Wersja 1.1 – druga kampania misji osobistych

Tym razem więcej szczegółów prosto z forum World of Tanks.


Nowa kampania obejmuje trzy operacje:

 • Operacja: Excalibur (dostępna od razu);
 • Operacja: Chimera (będzie dostępna po odblokowaniu za Rozkazy, które zostaną dodane wieczorem, 3 sierpnia na serwerze testowym);
 • Operacja: Object 279 (e) (nie będzie dostępna w ramach testu publicznego).

Każda operacja obejmuje 4 zestawy misji. Tym razem jednak według narodowości, a nie klasy pojazdów. Aby ukończyć misję, gracze powinni wziąć udział w bitwie w pojeździe, który należy do jednej z następujących narodowych przynależności:

 • Unia ZSRR i Chiny;
 • Blok Niemcy i Japonia;
 • Sojusz USA, UK i Polska;
 • Koalicja Francja, Szwecja, Czechosłowacja i Włochy.

Druga kampania będzie dostępna od razu, niezależnie od postępów w pierwszej kampanii. Tak więc misje obu kampanii mogą zostać ukończone w tym samym czasie.

Każdy zestaw obejmuje 15 misji: 14 misji jest dostępnych od razu i można je zrealizować w dowolnej kolejności; w tym samym czasie misja 15 (końcowa) staje się dostępna po zakończeniu pozostałych zadań (podobnie jak w pierwszej kampanii).

Wszystkie operacja mają różne zestawy warunków:

 • Operacja: Excalibur – misje można wykonywać w ramach nieograniczonej liczby bitew, np. zadaj 10 000 uszkodzeń w dowolnej liczbie bitew.
 • Operacja: Chimera – misja może zostać ukończona w ciągu jednej bitwy (podobnie jak w pierwszej kampanii).
 • Operacja: Object 279 (e) – misja powinna zostać ukończona w ramach ograniczonej liczby bitew. Jeśli gracz nie ukończy zadania, jego postęp zostanie zresetowany, a gracz będzie musiał zacząć od nowa. Ta operacja nie będzie dostępna podczas testu.
 • Każda ukończona misja jest nagradzana kredytami, materiałami eksploatacyjnymi itp. Ukończona operacja jest nagradzana unikalnym pojazdem, który nie może być odebrany w inny sposób.

Gracze będą mogli sprawdzić postęp misji podczas bitwy.

 • W aktualizacji 1.1 ta funkcja będzie dostępna tylko dla misji nowej kampanii.
 • Szczegółowe opisy misji osobistych będą dostępne w bitwie po naciśnięciu Tab lub N.
 • Indykator MO w garażu pokazuje misje każdej kampanii osobno.
 • Dostęp do operacji w ramach drugiej kampanii będzie dodawany sukcesywnie po upływie określonego czasu. Gracze, którzy ukończą operację, zanim kolejna będzie dostępna, zostaną nagrodzeni unikalnym emblematem.

Poprawiono interfejs pierwszej kampanii:

 • Główny ekran został całkowicie przerobiony, aby wyświetlić misje obu kampanii jednocześnie.
 • Poprawiono profil misji.

 

 • Wszystkie elementy zostały ujednolicone, biorąc pod uwagę specyfikę obu kampanii.
 • Nowe ekrany z nagrodami za ukończone misje osobiste.
 • Przerobiono wyświetlanie misji w bitwie (po naciśnięciu klawisza Tab).
Excalibur

Projekt przenoszonego drogą powietrzną amfibijnego niszczyciela czołgów. Wyprodukowano pełnowymiarowy prototyp, ale potem nie kontynuowano prac nad tym pojazdem.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Chimera

Projekt brytyjskiego czołgu ciężkiego mającego być odpowiedzią na radzieckiego IS-3. Pomimo zastosowania niestandardowych rozwiązań i niemieckich technologii konstrukcji czołgów, projekt przerwano. Istniał tylko na papierze.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Object 279 (e)

Wczesny projektu czołgu ciężkiego o wysokich możliwościach przekraczania przeszkód z nowym schematem konfiguracji. Rozwijany w latach 1947-1948 przez L. S. Trojanowa. Ten pojazd miał być wyposażony w niski silnik czterosuwowy zamontowany na podłużnych wspornikach służących również za zbiorniki paliwa, co znacznie zmniejszało zagrożenie pożarem. Te rozwiązania zapewniały wysokie możliwości przekraczania przeszkód i prawdopodobieństwo przetrwania – czołg mógłby się poruszać nawet po zniszczeniu gąsienic. Umiejscowienie kadłuba powyżej zawieszenia pozwalało na duży przedział bojowy, a zatem więcej amunicji i samoczynny mechanizm ładujący zwiększający szybkostrzelność. W 1948 wyprodukowano działający prototyp.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Ź: forum.worldoftanks.eu

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

28 komentarzy

 1. Yankees pisze:

  Włosi powinni być z Niemcami i Japonią

 2. Janusz pisze:

  Ciekawe czy uda się odebrać nagrodę bez robienia całej kampanii 🤔
  Ob260 odebrałem nie robiąc artyleri i Medów 🤐

