Sklep premium: 🇩🇪 Löwe

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

63 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sramciwryj

Już działa. Nie zesrakcie się tylko

JuszDziala

U mnie jusz działa chce ktos platon pograc jak cos pv

anonimowy ja

ahhahahaha 13:31 dalej nie działa

podlosiok

nie czekam na zadne nagrody chce poprostu pograc jestem z podlasia i mam neta na wiadra cala wies zrzucila sie zaraz mi sie skonczy i nie pogram

Anonimowo

Wy myślicie że to jest kopiuj wklej i można włączać serwery? Którykolwiek co gada “Nie działa, standard” nie skończył pewnie nawet szkoły średniej albo ma max 15 lat. Żenada, wolę dostać w pełni sprawną łatę niż żeby musieli na szybko dogrywać mini łatę bo pocisk nagle poleci pionowo w górę zamiast przed siebie. Idźcie lekcje odrabiać, może się czegoś nauczycie

SPioN

Spokojnie. Mini łatka będzie w piątek 🙂

zakupocholik

Źle się dzieje. Sklep premium nie działa!!!

ryhoo

kilka godzin nie potraficie bez tego wota wytrzymać ? a tak narzekacie na to że młodzież bez telefonu nie wytrzyma

2019

Niestety tak jest nic nie poradzisz na dzieci, które nawet nie wiedzą co to forum gdzie moderator napisał wyraźnie, że do 13:30 przesunęli nie potrzebnie mają to zaśmiecać . Dzieci już płaczą, bo wydali nie swoje pieniądze. Ulubiona gra nie działa Pozdrawiam cieplutko !

ryhoo

A czy ja narzekałem na dzieci? no właśnie nie tylko na tych starszych dzieci wiadomo że będą narzekać bo są niecierpliwe i jeszcze wolne mają to przeważnie to dziady płaczą że w czołgi nie popykają.

JanekKos

W końcu działa .

Paweł

Serwery nadal nie działają

PremiumPlayer

Relikt przeszłości. Powolny kolos, który radzi sobie jeszcze jako tako na VIII, ale jak rzuci na IX i X to niestety jest mięsem. Mobilność nie pozwala żeby jechać i strzelać się z medami, rozmiar i camo nie pozwala campić, a jechać na przepychacz i strzelać się z 277 lub S. Conq to trzeba być masochistą. Lepszym wyborem jest już E75 TS, też ma dobre działo i o niebo lepszy DPM i mobilność, a pancerz nie wiele gorszy. Mam w garażu oba i na obu mam dwie biegłości, ale na E75 TS mam lepsze staty i większy fun z uwagi na jego większą uniwersalność. W obecnych realiach WOT granie HT premium mija się z celem. Poza szkoleniem załogi nie wiele daje… Lepsze zarobki i wyniki wykręca się na Progetto, Scorpionie, T44-100 czy nawet na powolnym Super Persie. Niestety mobilność jest teraz kluczowa, zwłaszcza jak rzuci na otwartą mapę czyli 70% bitew 😀 Super Pers broni się jeszcze super zarobkami, ostatnim buffem i ograniczonym MM.

Apek

Wyniki 3:15 są winą tylko i wyłącznie graczy, którzy na początku bitwy ustawiają się medem na miejscówkach dla TD, a czołgami ciężkimi stoją za artylerią, natomiast jedyny lajt na Malinowce wywala się w 15 sekundzie bitwy, więc nie czepiajcie się WG, tylko swojej botowej gry.

Anonimowo

No ale właśnie to jest winą WG, że ich MM ustawia bitwy w taki sposób, że w jednej drużynie są takie boty a w drugiej fiolety z ulepszonymi modułami na op czołgach.

