Dzienniki twórców: koniec wsparcia dla Windows XP i DirectX 9

Prosto z polskiego kanału World of Tanks na YouTube. Przyjemnego oglądania! 😉

Witajcie, czołgiści! W najnowszym odcinku „Dziennika twórców” opowiemy, dlaczego wkrótce przestaniemy wspierać Windows XP, Windows Vista i DirectX 9. Od końca wiosny nie będziemy już mogli zagwarantować płynnego działania World of Tanks na komputerach z systemami Windows XP i Windows Vista z kilku powodów. O szczegółach dowiecie się z filmu. Miłego oglądania!

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

32 komentarze

 1. Fiolecik pisze:

  Gram na minimalnych, absolutnie minimalnych ustawieniach + usunięcie mgły. Raz, że komputer max średnie pociągnie, a dwa, że dzięki temu jestem fioletowy. Polecam. Albo bajery albo efekty – taka prawda.

 2. Anonim pisze:

  A ja gram na grafice SD (standardowej) z wszystkimi możliwymi w tym trybie ustawieniami na maksimum. Lapek z i3 2.5GHz 8GB ram DDR3 i grafiką GF730M 2GB 128bitów itrzymuje stabilne jak skała 60 fps w włączonym potrójnym buforowaniem i synchronizacją pionową na monitorze zewn. 1440×900.
  Na grafice HD z większością nastaw (tych po lewej stronie) na maksa ale bez antyaliasingu mam skaczące 40-60 fps. niby da się grać, ale za dużo efektów i kolorów powoduje, że obraz jest jakby taki „zapaćkany”, rozpraszający uwagę.
  Wolę stabilne 60fps na SD. Przyjemniejsze dla oka.
  🙂

  • Anonim pisze:

   Dodam jeszcze, że mój WoT leży sam jeden na specjalnie dla niego przygotowanej partycji na dysku 7300rpm.
   Żeby się nie defragmentował podczas nagrywania powtórek i wgrywania aktualizacji modów, do na oddzielnym dysku tez 7200 (zamontowanym zamiast DVD) zrobiłem katalogi „res” „res_mods” „replays” i stworzyłem do nich tzw. dowiązania symboliczne (nie mylić ze skrótami windows) dzięki czemu gra aktualizuje się bez problemu a jednocześnie nie defragmentuje się podczas mieszania w tych katalogach.
   Wszystko to zaskutkowało tym, że do bitwy ładuję się zawsze przed rozpoczęciem odliczania. 🙂 I w trakcie bitwy nic mi nie laguje.
   Dysk SSD niepotrzebny 🙂

   • Anonim pisze:

    Pomyliłem nazwę jednego katalogu. Oczywiście nie „res” bo to on zawiera główne zasoby gry, tylko „mods”.

    A skoro znowu piszę, to jeszcze dodam, że po każdej aktualizacji gry, defragmentuję partycję z WoTem za pomocą darmowego programu „Auslogics disk defrag”.
    Tak samo traktuję partycję na drugim dysku z tymi dowiązanymi symbolicznie katalogami z modami po aktualizacji modów.
    Może te informacje komuś kto trochę umie działać z Windowsami pomogą przyspieszyć grę? 🙂

  • Anonim pisze:

   Małe przeziębienie mnie dziś wzięło, to sobie leżę w wyrku i postanowiłem zrobić kilka zrzutów żeby pokazać jak na moich ustawieniach wyglądają czołgi i otoczenie garażu. Zdjęcia zrobione z wyłączonym GUI garażu za pomocą moda z paczki Aslaina.

   https://zapodaj.net/images/9d18674f6808b.jpg

   https://zapodaj.net/images/c9bee7cb5c977.jpg

   https://zapodaj.net/images/61a0f67cf7af0.jpg

   https://zapodaj.net/images/0c3647723adf8.jpg

   https://zapodaj.net/images/ccece6c05ffa3.jpg

   Tak to wygląda na włączonej grafice SD (standardowej) w wszystkimi możliwymi w tym trybie ustawieniami na maksa.
   Całkiem nieźle, prawda? Nic nie błyszczy, nie oślepia, nie ma zbędnych „wodotrysków” 🙂
   Gra w bitwach działa, jak już wyżej opisywałem, w stabilnych jak skała 60 fps.

