🎄 Przygotujcie się na Operacje Świąteczne 2019 – przewodnik

Prosto z portalu WoT 😉


Obchody związane z okresem świątecznym miały miejsce nawet w czasie wojny. Jednymi z najdonośniejszych przykładów filozofii „żyj i pozwól żyć” były nawoływania pomiędzy okopami pod Ypres oraz prowizoryczne boisko piłkarskie w 1914 roku. Zainspirowani podobnymi historiami, postanowiliśmy zrobić coś nowego z Operacjami świątecznymi 2019.

W tym roku skupiamy się na opowieściach frontowych z czasów, gdy rodziny, wrogowie i wszyscy pomiędzy zbierali się razem, porzucając wzajemne animozje. Przez całe wydarzenie będziecie mogli odkrywać historie różnych konfliktów z całego świata i zobaczyć, jak w okresie świąt zanikały wszelkie różnice, choćby na chwilę.

W tym czasie zawsze szukamy przepisu na ciekawe wydarzenie o wyjątkowej atmosferze, więc w trakcie Operacji świątecznych 2019 będziecie dekorować teren, gdzie załogi z Waszych garaży będą świętować.

Operacje Świąteczne 2019 rozpoczynają się 13 grudnia o 6:00 i będą trwać do 14 stycznia o 6:00, więc zabierajcie się do dekorowania, dowódcy!
Świąteczna atmosfera

Gdy otworzycie swoje garaże, zauważycie kilka interaktywnych elementów przygotowanych do udekorowania: jodłę, rzeźbę, kuchnię polową i dekoracje zewnętrzne. Wszystko wygląda tak, jak zwykle: wypełniajcie misje bojowe, zdobywajcie i zakładajcie dekoracje! Każda dekoracja poprawia Świąteczną atmosferę w garażu, stosownie do jej rzadkości. Im bardziej unikalna dekoracja, tym więcej daje świątecznych punktów. W sumie jest 10 poziomów Świątecznej atmosfery i 5 poziomów rzadkości dekoracji. Wasz poziom Świątecznej atmosfery zależy zarówno od rzadkości ozdób, jak i od tego, ile ich powiesiliście w garażu. Wszyscy gracze domyślnie rozpoczynają od poziomu I i otrzymują prezent: niemiecki czołg lekki premium III poziomu – MKA. Każde zwiększenie poziomu daje dodatkowe nagrody, takie jak zniżki w na czołgi z poziomów I-X w drzewie technologicznym, rezerwy osobiste, wyposażenie i miejsca w garażu.

 1. Pojazd-nagroda czołg MKA (100% załogi)                    x1    

___________________________________

 1. 100% zniżka na pojazd II poziomu (w kredytach)                Nagroda, Klasa III

  +100% 2h                                                                                    +100% 2h

  ___________________________________

 2. 100% zniżka na pojazd III poziomu (w kredytach)                  x3

  x3                                                                                                   x3

  ___________________________________

 3. 100% zniżka na pojazd IV poziomu (w kredytach)                    Członkini załogi

  x3                                       x3                                         x3

  ___________________________________

 4. 100% zniżka na pojazd V poziomu (w kredytach)           +200% 2h                     +200% 2h

  x3                                                                                         x3                                         x3

  ___________________________________

 5. 80% zniżka na pojazd VI poziomu (w kredytach)               Członkini załogi         Nagroda, Klasa II

  x3                                                                                         x3                                         x3

  ___________________________________

 6. 60% zniżka na pojazd VII poziomu (w kredytach)           +200% 2h x3                    +200% 2h x3

  x4                                                                                         x4                                         x4

  ___________________________________

 7. 50% zniżka na pojazd VIII poziomu (w kredytach)         Członkini załogi                +50% 2h x3

  x4                                                                                         x4                                         x4

  ___________________________________

 8. 40% zniżka na pojazd IX poziomu (w kredytach)            x1                                   +100% 2h x3

  x4                                                                                         x4                                         x4

  ___________________________________

 9. 30% zniżka na pojazd X poziomu (w kredytach)               Członkini załogi   Nagroda, Klasa I

  x4                                                                                         x4                                         x4

Jest mnóstwo nagród, ale bez żeńskiej załogi do zdobycia nie byłyby to operacje świąteczne. Poprzez wypełnianie misji bojowych możecie zdobyć cztery członkinie załogi: każda załogantka ma inny wygląd i jest gotowa dołączyć do dowolnej załogi Waszych maszyn bojowych. Co więcej, wszystkie mają zerowy atut „Braterstwo broni” i dodatkowo liczbę PD wystarczającą na kolejny atut!