GraczZaczynaSięOd1700WN8

Nie do końca tak jest. Jakby było tak jak mówisz to dlaczego problem pojawił się ostatnio? Sposób grania graczy się nagle zmienił? Wcześniej było w miarę normalnie i nagle teraz zmienili taktykę? Zwróć uwagę na losowania. W jednej drużynie masz pluton 3 kołowców, a w drugiej nie masz żadnego, losuje Ci otwartą mapę i takie 3 kołowce robią “robotę” w 5 min i jest po bitwie. Obecny MM uwzględnia kołowce jako zwykłe lighty co jest mocno niesprawiedliwe bo mają one obecnie o wiele większą wartość bojową. Po drugie czołgi nagrody takie jak obj 260, 907, 279(e) czy Chieftain są uznawana za równe z tymi drzewkowymi… W jednej drużynie masz Mausa, E100 i IS7 a w drugiej Chieftaina, Obj 277 i Kranvagna. Balans został zaburzony przez kołowce i dużą ilość OP czołgów nagród, które są praktycznie w każdej bitwie na X.

Moim zdaniem powinni wprowadzić zmiany w doborze drużyn przez MM:
1) Wykluczyć sytuację gdzie w jednej drużynie jest pojazd kołowy, a w drugiej nie ma (na tym samym poziomie)
2) Ograniczyć ilość artylerii do max 2 w drużynie
3) Wprowadzić osobną kategorię w MM dla czołgów nagród tak żeby ograniczyć sytuacje gdzie w jednej drużynie mamy czasami nawet 3 OP tanki, a w drugiej drzewkowe śmietniki w postaci E100… Żeby chociaż drużyna, która nie ma w składzie czołgu nagrody miała powiedzmy jeden czołg ciężki więcej. Wczoraj miałem bitwe na X gdzie wyrzuciło losowanie na VIII po 2 HT X tieru na drużynę. U mnie 60TP i IS7, a u przeciwnika dwa Chieftainy… Mapa El Haluf. Bitwa skończyła się wynikiem 15-4…
4) Uwzględnić WN8 graczy w doborze drużyn

stefan

Jeśli chodzi o pkt 4 to wg sam kiedyś powiedział, że nie będzie brał pod uwagę umiejętności graczy przy losowaniu na randomkach. Po to zostały stworzone bitwy rankingowe.

GraczZaczynaSięOd1700WN8

Stefan, jeżeli chodzi o punkt 4 to chodzi mi o to żeby suma umiejętności była zbliżona w obu zespołach. Teraz często jest tak, ze w jednej drużynie masz 3 boty na topie, a w drugiej dwóch niebieskich i zielonego… W bitwach rankingowych drużyny są wyrównane względem pozycji w rankingu, dobrzy grają z dobrymi itd. Mi chodzi nie o to żeby wykluczyć granie pomidorków z fioletami, bo to by doprowadziło do rozwalenia MM. Nie chodzi żeby było pomarańczki na pomarańczki i pomidory na pomidory… Chodzi, żeby było większe zrównoważenie, a nie całkowita losowość, bo to wypacza wynik. Na ten moment głównym czynnikiem doboru składu jest WR i są na YT filmiki to potwierdzające, że jak zaczynasz wygrywać i podnosić swój dzienny WR to losuje Cię do coraz większego bagna… Czasami rozbieżności są widoczne gołym okiem, jeden zespół zielono-niebieski, a drugi czerwony… co skutkuje szybką wygraną.

GraczZaczynaSięOd1700WN8

Wysokość E100 może pomóc w bezpośrednim zwarciu, na co żaden ogarnięty gracz w Chiefteinie Ci nie pozwoli. W graniu na wierzę na wzniesieniach czy za nasypem w mieście dostaniesz szybciej bułę w “policzki” na wieży niż zdążysz wycelować w mały właz z odległości 100m. Po rykoszecie się chowasz, wystawiasz i znowu dostajesz bułę bo Chieftein Cię łapie na lepszym przeładowaniu. Zanim zaczniesz rushować to dostaniesz 2-3 buły za free, a potem w zwarciu nawet jak będziesz przebijał za każdym razem to i tak Chieftein Cię zje lepszym DPM i przewagą która zrobił sobie zanim do niego przyjechałeś. Tylko jakieś fartowne wysadzenie czy dwukrotne uszkodzenie ammoracka Cię ratuje…