   • Anonim pisze:

    Coś za ładne te screeny jak na garaż z grafiką SD. Ustawiłem sobie tak jak u ciebie SD i wszystkie suwaki jakie się dało w prawo i u mnie tak dobrze to nie wygląda.
    Nie fotoszopowałeś kolego?

    • Anonim pisze:

     Dzięki 🙂

     Nie umiem używać Photoshopa. To są zrzuty ekranowe bez żadnej obróbki z mojego garażu z usuniętym za pomocą moda od Aslaina garażowym GUI.
     Chyba wiem dlaczego u Ciebie nie wygląda tak jak u mnie. Zapomniałem wcześniej napisać, bo mi całkiem z głowy wyleciało, że poprawiałem ustawienia dla WoTa w sterowniku karty GeForce.
     Dziś już nie dam rady tego zrobić, ale jutro postaram się przed południem dać screeny tych ustawień sterownika.

 3. Jan pisze:

  Dokładnie im mniej niepotrzebnych/rozpraszających efektów tym lepsza widoczność i efektywność. Stąd taka popularność modu tundra.

 4. koleś pisze:

  Człowieku grafika na FULL ustawiana automatycznie jest oczojebna , zwłaszcza przy dłuższym graniu . Cała elita najlepszych graczy nie tylko w tej produkcji np PUBG preferuje swoje pośrednie ustawienia grafiki . Gdzie liczy się dobra – przejrzysta widzialność na mapie . Każde mega efekty świetlne , poruszające liście , zawirowania powietrza , cienie , bujna roślinność dodatkowo rozprasza, skupiając i wytężając twoje oczy i cały organizm

 5. Stachu pisze:

  O nie! jesteśmy zgubieni

 6. Venlok pisze:

  O ile pamiętam dx10 był średnio udany, nie lepiej byłoby od razu wskoczyć na dx11?

 7. Kosa pisze:

  kto normalny w dzisiejszych czasach używa kompa z win xp i grafą dx9?

  takiego kompa używałem ze 20 lat temu

 8. taki jedyny wyjątkowy pisze:

  Sadziłem że tego systemu nie ma już 😀

 9. jan pisze:

  I tak gram na minimalnych ustawieniach pomimo że mógłbym grać na maksymalnych. Mnie po prostu te wszystkie efekty rozpraszają.

  • TakaPrawda pisze:

   Póki nie zaczniesz walić po niewidzialnych ścianach przy wzgórzach, skałach i przeszkodach terenowych przez przekłamaną geometrię terenu. Zwłaszcza przez 1.0 to był wielki problem przy jakości terenu poniżej ŚREDNIA. Widziałem cały czołg a nie mogłem go oznaczyć bo po stronie serwera teren czy tam skała wychodziła jeszcze dalej niż widziałeś to u siebie. Najbardziej boli przy czołgach typu E-25 jak próbujesz minimalizować swoją sylwetkę wychylając się przy samym gruncie.

   • tankista4 pisze:

    Wszyscy dobrze wiemy jak silne są komputery ludzi, którzy grają na minimalnych. Oczywiście dochodzi do tego cała masa gadania głupot jak to grafika nie ma znaczenia a ludzkie oko nie widzi więcej niż 15 FPS i 256 kolorów. Im człowiek biedniejszy i komp gorszy tym biedne oko mniej widzi.

 10. Znajomy pisze:

  Ciekawy materiał 😉

 11. FlamixKL pisze:

  Ta pokazywana mi nie przypomina Erlenbergu… Nowa mapa??? Efekty pogodowe??? Chyba, że zmieniają ją; po 1.0 nie jest dbyt fajna…

 12. tankista4 pisze:

  Wreszcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.