Dziś w Superteście: 🇬🇧 Charlemagne i K-91 Version II

Dwa pojazdy nadjeżdżają do supertestu:

  • Charlemagne—brytyjski czołg ciężki VIII poziomu
  • K-91 Version II—radziecki czołg średni VIII poziomu
Charlemagne

Charlemagne wyposażony jest w stabilne działo kal. 120 mm, zadające nawet 440 pkt. uszkodzeń na strzał. Zarówno standardową jak i specjalną amunicję stanowią pociski przeciwpancerne, które przebiją, kolejno, 220 mm i 270 mm nieprzyjacielskiego pancerza. Ich wadą jest relatywnie niska prędkość (odpowiednio, ~600 m/s i ~900 m/s). Precyzja działa wynosi 0,44, czas celowania to 3,2 s, czas przeładowania sięga 16 s, a zakres widzenia to 380 m.

Pojazd posiada 1500 PW. Jego pancerz przedni jest dość solidny: sięga 170 mm na wieży i 130 mm na kadłubie. Pod względem kątów nachylenia płatów pancerza, jego przednie opancerzenie przypomina z grubsza to spotykane u pojazdów IX poziomu. Moc tego pojazdu wynosi 18 KM/t i osiąga on prędkość do 42 km/h.

Dzięki połączeniu dynamiki i ochrony, Charlemagne może wspierać czołgi ciężkie i przebijać się przez linie nieprzyjaciela wraz ze sprzymierzonymi pojazdami średnimi. Opuszczenie działa sięga –10 stopni, co robi wrażenie. Gdy dodamy do tego solidną wieżę, stanie się jasne, że Charlemagne może obrócić na swoją korzyść każdy rodzaj terenu. Jednak prowadzenie działa pozostawia wiele do życzenia, o czym warto pamiętać podczas obmyślania taktyki.

K-91 Version II

Ten pojazd pojawił się już w superteście, ale jako czołg IX poziomu. W obecnej iteracji został zrebalansowany dla poziomu VIII, ale jego główne charakterystyki pozostają bez zmian, a w tym niezła dynamika, dobre opancerzenie i wysoka szybkostrzelność. K-91 Version II to klasyczny czołg średni, stworzony do szybkich ataków i dynamicznej walki.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
19 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qibble

stawiam mojego valianta, że w paczkach będą obj. 274a (op), nowy gsor (średnio op), nowy chińczyk (OP) i to ruskie cudo (nie op, ale ładny)

Xxxx

to taki t-54 fp z lepszą peną i pancerzem, ale słabsze konie, ale i tak dużo odbija, zdecydowanie słaba alfa

Bolek

Będzie w paczkach…. Na 100%

dyst

W przyszlym roku.

Killer

k91v2 moze byc jeszcze w tym roku w paczkach model czolgu juz od dawna maja nic tylko go wpusici do jakiegos trybu ale tu zmieniono mu tier wiec cos moze byc na rzeczy 🙂

Bolek
Lothbrok

fajny ten obj 🙂

Marek

Sporo tych VIII HMMM

Nowy

Dajcie lepiej kolejna kampanie 3 frontu na obj 780. Bo po wbiciu eboli jakos ta gra mnie zaczęła nudzić… Nic w niej nie ma do roboty…

Raginis

Czas teraz na T22 medium. To jest prawdziwe wyzwanie. A Eboli i tak nie masz. Prawda? Pzdr

Noname

K-91 vII z takimi statami na tanks.gg biore w ciemno jezeli go nie rusza…pancerz z kosmosu

Tutejszy

Śmieszne te wg. Przecież ten k-91 był zapowiadany jako 9 tier specjalny, a teraz jednak 8?

missialke

Ciekawy ten brytyjski heavik, ale jakoś jest “mało brytyjski”. Ich czołgi zazwyczaj słyną z celności, a tutaj lipa straszna, celność jak w Defenderze. I do tego nawet gorszy DPM od niego. Jakby tylko poprawili jedną z tych dwóch rzeczy, to bardzo by mi się podobał. Bo reszta parametrów naprawdę zacna – pancerz, mobilność, depresja armaty.

Tutejszy

Nie martw się, jeszcze ten brytol dostanie nerfa i będzie jeszcze gorszym gownem niż teraz.

Sułtan_Kosmitów

Ha ha ha, jak grzyby po deszczu. Szkoda że takie jakoś przeciętne nie licząc ruskich. Nie to co kiedyś, aż chce się zacytować pewnego pana J.” Kiedyś kurła było”

szczur w kanale

oczywiscie ruski med ma wszystko lepsze wloncznie z pancerzem od htka

Maciek330

No niestety. Jedyna rzeczą jaką chciałbym żeby mu jescz eporpawilo to wygląd bo wygląda jak gówno

andrzej

A jusz graueź, rze wierz?