Spasiony_lolo

Jeśli według Ciebie gracz zaczyna się od 1700nw8 to nie rozumiem twojego płaczu. Taki gracz nie ma problemu z trafieniem kołowca, nie ma problemu z porobieniem chiefa czy 279(e), potrafi się ustawić na większości miejscówek tak żeby atra zrobiła mu jak najmniej.
W czym dobrze ustawione E100 jest gorsze od Chiefa ? W czym Kran bez peny jest lepszy od dobrze ustawionego IS-7 ? Nie ważne czym grasz, ważne kto gra. Dlatego problem jest głównie w doborze graczy, jedna drużyna ma max 2 graczy do 5k personalki a przeciwna od 4k wzwyż.

Tomasz

Teraz dowaliłeś, mam na e100 kilka tysięcy bitew i mówię Ci że ten pojazd potrzebuje buffa, ale takiego że znerfią gold ammo. Wieża jak nie ustawiona jest przebijana, e100 ratuje tylko worek HP i działo 15cm gdzie po 4 strzałach masz te 3.k dmg. Super heavy który ma odbite kilka strzałów na bitwę to dramat. I tak jak mówię, pomaga mu to że ma dużo hp, zbierzesz za 400 a oddasz za 750 i takim graniem możesz coś nabić ale pancerz nic nie daje..

Spasiony_lolo

Problem w tym że to samo można powiedzieć o każdym innym czołgu IS-4, IS-7, Kran, type 5 i wiele innych też potrzebują buffa. E100 ma o tyle przewagę że jest wyższe więc właz takiego chiefa powinien być gwałcony jak koza prze taliba.

GraczZaczynaSięOd1700WN8

Spasiony_lolo właśnie o to jest płacz bo możesz mieć i 3 000 WN8, a i tak nie zrobisz bo fizyka gry jest niedostosowana do kołowców. Strzał od Jagody w bok kołowca za zero DMG… Taki kaliber powinien go przerwać na pół i wywrócić do góry nogami. Wiem, że to tylko gra, a nie symulator, ale balans został zaburzony… i uczucie zażenowania coraz częściej się pojawia wśród graczy. Jeżeli uważasz, że nie ważne czym się gra tylko kto to zapraszam do bitwy treningowej. Ja na Chiefteinie ty na E100 i zobaczymy 😉 Jestem w stanie założyć się o kasę, że wygram min 8/10 bitew. E100, Maus i Type 5 to teraz worki z HP i potrzebują natychmiastowego buffa. Do tego jeszcze E5 z USA.
Także pozwolę się z Tobą nie zgodzić i obecny MM powinien rozróżniać precyzyjniej typu pojazdów. Powinna też powstać klasa super ciężkich właśnie dla Mausa, E100, Typa 5 i VK bo to czołgi obecnie nie mają szans z bardziej mobilnymi i uniwersalnymi HT pokroju 277 czy S. Conq.

Anonimowo

Problem pojawił się ostatnio bo coraz łatwiej zrobić X, zwłaszcza po ostatnich świętach gdzie schematy rozdawali jak cukierki(sam zrobiłem 6 dych z schematów), w konsekwencji czego coraz więcej botów jest na wyższych tierach. Ludzie po prostu nie myślą i jadą hej ho do przodu byle by dojechać na przeciwnego capa albo czekają całą bitwe w krzaku co kończy się okrążeniem albo wystrzelaniem przez snajpiące czołgi przeciwnika.Robienie “zwierzaka” i zdychanie za 0 czy inne patologiczne zachowania, to wszystko jest wina tylko i wyłącznie graczy przy czym większość tych botów ma jeszcze zbyt wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach. Pomyśl czy gdyby było by to e100 vs e100 i is-7 vs is-7 to te zachowania i w konsekwencji wyniki 0-15 w 5min by znikneły? NIE

