Bitwa pod Oliwą: dzień, w którym słońce zaszło w południe.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fanFERDYNANDA

A tak w sumie to i dzisiaj słońce na Oliwą. Ale klimatu starej Oliwy coraz mniej bo wszędzie te ochydne wieżowce szklano-stalowe dla korposzczurków. Polecam wszystkim w słoneczny dzień wizytę na wieży widokowej na wzgórzu Pachołek. Widok boski.
A tak w ogóle to planuje teraz rozwijać linie do lewego, typka, pudziana i myszki. Generalnie ruskie mi sie przejadły i coraz większy fun mam z niemców. a tak na marginesie. jaki pojazd z wota poziomu 7 przechodzisz całego do 8 na stokowym dziale? nieźle co? teoretycznie i 8 z tej lini na stoku. Wie ktoś? cała 7 i 8 na jednym stokowym dziale. Wie ktoś? Taka lama jak ja mam już dwie masterki na tej siódemce w tym miesiącu. Ten kto wie i napisze w komentarzu będzie mógł mieć sprawdzone staty przezemnie.

robertunio

W południe, 28 listopada 1627 roku zaszło Słońce i zrodziła się Polska Marynarka Wojenna. To chyba nie była PMW a raczej najemnicy. Próbę stworzenia PMW podjął król Władysław IV i zbudował port PMW – Władysławowo bo Danzig (Gdańsk) nie chciał aby PMW wogóle istniała a w sumie mu się nie udało bo PMW istniała do 1644 i tyle w temacie.