Linia frontu – przewodnik po trybie
Zasady bitwy
Główne cechy:
- 30 na 30 graczy staje do bitwy typu atak/obrona;
- Gra o osiągnięcie celu umieszczona na mapie o powierzchni 9 km²;
- Starcie sporej liczby czołgów VIII poziomu;
- Powracanie do gry jest możliwe, by się w pełni zrealizować;
- Linia frontu przesuwa się, angażując całe pole bitwy;
- Średni czas trwania bitwy: 23 minuty;
- Maksymalny czas trwania bitwy: 35 minut.
Wyłącznie VIII poziom
Każdy gracz otrzymuje 2 czołgi do wykorzystania w trakcie wydarzenia (T-44 FL oraz T32 FL).
Czas online
Linia frontu jest dostępna w wieczornych godzinach szczytu, a w weekendy jeszcze dłużej. Po prostu spośród dostępnych trybów gry wybierzcie „Linia frontu” i wejdźcie do bitwy!
Powracanie do gry jest możliwe
Gdy Wasz czołg zostanie zniszczony, niekoniecznie musi to oznaczać koniec bitwy. Po prostu wybierzcie inny czołg ze swojego garażu i powróćcie do akcji. Punkt, w którym się pojawicie, będzie zależał od sytuacji na polu bitwy.
Liczą się cele
Aby odnieść sukces w Linii frontu, musicie zastosować inną strategię. Nie dajcie się złapać w indywidualne potyczki, ale skoncentrujcie się na przejęciu lub obronie stref baz i bunkrów.
Jak zwyciężyć
W linii frontu dwie drużyny walczą o dominację nad sporym polem bitwy. Obszary są podzielone na trzy „fronty”: każdy składa się z dwóch stref i obszaru celów głównych.
Atakujący wygrywają, gdy 3 z 5 głównych celów zostaną zniszczone. Aby osiągnąć cele, muszą zdobyć co najmniej dwie strefy jednego frontu.
Obrońcy zwyciężają, gdy skończy się czas. Każda baza daje dodatkowy czas, więc obrońcy powinni współpracować, by odpierać atakujących z każdej pozycji.
Mechanika strefy
Na początku rozgrywki można zdobywać tylko bazy stref w linii nr 1. Początkowy czas bitwy wynosi 12 minut, w ciągu których należy zdobyć te bazy.
Gdy strefa zostaje zdobyta, po 60 sekundach zostanie ostrzelana i obrońcy mogą odnieść znaczące uszkodzenia. Gdy ostrzał strefy się zakończy, kolejna strefa staje się dostępna.
Bunkry
Głównymi celami w trybie są umocnione instalacje dział, które po określonym czasie strzelają do atakujących. Aby je pokonać, gracze muszą atakować je z flanki lub od tyłu.
- Przód i góra: niezniszczalne;
- Boki: 165 mm;
- Tył: 90 mm;
- Słabe punkty: 70 mm (drzwi);
- 25 mm (wentylacja).
Krąg odbudowy
Korzystajcie z funkcji odbudowy wjeżdżając czołgiem w odpowiedni krąg odbudowy. Ta czynność przywraca 100 PW, naprawia/leczy jeden moduł/członka załogi i uzupełnia 10% amunicji na sekundę.
Po odbudowie, krąg jest zablokowany na 2 minuty + 10 sekund za każdą sekundę odbudowy. Jeśli zostaniecie trafieni, krąg jest wyłączony na 5 minut.
Zdobywanie baz
Atakujący mogą zdobywać bazy strefy zbierając punkty w kręgu podboju. Otrzymanie uszkodzeń w kręgu dodaje 5 sekund do czasu podboju. Obrońcy nie mogą ponownie przejmować baz.
Do zdobycia baz w linii nr 1. wymagane jest 150 punktów. Po zdobyciu, każda baza daje +2 minuty do czasu trwania bitwy. Ostatnia baza strefy daje +4 minuty.
Stopnie i premie
Im wyższy macie stopień w bitwie, tym większe otrzymujecie nagrody po bitwie! Wyższy stopień znacząco szybciej zwiększa Wasz poziom w Linii frontu i daje znaczne premie w doświadczeniu po zakończeniu bitwy. Zwykła dzienna premia doświadczenia nie ma zastosowania w Linii frontu. Zdobywajcie wyższe stopnie zbierając punkty doświadczenia bazowego w bitwie. W tym trybie możecie zbierać więcej doświadczenia koncentrując się na celach, takich jak zdobywanie stref lub obrona bunkrów.
Stopień | Szeregowiec
|
Sierżant
|
Porucznik
|
Kapitan
|
Major
|
Generał
|
Postęp w poziomach: | – | +150 | +350 | +550 | +775 | +1,000 |
Premia doświadczenia: | – | +10% | +25% | +50% | +100% | +200% |
Rezerwy bojowe
Zwiększanie swojego poziomu w Linii frontu da Wam punkty zaopatrzenia. Wykorzystajcie te cenne punkty do rozbudowy jednego z najbardziej wybuchowych elementów w Linii frontu: rezerw bojowych! Maksymalny poziom każdej rezerwy bojowej to 5.