O_o

Zgodnie ze statystykami serwerowymi, które są umieszczane na stronie domina X tiery są najmniej oblegane cytat:”Tygodniowy rozkład tierów z 17 kwietnia 2020:
tier I – 91 582 (13.32%)
tier II – 76 117 (11.07%)
tier III – 75 783 (11.02%)
tier IV – 58 651 (8.53%)
tier V – 49 884 (7.25%)
tier VI – 86 574 (12.59%)
tier VII – 74 532 (10.84%)
tier VIII – 84 174 (12.24%)
tier IX – 47 453 (6.9%)
tier X – 43 026 (6.26%)”
Czyli Twoja teoria jest poniekąd błędna, że osoby, które idą za wszelką cenę do X psują grę innym graczom bo najzwyczajniej w świecie najmniej osób gra na X tierach. Statystycznie z “grywalnych” tierów najbardziej oblegane są VIII i VI, czyli te, gdzie możesz kupić sobie premkę za realną kasę nie poświęcając na jej expienie czasu. Jak by nie patrzeć żeby odblokować dyszkę musisz coś tam pograć IX, chociażby po to, aby odblokować moduły prowadzące do danego czołgu. Słaby gracz, często niecierpliwy, nastawiony na tu i teraz odpuści sobie grind, albo wyda hajs na przetopienie free expa.

Xumme

Wn8 nie jest elementem gry. To skala, stworzona na potrzeby graczy, w celu określenia ich poziomu gry i możliwości analizy statystyk. Jedynym wytycznym w doborze drużyn mogłaby być ocena osobista. To jedyny element gry, pozwalający realnie ocenic umiejętnośći gracza.
Lighty i Kołowce – masz racje, powinny zostać rozdzielone i to jak najszybciej. Zdecydowanie powinny zostać usunięte uszkodzenia krytyczne bez dmg w kołowce.
Po kilka razy powtarzasz informacje o OP czólgach. Jednynm bardziej OP czolgiem jest 279(e) bo nawet kiedy wiesz jak ja przebic, to magicznie potrafi odbic. Chifteinowi wchodzi jak w masełko w pare weak spotów. Wystarczy poświecić chociaż chwile na analize, gdzie one się znajdują i z jakiej amunicji tam pakowac 🙂 Uprzedzająć smieszków – nie mówie o HE.

Tomasz

Nie mogę się z tobą zgodzić, po zainstalowaniu xvm potrafię przewidzieć 80% wyników bitew. Czasami drużyny dosłownie dzieli przepaść w statystykach. Ps. mój xvm patrzy na oceny osobiste. Wyniki 15-5 to często walki w których żółte drużyny walczą z pomarańczowym. Po 5 bitwach potrafiłbyś zauważyć dysproporcje..
A statystyki mówią wiele, jeśli ktoś robi średnio 500 dmg na bitwę 8 poziomem, to nie licz że w tej danej bitwie zagra inaczej, skoro ma średnio 500 to tyle właśnie robi, raz to będzie 800 raz 200 ale w obu przypadkach to mało i to nie pomoże wygrać bitwy..

GraczZaczynaSięOd1700WN8

Tomasz, w pełni się z Tobą zgadzam. Ja też jestem w stanie przewidzieć rezultat przed startem bitwy i to nawet z 90% skutecznością. Pytanie jeżeli taki laik jak ja jest w stanie to przewidzieć to czy system nie może lepiej oceniać klasy pojazdów i statystyki graczy? Po prostu trzeba bardziej proporcjonalnie rozkładać czerwonych graczy w obu drużynach, rozróżnić kołowce w MM oraz czołgi z nagród. Nie mam problemu z tym, że one są OP. Takie miały być od początku, ale irytuje fakt, że przy takiej ich liczbie często jest, że w jednej drużynie mamy 3 takie maszyny, a w drugiej 0… Nie mówię nawet o plutonach, bo pluton na TS 3 graczy nawet na byle jakich czołgach jest OP i może wygrać każdą bitwę.