Jak mogę zdobyć dekoracje?

Dekoracje możecie zdobywać na polu bitwy, wypełniając specjalne misje operacji świątecznych. Rodzaje i style dekoracji, jak również częstotliwość ich występowania, są losowe.

Wypełniając te misje bojowe, dekorując garaż i podnosząc poziom Świątecznej atmosfery, będziecie otrzymywali różne premie. Za ozdobienie garażu dekoracjami tego samego typu otrzymacie premię do kredytów, PD, wolnych PD lub PD załogi. Im wyższy będzie poziom Waszych dekoracji, tym większą premię otrzymacie w bitwie.

Kolekcja 2019: nowości

Wszystkie dekoracje, tak jak w ubiegłym roku, są podzielone na 4 style: Noworoczny, Bożonarodzeniowy, Magiczny i Księżycowy. Będziecie mogli śledzić swoje postępy w specjalnych albumach. Po co zbierać kolekcje? Jak poprzednio, za skompletowanie kolekcji dostaniecie świetne nagrody. Jeśli uzbieracie całą kolekcję, otrzymacie unikalny styl personalizujący, napis i emblemat. Za zebranie całej kolekcji otrzymacie unikalny styl personalizujący, napis oraz emblemat.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Ale to nie wszystko

Przejdźmy teraz do premii za kolekcję. Każda kolekcja zapewnia premię dopiero wtedy, gdy zostanie zebranych co najmniej 9 elementów. Każdy styl ma swoją własną premię:

 • Noworoczny — kredyty
 • Księżycowy — PD bojowego
 • Magiczny — wolne PD
 • Bożonarodzeniowy — PD załogi

Premia za kolekcję zwiększa się wraz z liczbą dekoracji i jest dostępna na wszystkich pojazdach, jakie posiadacie. Na premię wpływa też Wasza Świąteczna atmosfera. Jak bardzo? Cóż, kompletując wszystkie kolekcje i osiągając maksymalny poziom Świątecznej atmosfery, otrzymacie +50% do wszystkich premii, o których mowa powyżej.

Kolekcja 2018: druga szansa

Kto pamięta style za uzbieranie każdej z kolekcji z zeszłego roku? Niektórzy zdołali zebrać wszystkie 4, ale wielu to się nie udało, więc w tym roku wprowadzamy je ponownie. Najpierw będziecie musieli osiągnąć X poziom Świątecznej atmosfery. Potem możecie zabrać się za uzupełnianie zeszłorocznych kolekcji, bo rozpoczniecie w tym miejscu, w którym ostatnio skończyliście. Musicie się jednak śpieszyć, po 14 stycznia nie będzie już możliwości dozbierania kolekcji.

Kliknij na zdjęcia, by je powiększyć.

Otwierając kolekcję i klikając brakującą dekorację, będziecie mogli zbudować ją za określoną liczbę fragmentów. Ubiegłoroczne dekoracje nie są przyznawane losowo, więc możecie zdobyć dokładnie to, czego szukacie.

Wersja 2.0 Wielkiego Zderzacza Skorupek

Zderzacz Skorupek okazał się dobrym pomysłem w ubiegłym roku, więc pojawi się również teraz, jednak z pewnymi zmianami. Wersja 2.0 pozwala na synchronizację kolekcji w albumie, a ogólny wygląd systemu i jego interfejs zostały nieco odświeżone. Jego działanie jest takie samo, jak w ubiegłym roku: rozbijacie niechcianą dekorację (nie próbujcie tego w domu) i przy odrobinie szczęścia możecie zdobyć dekorację, której Wam brakuje.

Aby uprościć sprawę, po kliknięciu na brakującą dekorację w swojej kolekcji, automatycznie ustawicie w Zderzaczu odpowiedni styl. A potem wystarczy tylko trzymać kciuki.

Pamiętajcie jednak, że Wielki Zderzacz Skorupek to urządzenie, którego należy używać z rozwagą!

