Dziś w Superteście: 🇺🇸 M24E2 Super Chaffee

М24Е2 Super Chaffee amerykański czołg lekki VI poziomu w superteście.
 
Pojazd wyposażony jest w działo 75 mm, które zadaje 115 uszkodzeń na strzał. Standardowy pocisk przeciwpancerny jest w stanie przebić aż 120 mm pancerza, a jego specjalny pocisk pełnokalibrowy z rdzeniem poradzi sobie z grubością 155 mm. Działo wykazuje dobrą stabilizację, a jego dokładność wynosi 0,44, czas celowania 1,7 s, a na przeładowanie potrzebuje 4 s. Zasięg widzenia równy jest 380 m.
 
Czołg osiąga prędkość maksymalną rzędu 56 km/h i ma moc na tonę wynoszącą 28,7 KM/t. Pojazd wykazuje wytrzymałość 670 PW. Jednocześnie, pancerz pojazdu przypomina te spotykane u innych czołgów lekkich tego samego poziomu, co w praktyce oznacza, że nie powinno się na nim polegać zbyt często.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Cechami wyróżniającymi М24Е2 Super Chaffee są jego szybkostrzelność, stabilizowane działo oraz dobra mobilność. Może odgrywać rolę czołgu lekkiego i zapewniać wsparcie sojusznikom.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

38 komentarzy

 1. Imperceptible pisze:

  Fiu fiu T37 w wersji premium. Kroi sie kolejny spoter na twierdze :]

 2. Nieśmieszny śmieszek pisze:

  Teraz nerfią Progetto M35 mod. 46, a za jakiś czas wprowadzą Super Progetto M35 mod. 48

 3. Jabko 1414 pisze:

  w sumie to teraz czekam na Super Walker Bulldoga z jego epickim magazynkiem

 4. Anonim pisze:

  Malo kto potrafił grac lightami juz przed kolowcami. Gdy weszły kołowce to juz wogole paraliż. Ja się cieszę będzie kogo obijać za fryte. Gdy w dawnych czasach wbijałem 3 biegłości na chaffem to było coś… jego parametry były epickie. Potem zepsuli każdego USA lighta włącznie z buldogiem który nie był az tak op bo na minutę musiał się schować.

 5. Tokomotookod pisze:

  HE kołowca lubi go XD

 6. Powhatan pisze:

  Obrzydliwy. Ta wieża jest jak facjata Terleckiego i nie wygląda to jak realny m24.

 7. Krasnoarmiejec pisze:

  O pancerzu nie mówimy, bo to light. Prędkość maksymalna, do ****, celność, do ****. W dobie kołowców, to szrot, który nie jest nawet ciekawostką wartą zakupu do kolekcji. Lubie krac szóstkami, zbieram te „historyczne” ale tym nawet rzyci nie warto podcierać.

 8. szatan pisze:

  ***** ***** chaffee, oddajcie starego elceka

 9. Anonim pisze:

  Czołg na miarę Super Szmelckata 😛 Zapewne i w takim celu zostanie rozdany na rocznicę kont.

  • Anonim pisze:

   a aco jest zlego w super hellcacie?

   • Anonim pisze:

    To, że jest gorszy od jego drzewkowego pojazdu. Gdyby chociaż była ta sama armata to bym powiedział, że całkiem dobry pojazd. Ale nie. Dostał armatę godną TDka 6 tieru z losowaniami do 9 tierów. Niestety ale Hellcat z drzewka sobie lepiej poradzi na 9 tierach niż ten Super Hellcat.

    • Nazwa pisze:

     Ja tam go lubię, SH to koja ulubiona 7

    • Anonim pisze:

     Gorszy? To ty nigdy ich statystyk chyba nie widziales a w szczegolnosci cofania do tylu

     • Anonim pisze:

      To cofanie, czy nawet statystyki miękkie działa (celność w ruchu) nie są w stanie mi zrekompensować braków w penetracji. Sry, ale TD który całkowicie polega na mobilności przy braku całkowicie pancerza to mocno przeciętny TD. Hellcat drzewkowy ma przynajmniej to działo na którym można polegać, gdy chce się pełnić swoją rolę. T25/2 z drzewka mimo, że jest przeciętnym pojazdem – grało się lepiej. Ofc nie twierdzę, że jest niegrywalny. Twierdzę tylko, że jest mocno sytuacyjny i balansuje między pojazdem słabym/mocno przeciętnym. I wg mnie nawet mógłby zostać w tej konfiguracji co jest, ale powinien mieć jakiś atut w zamian – np.: losowania +1 lub zostać przeniesiony tier niżej.

  • Maciek330 pisze:

   A kiedy będzie rocznica?? Jest szansa żeby znowu dali troche obligacji?

 10. Anonim pisze:

  Za chwile każdy czołg drzewkowy znajdzie swoją kopie premium o tier niżej. Przecież wiadomo ze to pseudo t37 czyli szrot ale tier niżej a więc standard

 11. Sztrom12 pisze:

  Czy to kolejny czołg za staż w tej grze?

 12. Anonim pisze:

  Ale to jest słabe!!!

 13. Kacper_PL pisze:

  Oby nie było z nim tak jak z M4A1 FL 10, lub A43 BP Prototype – słuch o nich zaginął…

 14. Ja pisze:

  Super pershing, super hellcat, teraz super chaffee. Powalająco błyskotliwe nazewnictwo… xD
  A tak swoją drogą nie wiem czy tylko mi, ale ta wieżyczka wydaje się jakoś nieproporcjonalnie duża w porównaniu z resztą czołgu.

  • Sla pisze:

   Ale zdajesz sobie sprawę, że przydomek „super” te pojazdy zyskiwały zaraz po otrzymanych modyfikacjach, a nie są wymysłem WG?

   • Ja pisze:

    Nie insynuowałem, że to wymysł WG. Twierdzę tylko, że modernizacja czołgu X i nazwanie takiej wersji „super X” to trochę mało pomysłowe. Już lepiej dodać „wersja b” jak robili to Niemcy, bo ma się wtedy cały alfabet na zmiany! 😉

   • Kubatura pisze:

    Dodam tylko że tak Amerykanie robią tak też z innym sprzętem. Np. F-86 Sabre modyfikacje F-100 Super Sabre.

    Jak samolot nie osiągał prędkości dźwięku –> Sonic Naddźwiękowy –> SUPER Sonic 😝

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.