Dziś w Superteście: 🇩🇪 Aufklärungspanzer Panther

Aufklärungspanzer Panther, niemiecki czołg lekki VII poziomu, wchodzi dziś do supertestu.

Ten pojazd był uprzednio dostępny w drzewie technologicznym Niemiec, a jego uaktualniona wersja będzie miała kilka podobnych cech do tej starszej. Aufklärungspanzer Panther jest całkiem spory, ale, jak na czołg lekki, posiada niezły pancerz. Grubość płyt pancerza przedniego dochodzi do 85 mm. Czołg osiąga prędkość do 55 km/h, a jego moc na tonę to 22,3 KM/t. Posiada zasięg widzenia na 380 m, a jego żywotność jest na poziomie 1000 PW.

Czołg wyposażony jest w 75 mm działo zadające 135 pkt. uszkodzeń na strzał. Działo jest stabilne, a jego celność wynosi 0,33. Czas celowania to 1,6 s. Czas ładowania równa się 5,5 s. Jedną z najbardziej niezwykłych cech tego pojazdu jest fakt, że nie posiada on pocisków OB. Do dyspozycji są tylko standardowe (z siłą przebicia 157 mm) i specjalne (przebicie na 205 mm) pociski.

Aufklärungspanzer Panther jest urzeczywistnieniem projektu ciężkiego pojazdu zwiadowczego. Weszły do niego elementy zarówno lekkich jak i ciężkich czołgów. Dzięki swojej mobilności i dobremu prowadzeniu działa, ten pojazd wspomoże średnie czołgi, wykrywając i uszkadzając przeciwników.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
25 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
colraginis

Fakt, też bardzo dobrze wspominam czołg. Za staż gry, w mojej opinii raczej nie będzie. Za mało czasu. Ale w skrzyneczkach świątecznych jak najbardziej. Pzdr

Anonimowo

Aż się łezka w oku zakręciła. Pamiętam do dziś jak z przyjemnością taranowało się medy i dzięki temu uzyskiwało znacząco przewagę. Piękne czasy. Jeśli będzie za friko – chętnie przygarnę. Hajsu ode mnie WG nie zobaczy.

Anonimowo

niewazne ile bedzie kosztowac i tak ja kupie ze wzgledu na stare czasy

anty

ja tez!

Beck-a

Takim sposobem wg zarabia na nostalgii naiwniaków

Anonimowo

dokladnie, nie dosc ze jak wejda do bitwy to zrobia warzywo wiec zaplaca za cos by stalo w garazu. jak servery z dykty padna to nawet sobie go nie poogladaja xD ja tam fanem slabych czolgow nie jestem ani kolecjonerem dziadostwa tylko dlatego ze cos kiedys tam bylo, zlom to zlom.

AgainLost

No to już wiadomo jaka nagrodę otrzymamy pod koniec listopada

Tak

Chaffeeka dostaniemy

OLiver1990

Gdy WG przeanalizuje wyniki to może za kilka miesięcy podejmą decyzję, a za 1-2 lata wprowadzą, jeżeli decyzja będzie pozytywna. Waffenträger auf E 100

Anonimowo

Jeden z moich ulubionych czołgów ever. Mam nadzieję, że to jest ta nagroda za lata służby, a nie Super Chaffee. A może oba?

Anonimowo

Oba raczej nie, może Super Chaffee za mniejszy staż, 3-4 lata, a ten od 5 wzwyż

mateuszsnajper

Kiedyś to był 8 tier na superteście

Anonimowo

Jak Pan chyba w starego wota nie grał, toż to tył jeden z lepszych czołgów pod fun do gry. Wjazd taranem w inny czołg za 450 podczas gdy ty traciłeś 150 hp był cudny

Anonimowo

Nie za 450, a jak dobrze wpadło to kasowało się cały czołg na strzał. Taki zaskoczony AMX 13 90 na IX spadał aż miło, a przy lekkim uderzeniu zabierało mu się z 500 hp. Nawet wjazd w niektóre X potrafił być dla nich bardzo bolesny.

Killer

Btw amx byl wtedy na 8 poziomie 😉

Teravius

No to już wiemy, co będzie czołgiem za staż w tym roku 🙂

Glint

Niestety nie będzie to ten czołg tylko jakiś durny Super Chaffe.

Anonimowo

Niekoniecznie, ten bardziej wpasowuje się w trendy poprzedników, czyli dawny czołg z gry, w zmienionej wersji

Anonimowo

jakby super chaffy to chaffe przed nerfem XD

Anonimowo

No ta, Chaffee też pasuje, dlatego tym bardziej zagwostka który to będzie. A może oba 🤔

Pomidorek :)

Co to jest xD?

Pomidorek :)

To ma być light!?!?!?

O_o

Pewnie nowa zasluzona nagroda…

Pomidorek :)

To na pewno wpdanie i go nie sprzedam, T-50-2 i Super Hellcata sprzedałem

Ja

Najpotężniejszy czołg lekki powraca? Muszę to mieć, nieważne ile ma kosztować!