

Już mi się nie podoba chociaż nieco lepiej niż poprzednio. Ogólnie to raczej pożegnam się z wotem. Załoga 2.0 zdecydowanie na minus.

pancerny_wonsz

Ja już się porzegnałem i jest mi z tym dobrze 😉

Kiki

Wara od załogi!

impo

Jak wcześniej coś tam się dało wrzucić, to teraz nie ma kompletnie na co wydać 30 punktów żeby dostać ten elitarny perk rapid fire na magazynki XD Każdy perk w gunnery training, oprócz tego do dyspersji na jakiegoś leoparda, jest albo kompletnie useless, albo ekstremalnie sytuacyjny. Tak samo z ostatnim drzewkiem.

Heh

Czy mi się wydaje czy w nowej iteracji nie będzie już można przeszkolić załogi na 3 pojazdy? Jeden z największych plusów ot tak wywalają?

xxx

na rykoszecie to ja już od lat widzę wieczne niezadowolenie w komentarzach… BARDZO DOBRZE, że WG bierze się za te gówniane i stare perki, które w tym momencie tak na prawdę można wsadzić sobie w dupsko… bo prawie na wszystkich czołgach jest taki sam układ tych podkreślam gównianych perków

Dawid

Na nowej załodze z czasem gdy już ludzie się poznają jakie perki pod dane pojazdy to pewnie też 80% graczy będzie miało te same perki na danych pojazdach może nie w 100 %, ale będzie prawie to samo zresztą teraz jak ktoś ma 6 perek i więcej to też niema kopiuj wklej zawsze gdzieś tam jakaś perka się różni.

Jarson

Nie zgodzę się, zrobiłem sobie wczoraj symulację dla kilku czołgów i miałem duży dylemat (a to dobrze) co wybrać. Należy pamiętać, że perki też się zmieniły od poprzedniej wersji.

Dawid

Na początku każdy będzie miał dylemat to całkowicie zrozumiałem, ale z czasem większość graczy te początkowe i najważniejsze perki będzie brało z automatu pod dane pojazdy. Oczywiście jakieś małe różnice mogą być zresztą tak jak teraz.

1233

Za dużo ukłonów dla noobów znowu jest. Szkoda. Pierwsza iteracja była dużo lepsza.

xDD

Zepsuli amunicję, teraz zepsują załogę 😛 Radzę opuścić ten syf póki czas 🙂

Papież Polak

akurat amunicję to naprawili, jak nie ruszą golda to można powiedzieć, że jest blisko ideału

Dawid

Ta zmiana załogi tak trochę na siłę inaczej mówiąc zmiana dla zmiany albo zmienimy załogę bo nic ciekawszego do zmiany nie ma. Co w tej dzisiejszej załodze jest złe, kilka perek do wymiany jak dla mnie 5 perek jest totalnie bez sensu których pewnie nikt nie używa chyba, że ktoś ma tak wypasioną załogę, że już z braku laku bierze te perki. I tyle, a jeśli już tak bardzo chcą dodać jakiś instruktorów którzy jak dla mnie osobiście są potrzebni jak dziura we moście to nie ich dodadzą to tej załogi która jest teraz oczywiście można by to delikatnie zmodyfikować, ale wszystko jest do zrobienia bez obracania wszystkiego do góry nogami.

Jarson

Instruktorzy to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Dla nowych graczy członkowie załogi to dobra rzecz, ale dla starych graczy są nie potrzebni. U mnie w garażu mam czterech rekrutów (a będą kolejni z przepustki bitewnej), którzy są mi do niczego nie potrzebni. Mam mnóstwo zaawansowanych załóg, nowych nie chcę tworzyć – szkoda mi czasu na rozwój ich od nowa – wolę pograć czołgami premium. Instruktorzy to eleganckie rozwiązanie tego problemu.

Zadowolony

Tak jest WG , tak trzymać. Rozj…… tą grę już całkiem będą tylko grac obrońcy wota i boty z WG

pancerny_wonsz

Najlepiej pożegnać się z wozem 🙂

AssessedColt931

Jeżeli dobrze pamiętam to BiA nie był perkiem, który można było wybadać, teraz okazuje się, że załogi typu Sabaton będą jedynie miały ten perk?

Gal Anonim

Zdecydowanie lepiej to wygląda niż w pierwszej wersji, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce ale jak na razie zmiany na +

Edward100

Uparli się na zmiany w załodze jak osioł na marchewkę za pastuchem. WG to taka firma, z której korzysta się tylko raz. Później już tylko złe słowa w obiegu.

Gal Anonim

Według Ciebie stara załoga jest OK?
Jest niemalże taka sama od początku gry i jest zero indywidualności, jedyne słuszne wybory danych parków na daną klasę pojazdów

Edward100

A czego więcej się spodziewasz? Czołgi w grze mają lufę i gąsienice. Na tym ich koniec. Po co na siłę tworzyć z załogi drużynę pierścienia?

Jarson

To poczytaj sobie jakie znaczenie miała, załoga na polu bitwy. Czołg ma tylko lufę i gąsienice, które bez dobrej załogi są bezużyteczne.

Edward100

Nie galopuj o rzeczywistości. W tej grze i tak decyduje RNG +/- 25% a nie załoga z milionem perków.

Luleksna

Uwaga WG znów chce rozwiązać problem tworząc 100 innych i robiąc sobie dobrze.

Co to znaczy, że nowa zaloga “Nie będzie odstawać?” To są gladkie słówka! Skuteczność bojowa ma być taka sama!

Gryzielowato

Ekwiwalent przekonwertowania pd na nowe perki ma być zbliżony/podobny, skuteczność będzie zależała jak zrozumiesz nowe perki i mechanikę która będzie globalna.

Kwestia dopracowania i uniknięcia rakowych bildów, o to raczej wszystko się rozbija.

Koncept Załogi 2.0 jest wg mnie w porządku, mam nadzieję że to zaimplementują, to że przy tym dłubią każe mi myśleć że prędzej czy później i tak wejdzie, motyw raczej przesądzony.

Last edited 3 miesięcy temu by Gryzielowato