 3. Siema. Kto PL? pisze:

  „Operacja: Object 279 (e) – misja powinna zostać ukończona w ramach ograniczonej liczby bitew. Jeśli gracz nie ukończy zadania, jego postęp zostanie zresetowany, a gracz będzie musiał zacząć od nowa. ” – czyli można zapomnieć o ukońćzeniu, zwłaszcza ci, którzy regularnie NIE DAJĄ PIENIĘDZY na WoT; ilu z Was, po włączeniu misji np na podpalenie, nie mogło podpalić czołgu przez kilka miesięcy albo jeszcze bardziej popularne zjawisko: ilu z Was, po włączeniu ostatniej misji na CŚ – zadaj 3500 dmg TD-kom, czekało na wystarczającą ilość TD po drugiej stronie miesiącami? Jaja jakieś. Nie dość, że wcześniej już się dało zauważyć, że WG nie pozwala skończyć misji, by zdobyć czołg, to teraz jeszcze dodatkowy warunek: masz na to kilka bitew! Buhahhaha/ Kufa jego mać. Ile to razy człowiek wkurzony odznaczał tę zas*aną misję na podpalenie, brał inna, wchodził do bitwy i cyk, gotowe, 3 podpalenia w jednej bitwie, albo MIESIĄCAMI czekał na więcej niż 2 TD, w końcu wkurzony odznaczał i brał inną do poprawki, wchodzisz do bitwy a tu magia normalnie – 7 (siedem!) TD od razu! a tak to trzeba było czekać MIESIĄCAMI na więcej niż 2 TD. Jaja jak berety, kolejne pole do popisu dla ukrytych (chociaż większość i tak już wie) skryptów (co do niektórych bądź co bądź WG samo się już przyznało, choćby ‚noob protection’).

 4. Tnuom pisze:

  Czy wiadomo kiedy to będzie wprowadzone? Czy tak jak polskie drzewko 29 sierpnia?
  No i co z tymi obecnymi misjami jak jeszcze ktoś ich nie zrobił, to się zakończą? Czy np. rozkazy będą przechodziły na nowy sezon?

 5. MIYAGIvonSKILL pisze:

  testowy dalej nie działa

 6. Anonim pisze:

  ***** czemu wlochy nie sa z niemcami i japonia? wg, *****, na prawde?

 7. macon pisze:

  Nowy zestaw misji to to na co czekałem 🙂

 8. Fikoberry pisze:

  Czy cokolwiek wiadomo o nagrodach w postaci czolgistek?

 9. DGN pisze:

  Nie do końca rozumiem tę informację?
  Czy jak zdobędę na serwerze testowym te czołgi, to zostaną przydzielone do zwykłego konta, na którym się normalnie gra?
  Czy to po prostu test samej kampanii, której sens robienia pojawi się dopiero po zaimplementowaniu we właściwej wersji gry?
  Bo jeśli to tylko test, to szkoda „prądu” na testowanie. Za dużo jest misji do robienia na zwykłym serwerze, by mieć czas na granie na testowym.

 10. ryszord pisze:

  naprawde ? dokładnie kiedy wyszedłem po psc to zniżki mi znikneły i mi nie starczy na czołg prem

 11. Anonim pisze:

  Hej! Ale dlaczego Polskę wrzucili do bloku państw bandyckich???

  Sojusz – USA, UK i Polska;

  Protestuję!!!

 12. Mid pisze:

  Super, bardzo dobra wiadomość
  Dzięki 😉

 13. 1234567890 pisze:

  No i fajnie. Choc wolalbym za excalibura rowniez misje na1 bitwe, byłoby szybciej :/

 14. FlamixKL pisze:

  Najlepsze jest to, że nie robiłem żadnej linii z ZSRR i Chin… Przypadek, że najwięcej mam czołgów z Francji, Szwecji i Włoch… xd Zapowiada sie bardzo ciekawie 🙂

 15. AROXvonTUNDRA pisze:

  Czy mnie sie wydaje, czy ta cala „chimera” to jakis uposledzony brat t32 i innych patriotow (wyglada niemal identycznie, tylko nie ma wolnej przestrzeni miedzy tylem wiezy a kadlubem)… Wieza jakby cromwello-podobna?

  Natomiast ten o.279(e) to juz inna szkola jazdy… patrzac na ksztalty pancerza mamy tak – nieprzebijalny przod przez nachylenia (lub przebijalny przez wszystko jesli pancerz z tektury, ale nie sadze), brak weakpointow z przodu jakichkolwiek, brak dolnej plyty… permanentny track (cieakwe jak sobie poradza z mechanika 4 gasek?), boki beda nie do przebicia, chyba ze bedzie sie stalo nizej niz w/w – katy ma posrane… No i szkoda ze to juz jest miliardowy czolg rosyjski… Stado nalesnikow, stado HT… dobrze ze nie dorobili im jeszcze ze dwoch linii TD i jednej SPG -.-‚

 16. REMS pisze:

  O ko..wa wracam do wota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.