Dziś w Superteście: 🇨🇳 122 TM

122 TM, chiński czołg średni VIII poziomu, zostanie wysłany do zamkniętego supertestu.

Pojazd wyposażono w działo kal. 120 mm zadające 400 pkt. uszkodzeń od strzału. Czas celowania i celność są całkiem dobre i wynoszą, odpowiednio 2 s oraz 0,33. Penetracja pocisku standardowego wynosi 233 mm, podczas gdy pocisk kumulacyjny może przebić pancerz grubości 299 mm.

Połączenie przyzwoitego, jak na czołg średni, pancerza (280 mm na przedniej wieży) i -8 stopni opuszczenia działa pozwalają pojazdowi na skuteczne wykorzystanie terenu. Jednak za wszystkie te zalety czołg płaci cenę: czas przeładowania działa wynosi 16 sekund. Maksymalna prędkość wynosi 55 km/h, przy stosunku mocy do masy równym 15,5 KM/t. Całkowita pula PW: 1500.

122 TM jest dobrze chroniony, a jego działo jest bez zarzutu. Jego główną słabością jest czas przeładowania, dlatego warto grać nim ostrożnie i mądrze dobierać cele.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

No nwm czy z niczym jak wyładowanie wszystkich pocisków zajmuje jakieś 8 minut jakbyś strzelał bez przerwy

Sebastian18

Niedługo medy będą wygrywały 1vs1 z ciężkimi.

Goblin

Zaraz się okaże, że te 280mm na wieży to ma tylko w okolicach jarzma, a reszta wpuszcza jak w polskich medach (obym się mylił). Przy 16s przeładowania to będzie idealny cel dla magazynków. 30st/s obrót wieży to też bardzo wolno jak na meda. No i te 30 pocisków.. o żadnych blindach nie ma nawet mowy, bo na koniec bitwy zostaniemy z niczym. Podsumowując, wydaje się całkiem zbalansowany.

Anonimowo

Poza wytrzymaloscia. 1500hp to maja ciezkie, nie srednie.

Anonimowo

Przeciez moze zadac 12k dmg tymi 30 pociskami bez problemu starczy

Anonimowo

Kolejny med 8t z przebiciem lepszym niż HT i te parametry działa i pancerza jak IX, X tier poza przeładowaniem

Kacper_PL

Wydaje mi się, iż ustawienie większości parametrów jako bardzo dobre i danie 16s przeładowania to nie jest sposób na zbalansowanie czołgu.

Anonim

Czołg wygląda niesamowicie. Wydaje mi się, że czas przeładowania zostanie skrócony do 10-12 sekund. Na VIII to za dużo.

Tankista

Po za przeładowaniem na papierze to ma kosmiczne statystyki działa, coś czuję że zaraz pójdzie nerf z celnością i czasem celowania. A i te -8 opuszczania też dobre, gdzie cała reszta medów chińskich ma od -3 do -5 oprócz Type 59.

Anonimowo

Ostatnio nie gram w wota. Obrzygałem sie tymi czolgami podczas ostatniej kampanii, ale tą premkę bym kupił.

Venlok

Kogoś chyba głowa rozbolała. Parametry totalnie są totalnie od czapy. Niby med, a pancerz z HT 9 tieru. Potężna alpha i penetracja, kosmicznie długie przeładowanie, ale nie wiadomo dlaczego czas skupiania jak w medzie 10 tieru. -8 stopni opuszczania przy takich parametrach też kosmos.
Jeśli bitwa potrwa dłużej niż 5 minut to ten potwór będzie jak ebola, tyle że na 8 tierze.