Aktualizacja 0.8.0.3

Aktualizacja 0.8.0.3 wpłynie na interakcje przewoźników z niszczycielami, materiał eksploatacyjny „Fighter” i indywidualny bilans niektórych statków.

 • Ze względu na dobrą manewrowość i precyzyjne celowanie nawet przy zmianie kierunku ataku, samoloty są nadmiernie skuteczne przeciwko niszczycielom. Te ostatnie nie mają prawie żadnych możliwości przeciwdziałania, nawet przy aktywnym manewrowaniu. Biorąc pod uwagę dużą prędkość, samoloty szturmowe skutecznie wypychają niszczyciele z punktów kontrolnych i na wczesnych etapach bitwy, zmuszają ich do zbliżania się do sojuszników, aby nie ucierpieć z powodu ataku powietrznego. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, zmniejszyliśmy efektywność samolotów szturmowych przeciw manewrom niszczycieli, ale jednocześnie zachowaliśmy główne cechy samolotów. Zmiany te będą dotyczyć samolotów bojowych wszystkich CV:
  • Zwiększony czas przygotowania do ataku, który nie pozwoli na natychmiastowe ataki na niszczyciele.
  • Zmieniono parametry celowania: teraz samoloty otrzymują dużą karę do celowania podczas zmiany kierunku ataku i nie będą w stanie precyzyjnie strzelać rakietami podczas manewrowania.
  • Redukcja manewrowości podczas przygotowania do ataku i podczas biegu ataku jest zmniejszona, co nie pozwoli, aby samolot szturmowy łatwo celował w niszczyciel manewrowy, jeśli podejście ataku było pierwotnie na niewłaściwym wektorze.
 • W ten sposób niszczyciel, który aktywnie manewruje i bierze pod uwagę wektor ataku eskadry, będzie mógł skutecznie uniknąć ataku. Interakcja samolotu szturmowego z okrętami, które nie zmieniają kursu lub, ze względu na ich charakterystykę, nie może zrobić tego wystarczająco szybko, pozostanie na tym samym poziomie.
 • Widoczność wszystkich okrętów z powietrza zmniejsza się o 20%. Zmniejszy to potencjał rozpoznawczy CV na początku bitwy i pomoże niszczycielom pozostać niewykrytym przez dłuższy czas, pod warunkiem, że ich AA zostanie wyłączone za pomocą klawisza P.
 • Aby poprawić wydajność materiału eksploatacyjnego „Myśliwiec”, zmieniliśmy jego ustawienia. Teraz samoloty zaczynają szybciej ścigać eskadry wroga w swoim obszarze.
 • Zwiększyliśmy także prędkość przelotową, zwiększając ponadto liczbę myśliwców wzywanych za pomocą tego sprzętu eksploatacyjnego z 2-3-4 do, odpowiednio 3-5-7
 • Znacznie zmniejszyliśmy również liczbę punktów wytrzymałościowych myśliwców, które będą teraz w mniejszym stopniu służyć jako narzędzie do spotowania Dodatkowo, promień patrolujących myśliwców dla eskadr zmienił się wraz z postępem poziomów: na poziomie VI zmniejszono go do 2,5 km, poziom VIII nie uległ zmianie, a na poziomie X wynosi teraz 3,5 km.
 • Ze względu na nadmierną skuteczność w stosunku do dużej liczby torped, zmniejsza się potencjał ataków torpedowych Midwaya: ich torpedy zostały zastąpione słabszymi (maksymalne obrażenia to teraz 4233 zamiast 5367), a ryzyko powodzi jest zmniejszone. Pozostałe parametry pozostają niezmienione.

Zmiany, które wpłynęły na lotniskowiec premium Enterprise:

 • Bombowce we wszystkich aspektach stały się podobne do bombowców SB2C Helldiver znalezionych na lotniskowcu Lexington, ale nadal posiadają bomby AP. Ta zmiana zwiększy przeżywalność eskadry.
 • Zredukowany czas uzbrajania torped. Celowanie torpedowe jest teraz podobne do bombowców torpedowych TBF Avengera z lotniskowca Lexington. Wcześniej celownik torpedowy był powoli zawężany, ale kara za manewrowanie była niższa. Teraz celowanie będzie szybsze, ale kara za manewrowanie będzie wyższa. Tak więc, gdy nadejdzie właściwy czas na atak, bombowce torpedowe będą mogły szybciej i dokładniej zrzucać torpedy.
 • Uzupełnianie samolotów na pokładzie zostało przyspieszone, co pozwala na szybszą kompensację strat samolotu podczas bitwy.

Inne zmiany:

 • Naprawiono niepoprawny czas odnowienia dla „Obrona przeciwlotnicza II” na niszczycielach. Teraz jest niższy niż ” Obrona przeciwlotnicza I”.
 • Zredukowano rozmiar eskadr bombowców dla brytyjskich lotniskowców i zwiększono czas opadania bomby. Ze względu na specyfikę zrzucanych bomb, brytyjskie samoloty były zbyt skuteczne w porównaniu do innych bombowców. Zmiany te pozwolą im zachować funkcje, ale doprowadzą do bardziej wyrównanego wyniku obrażeń.
 • Zmieniliśmy ilość samolotów szturmowych w ataku dla podstawowego ustawienia lotniskowca Furious, a także CV Indomitable. Teraz atak będzie się składał  z 2, zamiast z 3, samolotów szturmowych, co pozwoli na trzy ataki eskadrą zamiast dwóch.
 • Naprawiono błąd, który powodował wyświetlanie dział HuangHe jako unoszących się w powietrzu po wyposażeniu w specjalny kamuflaż noworoczny Lunar.
 • 23 lutego port w Petersburgu zostanie przystrojony z okazji Dnia Obrony Ojczyzny. Jego wygląd pozostanie świąteczny do cz asu wydania aktualizacji 0.8.1.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

3 komentarze

 1. Tfujlesiu pisze:

  Nie dno, a balans. W większości bardzo dobre zmiany. DD nie miał często szans vs CV, skill CE nie miał zastosowania gdyż większość bitwy okręt był spotowany przez samoloty. Zmiany na plus. Płakać będą tylko kapitanowie CV, ponieważ nie nabiją już 500k dmg swoimi OP zabawkami. Mnie osobiście szkoda spota z myśliwców na BB i CA/CL.

 2. q pisze:

  kolejne nerfy dla cv , dno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.