Dziś w Superteście: 🇵🇱 CS-63

Dziś do zmagań bojowych w Superteście dołącza nowy pretendent: CS-63, polski czołg średni X poziomu – przedstawiciel nowej, polskiej gałęzi. Ten czołg średni X poziomu ma bardzo obiecujące charakterystyki!

Jest uzbrojony w działo kal. 105 mm, które zadaje jednym trafieniem 390 pkt. uszkodzeń. Standardowy nabój przeciwpancerny może przebić 258 mm pancerza, a specjalny podkalibrowy – 315 mm. Po 8,5 sekundy działo zostaje przeładowane, co pozwala szybko zadać więcej uszkodzeń. Jeśli chodzi o inne parametry, rozrzut i czas celowania wynoszą odpowiednio: 0,36 na 100 m oraz 2,3 sekundy. Ponadto działo cechuje się przyzwoitą wartością stabilizacji, a sam pojazd ma zasięg widzenia 400 m.
Pod względem pancerza jest to dość zwyczajny pojazd: jego przednie płyty pancerza wieży mają grubość 260 mm, ale głównie w okolicy działa. Inne obszary są chronione gorzej. Ochrona kadłuba jest o wiele słabsza: tylko 80 mm z przodu, choć płyty te są dobrze nachylone. Punkty wytrzymałości tego Polaka wynoszą łącznie 2000.
Najlepszą zaletą CS-63 jest jego mobilność. Czołg może poruszać się w dwóch trybach: standardowym i szybkim. Przejście z jednego trybu do drugiego powoduje radykalne zmiany właściwości dynamicznych pojazdu. W trybie standardowym prędkość maksymalna wynosi 55 km/h, natomiast w trybie szybkim ten polski wóz może osiągnąć 70 km/h. Ponadto gdy włączony jest tryb szybki, silnik odnotowuje ogromny skok mocy: od standardowego 740 KM do 1150 KM. Ale podczas gdy dynamika w tym trybie rośnie, spadają osiągi działa (wartości stabilizacji i czasu celowania znacznie się zmniejszają), a pojazd staje się bardziej widoczny.
Należy zauważyć, że wpływ wywołany przełączaniem trybów nie jest stały. Zarówno wartości liczbowe, jak i poszczególne właściwości mogą ulec zmianie.

Podsumowując, CS-63 to klasyczny czołg średni. Ma przyzwoite działo, zamontowane na elastycznej, ale słabo opancerzonej platformie. Jednakże przełączenie tego Polaka w tryb szybki pozwala zdobyć znacznie większy obszar kontroli na mapie i poszerza zakres opcji taktycznych. W zręcznych rękach pojazd ten może osiągnąć swój ogromny potencjał

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

13 komentarzy

 1. Anonim pisze:

  XDDD odezwał sie fiolet co ma 100k bitew i radzi sobie ze wszystkimi problemami

 2. Ja pisze:

  Niepokoi mnie rozrzut działa. Czołg wydaje się być świetnie flankującym pojazdem wsparcia, który może szybko pomagać z różnych stron, jednakże działo nie nadaje się do precyzyjnego ostrzału. Dobra penetracja i użycie pocisków AP nie będzie dostatecznie umniejszać tej wady. Używanie trybu szybkiego będzie nie warte w zwarciu (gdzie czołg używałby pancerza wieży i dobrych statystyk działa), a obranie dobrej pozycji przy jego użyciu nie będzie dostatecznie wywoływać presji na przeciwnikach (co najwyżej na kamieniach obok)…

 3. polish_badger pisze:

  zbierajcie na paczki siateczne juz wiadomo jaka premka bedzie w paczkach polska!!

 4. AgainLOST pisze:

  dawać je husaria bedzie rządziła trzeba je rozdziewiczyć

 5. Wg pls pisze:

  Kozacki, tylko proszę, niech będzie wstawiony normalnie do drzewka, a nie jako nagroda! Jest opisany jako przedstawiciel nowej gałęzi więc wszystko na to wskazuje <<3

 6. 703 II (122) pisze:

  Zajmijcie sie tymi wyścigówkami, wyrównaniem druzyn i artami. Po co limit bitwy 15 minut skoro kończą się w 3min z powodu, że jedna druzyna jest o wiele lepsza od drugiej? To sie nazywa balans? Za kilka miesięcy nie będziecie mieli juz co wprowadzać albo raczej dla kogo chyba, że WG bedzie grało z samym sobą. Ta gra traci potencjał.

 7. Qwerty pisze:

  Po prostu ********* penetracja.

 8. Anonim pisze:

  Wygląda fantastycznie jak dla mnie .:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.