Dziś w Superteście: 🇺🇸 T77 i T42

Witajcie Czołgiści! T42 oraz T77 – dwa amerykańskie czołgi średnie VIII poziomu wkrótce wjadą do supertestu.
 
Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi dwoma nowymi graczami jest ich uzbrojenie. T42 uzbrojony jest w działo 90 mm zdolne do oddania 6,59 strzałów na minutę, ze średnimi uszkodzeniami rzędu 280 PW. Penetracja pancerza dla podstawowych pocisków przeciwpancernych wynosi 190 mm, a dla specjalnych pełnokalibrowych z rdzeniem wartość ta może wzrosnąć do 268 mm. Pomimo że rozrzut i celowanie działa nie są wybitne (odpowiednio 0,36 i 2 sekundy), kąt opuszczenia działa robi wrażenie wartością –10 stopni.
 
Jednak T77 należy do zupełniej innej podklasy czołgów średnich za sprawą jego działa 120 mm z automatem ładującym z magazynkiem na 3 pociski. Pełny załadunek zajmuje temu cacku 38 sekund, przy odstępach pomiędzy wystrzałami rzędu 2 sekund. Każdy skuteczny strzał zadaje 360 PW uszkodzeń, a rozproszenie przy 100 m i czasie celowania wynoszącym 2,3 sekundy osiąga wartość 0,37. W kwestii penetracji pancerza osiąga on wynik 215 mm dla standardowych pocisków pełnokalibrowych z rdzeniem, który przy użyciu specjalnych pocisków kumulacyjnych wzrasta do 270 mm.
 
Jeśli chodzi o mobilność, T42 i T77 osiągają nieznacznie różniące się od siebie wartości, z prędkością maksymalną wynoszącą odpowiednio 51,5 km/h oraz 48 km/h, przy mocy na tonę sięgającej 15,6 KM and 16,3 KM. Zasięg widzenia dla obu maszyn jest taki sam i wynosi 380 m.
 
Pomimo tego, T42 posiada większy potencjał przetrwania za sprawą wieży o sprzyjającym odbijaniu pocisków kształcie i 216 mm pancerza przedniego, gdy wartość ta dla T77 wynosi tylko 152 mm. Oba pojazdy maja pulę PW równą 1350.
Ponieważ oba czołgi są typowymi, niezbyt szybkimi, ale o przyzwoitej sile ognia amerykańskimi średniakami, na polu bitwy mogą wypełniać te same zadania, ale każdy na swój sposób. Przy zadawaniu uszkodzeń, T42 może wykorzystywać pofałdowania terenu i polegać na statystykach działa, które pozwolą na dość wygodną wymianę ognia. T77 posiada dobre możliwości zadawania uszkodzeń w szerszym polu rażenia. Aby uświadomić sobie pełen potencjał obu pojazdów, dowódcy muszą wykorzystać ich silne strony do maksimum.
T77

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

T42

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
13 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wot

Super by było jakby to był przedsmak nowej Lini

niezbanowany gracz

Nic szczególnego … 😀

Anonimowo

Po 1. Nigdzie jak na tą chwilę nie ma napisanego, że będą to czołgi premium, a tak w ogóle zapowiadają się ciekawie 38 sek, troszkę długo, zobaczymy w praktyce.

ali

jest w innym artykule

ziemniack

Ten T77 przypomina takie wolniejsze Bourrasque z lepszym działem. Ciekawe, jak to będzie wyglądać w praktyce

O_o

Styl gry francą bazuje właśnie na jego prędkości i kosmicznym cammo. Hamburgera porównałbym bardziej do Skody T27, tyle że z lepszym działem i większym potencjałem kończenia czołgów.

Parchatinho

No no obydwa czołgi wydają się na dość ciekawe konstrukcje. Pytanie który z nich lepszy jest na dłuższą metę 😀 Magazynek ciekawie brzmi ale te prawie 40 sekund ładowania odstrasza troszkę za to ma lepszą penę na pocisku podstawowym. Pewnie to będą premki za jakieś 150 zł tylko pytanie która będzie lepiej zarabiać 😀

glus1321

ten T77 to ciekawy pojazd jest.. oby dali na niego maraton tak jak na renegade

mateuszsnajper

Fajnie by było

Paythoss

Pierwotnie jak go zapowiadano, to przebąkiwano o magazynku z doładowywaniem, jak miał naprawdę.
https://tanks-encyclopedia.com/coldwar-us-120mm-gun-tank-t77/
Byłby wtedy naprawdę ciekawą maszyną… ale widzę że go znerfili niemalże do zera.

Anonimowo

Załogę z t54e1 oraz t57 heavy można szkolić na renegade. 3 pocisk to mało.

Parchatinho

no ale na maraton byłby spoko wtedy nawet jak zrobisz te 70% maratonu to za 40-50 zł taka ósemka to złoto 😀

DanBoj

Zgadzam się 3 pociski to mało przy tym przeładowaniu i DMG tak sobie to rekompensuje…