Dziś w Superteście: 🇫🇷 Projet 4-1

Dzisiaj w superteście witamy nowy czołg francuski IX poziomu – Projet 4-1. Pojazd ten cechuje się świetną dynamiką; jego stosunek mocy do masy to 26,7 KM/t, a jego prędkość maksymalna wynosi 60 km/h. Podobnie jak większość pojazdów francuskich, ten również słabo nadaje się do bezpośredniej walki na froncie. Wieża czołgowa jest chroniona dobrze pochylonym pancerzem przednim o grubości 120 mm, ale pancerz samego kadłuba mierzy jedynie 55 mm. Jeśli chodzi o punkty wytrzymałości, pojazd ma ich 1750. Zasięg widzenia wynosi 380 m.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć

Projet 4-1 został uzbrojony w działo kal. 105 mm o interesujących parametrach – magazynek mieści 4 pociski zadające 390 punktów uszkodzeń jednym trafieniem, czas przeładowania po wystrzeleniu jednego pocisku wynosi 4 s, a czas przeładowania całego magazynka – 36 s. Współczynnik penetracji standardowego pocisku wynosi 264 mm, a pocisk HEAT przebija nawet 330 mm metalu. Rozrzut działa i czas celowania wynoszą odpowiednio 0,32 m/100 m oraz 2 s – to bardzo dobre liczby jak na model z mechanizmem ładującym!
 
Dzięki przyzwoitej dynamice i świetnemu uzbrojeniu Projet 4-1 potrafi kontrolować pole walki, szybko reagować na zmiany w sytuacji i niezawodnie niszczyć przeciwników. Warto pamiętać o dłuższym czasie przeładunku magazynka i stosunkowo słabym pancerzu… ale prawdziwy mistrz będzie wiedział, jak przeciwdziałać słabościom tego pojazdu i jak najlepiej wykorzystać jego mocne strony.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iBlackLagoon

To taka lorka 40t

Maciek330

udes 16 z magazynkiem i ze średnim opuszczaniem, poza tym różnic nie ma

Anonimowo

Hmm nie wiem czemu ale przypomina mi on tego “nowego” brytyjskiego LTka

Anonimowo

Mocna wieża i tylko -7,5 stopnia

Hmm

Czy to ta IX z skrzynek swiatecznych?

Eliashek

Może nagroda za przyszloroczna edycję linii frontu?

Gogol

Podpisuje się pod tym pomysłem

Anonimowo

To coś jest lepsze od BC-25, a w dodatku tort niżej xD

Eszkere

Ale z 4 a nie 5 pociskami wg mnie z drzewka b-c 9 poziomu lepiej by wypadł w porównaiu z nim

Anonimowo

No faktycznie o wiele lepszy 1560 zrobi ci w 12 sekund, gdzie bc w 10,8 zrobi 1950

Radzio87

Dzisiaj w super teście witamy nowy czołg francuski X poziomu a w specyfikacji 9 to jaki ten tier w końcu 😀