Zychrust

Ob. 268-4 też jest nadal OP

GraczZaczynaSięOd1700WN8

WN8 nie jest elementem gry, masz rację, ale to nie wyklucza możliwości uwzględnienia statystyk personalnych graczy w trakcie doboru drużyny. Moim zdaniem nie wydłużyłoby to oczekiwania na wylosowania do bitwy. Wiem, że WG chodzi o hajsy i dążenie za wszelką cenę żeby każdy miał WR na 50%… i żeby nooby miały radość, że nie robiąc nic, a nawet czasem przeszkadzając, mają zwycięstwa.
Nerf kołowców pod względem przyjmowania za 0 DMG jest kwestią czasu, ale o rozróżnieniu ich jako osobnej klasy jeszcze nie słyszałem. Powiadasz tylko 279 jest OP ? 🙂 W Chiefteina wchodzi jak w masełko? Chyba w kadłub 😀 Zapraszam do bitwy treningowej ja wezmę Chiefteina ty drzewkowego HT i zobaczymy czy tak rzeczywiście jest 😀 Chieftein, Obj. 279, 260, 907 i VK z nagród to są pojazdy o klasę lepsze od drzewkowych maszyn. Ostatnio sam byłem świadkiem jak przeciętny gracz wykręcił 11k DMG na Chiefteinie. Zobacz powtórki z uszkodzeniami powyżej 10k, większość z nich jest na czołgach z nagród i nie są wykręcane tylko przez pro fiolety. Przypadek?

Dziwnym trafem problem jednostronnych bitew pojawił się w momencie wejścia kołowców, uproszczenia misji na Ebole i potrojenia liczby Chiefteinów na serwerze… kolejny przypadek?

K

Krótkie info: na włączenie serwerów po wgraniu aktualizacji 1.9 trzeba poczekać do 13:30 CEST. U dom1na piszą

pawelPower

Jest info o awarii serwery mają być online dopiero po 18 ale nie wiem czy naszego czy ruskiego czasu .

3

Gdzie masz te “info” ?

bepc

13:30 xd

Anonimowo

Dalej nie działa XDDDDDDDD STANDARD

mareczek

Już działa można grać . Pozdro

Anonimowo

10 36 i serwer wciąż nie działa. Też tak macie?

Anonimowo

Przedluzone do 13.30

Anonimowo

Dalej nie działa.

ciekawy WOT'a

mi też co jest grane Bin4r?

wociak

podobno do 13:30 mają nie działać serwery

Ciekawy WOT'a

Pisze application has stopped working a problem occurred during the program execution flow a report has been created

Mr.T

Mimo lat nadal jeden z ciekawszych tanków. Celny, z dobrą depresja działa i pancerzem. Brak mobilności jak u innych niemców.

ciekawy WOT'a

wam też nie chce się WOT odpalić .po wciśnięciu graj w game center wywala błąd

Pomyśl trochę

Bo ku*wa jest chłopie przeprowadzana aktualizacja od 2:30 do 10:30, dlatego serwery są obecnie wyłączone…

Krzysztof

Mam nadzieje ze bedzie rekompensata konta premium bo rano to moglem grac ale teraz mam wyklady i nie moge grac a wieczorem nie wiadomo co bedzie.

MichelAngelo

“Lepszy od Progetto” :)))

Dziara

Oczywiście że tak,

w progetto ammorack robi brrrrrrrrttt

Leonardooo

Jak się ma tylko 2 perki to masz ammoracka, ja mam prawie 6 perk i gra się miodnie.

sałata77

działa wam wot bo mnie wywala z serwerów???

Anonimowo

do 10:30 planowo serwery są niedostepne

Anonimowo

Dwa serwery na cala UE co zrobisz

szalony_lopez

Te banery w tle “SALE” patrzysz na cenę a tam 177zł.

Maryś

Wot zaniemógł? Czy mi się tylko wydaje?

tito

Masz podane godziny aktualizacji do 1.9 (NEWS wczesniej)

Maryś

Ok dzięki tito. Nie doczytałem. Chyba założyłem, że zrobią to w nocy.i zdziwiłem się rano