Wyglądajcie jutro artykułu, w którym dalej będziemy opisywać nasze inspiracje dla tegorocznego wydarzenia!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
23 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Majk

Ok czołem do kiedy są do wykorzystania bonusy na czołgi i czołgistki ?

apacz007

A propos.. Jak osiągniecie 10 poziom atmosfery świątecznej to możecie rozbić wszystkie skorupki jakie są założone i wygenerować kolejne, a potem te kolejne rozbić i tak dalej, aż nic nie zostanie. Tyle tylko, że tracicie premię do bitwy. Najlepiej więc zrobić to 14 stycznia!

szczygiel

a może ktoś powiedzie jaki kamuflaż jest za skompletowanie której kolekcji? Bo liczyłem że z magicznego wpadnie ten niebiski a dostałem czerwona kokardę, masakra

Jacek

“Co więcej, wszystkie mają zerowy atut „Braterstwo broni” i dodatkowo liczbę PD wystarczającą na kolejny atut!” . Nie rozumiem, mają wreszcie atut “Braterstwo Broni” czy nie?
“Co więcej” ten zwrot świadczy , że tak a dalej jest zerowy poziom…..

Anonimowo

zerowy atut oznacza to, że jest on AKTYWNY ale nie wpływa na ogólny eksp załogi. chodzi o to, że jak wiesz każdy kolejny atut potrzebuje coraz więcej ekspa na 100% jesgo wyszkolenia, zerowy jest traktowany jakby go nie było więc kolejny po nim atut liczony jest jako pierwszy i wymaga mniej ekspa. Jakbyś zrobił to na normalnej załodze i jako pierwszy atut dał braterstwo to byłoby ono 1 a kolejny atut byłby już drugim. Na wyekspienie drugiego atutu potrzebujesz więcej ekspa niż na pierwszego i tak dalej, na trzeci jeszcze więcej

Anonimowo

czyli w skrócie mają atut ale taka specjalna załoga szybciej szkoli kolejne atuty niż zwykła

ILoveGuns&Titties&Beers

Zerowy znaczy przed pierwszym.
Mają BiA a kolejny perk na który już mają same w sobie na tyle PD by móc go odblokować jest pierwszym. Na drugi perk będziesz już musiał grindować.
Innymi słowy dostajesz panny z dwoma gotowymi perkami. BiA (zerowy) plus jakiś dowolny do wyboru.

GustawPol

Łoooo wreszcie – członkinie załogi zawsze w cenie :). Premia do kredek i zniżki na pojazdy też mile widziane.

szczecinPL

Było to w zeszłym roku …ile ja wtedy zarobiłem to nie liczę ….

szymciozpks

Nwm czy było to pytanie ale czy czołgi typu type 59 dalej beda w skrzynkach ?
`

szczecinPL

Tego dowiemy się pewnie niebawem 🙂

MG

Teraz możesz stworzyć konkretną brakującą ozdobę… Słuchajcie ze zrozumieniem!

Anonimowo

W tamtym roku nie grałem w WoT, byłem jeszcze na WoT ciężko obrażony, foch trwał 3 lata z okładem 😛 więc nawet nie wiedziałem, że to takie fajne jest.
Tu naprawdę należą się WG pochwały. Oby tylko wykonanie nie kwiczało, jak to jest w zwyczaju tej firmy 😛

NGD

Gal Anonim

no teraz to można WG pochwalić

ładnie mają opracowane te bonusy
lecz faktycznie mogli byście dac 1 paczkę premii za X lv atmosfery i ubieranie wszystkich ozdób

Anonim

Kocham WG, że mogę zdobyć kamuflaże z 2018 roku 😀

FlamixKL

Szkoda, że style są tylko na X i VIII premium… 🙁

anonim

mogli by sie szarpnąć na darmową paczke premium ( z mozliwym czołgiem ) za X poziom atmosfery. .
ale takie żeczy tylko we wszystkich innych grach są możliwe.

Anonimowo

Niby gdzie?

JasioF

Znając moje kiepskie RNG, to nawet jak rozbiję 500 dekoracji, to i tak nie dostanę ostaniej brakującej ozdoby, jak 2 lata temu 🙁

pajas2

Ale w tym roku bedziesz mógł wybierać brakujące ozdoby i jest stworzyć: )

henryk5pio

Czy dobrze rozumiem, że pierwotnie każde camo am własny bonus, ale jak uzbieramy cała kolekcję, to dostaniemy wszystkie te bonusy na każdym camo?

anonim

raczej jak wbijesz wszystkie 4kolekcje to wszystkie cztery bonusy xd

DropeX

NOOOO ***********