NalotSamolot startuje i przeprowadza atak na cele naziemne zrzucając 40 bomb na obszarze 50 x 30 metrów. Pojazdy zostają nieznacznie uszkodzone i są ogłuszone na maksymalnie 16 sekund. Nalot jest najskuteczniejszy przeciwko szybko poruszającym się celom lub znacznym skupiskom przeciwnika. Uszkodzenia zadane przez tą rezerwę są punktowane nieco niżej. Efekt ogłuszenia może przynieść dodatkowe nagrody. |
Uderzenie artyleryjskieArtyleria wystrzeliwuje 16 pocisków w obszar o promieniu 10 metrów przez okres 4 sekund. Pojazdy w centrum tego obszaru zostają znacząco uszkodzone, a te na jego granicy mogą ujść z nieznacznymi uszkodzeniami. Uderzenie artyleryjskie jest najskuteczniejsze przeciwko powolnym celom, którym należy zadać ciężkie uszkodzenia. Uszkodzenia zadane przez tą rezerwę są punktowane nieco niżej. |
InżynieriaDaje stałe + 40% do prędkości odbudowy i +30% odświeżenia kręgu odbudowy. Atakujący dostają +60% do prędkości podboju. Obrońcy zadają +5 sekund więcej opóźnienia do czasu podboju przy uszkodzeniu atakującego. Dodatkowo możliwe jest uniemożliwienie atakującym zdobycia przez zastawienie kręgu podboju. Inżynieria jest najskuteczniejsza dla czołgów, które mają zdobywać lub bronić baz strefy, lun które będą często korzystały z kręgów odbudowy. |
InspiracjaNa 40 sekund daje +10% do wydajności załogi czołgu i wszystkich sojuszników w promieniu 40 metrów. Po opuszczeniu tego obszaru wydajność jest podwyższona przez kolejne 10 sekund. Efekt inspiracji sumuje się z innymi premiami załogi, więc zaleca się połączenie go z jedzeniem lub wentylacją. Nagradzani są sojusznicy, którym udało się zadać uszkodzenia pod wpływem Waszego efektu. Gdy aktywnych jest więcej inspiracji, premię dostaje zawsze pierwsza. |
Lot zwiadowczySamolot zwiadowczy prowadzi zwiad na linii o długości 750 metrów, składającej się z okręgów o promieniu 150m. Przelot trwa około 15 sekund, w jego czasie wszystkie pojazdy w zasięgu są wykryte i pozostają takie przez 20 sekund. Lot zwiadowczy jest najskuteczniejszy w okolicy czołgu, gdzie nie ma sojuszników mogących wykrywać przeciwnika. Dane zdobyte przez samolot są przesyłane wyłącznie do Waszego czołgu, a nagrody są przyznawane za uszkodzenia zadane przez sojuszników. |
Zasłona dymna5 pocisków dymowych jest odpalona w linii na obszarze 200×50 metrów. Dym unosi się przez 30 sekund, podczas tego czasu zasięg widzenia spada i czołgi stają się niewykryte. Czołgi wewnątrz zasłony widzą przez nią, ale z 2/3 zasięgu. Zasłona dymna jest najskuteczniejsza do ukrywania sojuszników przed ostrzałem przeciwnika lub przy tworzeniu bezpiecznych pozycji do wykrywania. Nagrodę otrzymuje się, gdy czołg sojusznika staje się niewykryty z powodu zasłony i jest w stanie zadać uszkodzenia przeciwnikowi. |
Szczegóły
Które czołgi są wykorzystywane w bitwie?
Wchodząc do bitwy macie dostępne wszystkie pasujące czołgi z Waszego garażu. Czołg pasujący to czołg VIII poziomu z co najmniej 1 pociskiem i kompletną załogą. Warto mieć więcej dostępnych czołgów, gdyż czołg po wykorzystaniu wymaga trochę czasu, by go naprawić. Wszystkie czołgi użyte w bitwie są zablokowane do momentu jej zakończenia.
Klasy czołgów i liczba rezerw bojowych
Każda klasa czołgu może zabrać inną liczbę rezerw bojowych do bitwy. Gra w Linii frontu faworyzuje pewne klasy czołgów, a my chcemy dać wszystkim klasom tą samą możliwość działania na polu bitwy.
Ekonomia Linii frontu
Linia frontu ma dodatnią ekonomię. Dla graczy są dostępne liczne premie, w tym spore bonusy dla zwycięskiej drużyny. Koszty naprawy czołgów są płatne jednokrotnie, bez względu na liczbę napraw czołgu w trakcie bitwy. Jeśli wykorzystano materiał eksploatacyjny lub dyrektywę, efekt ich działania rozciąga się na całą bitwę.
Wydarzenia w bitwie
W Linii frontu pojawiły się nowe wydarzenia bitewne. Gracze będą otrzymywać nagrody za charakterystyczne dla tego trybu możliwości i cele: zdobycie strefy, obronienie frontu przez dłużej niż 5 minut, zniszczenie lub obronienie głównego celu i asystę lub zdanie uszkodzeń rezerwami bojowymi.
Medale specjalne
Najlepszy strzelec |
Żelazna tarcza |
Generał armii |
Wyjątkowa armata |
Mała armia |
Za zdobycie jako atakujący łącznie 100 punktów bazowych lub zniszczenie głównego celu. | Za zadanie jako obrońca co najmniej 1 800 uszkodzeń pojazdom w bazach stref lub w odległości do 150 m od głównych celów. | Dla gracza z najwyższym doświadczeniem pod koniec bitwy i tego, który jednocześnie otrzymał stopień generała. | Za zadanie i asystę przy największej ilości uszkodzeń w bitwie (co najmniej 10 000). | Przyznawany plutonowi, który zniszczył co najmniej 20 pojazdów przeciwnika w jednej bitwie. Każdy członek plutonu otrzymuje ten tytuł. |
Szczegóły
Dobór drużyn
W Linii frontu działa zmodyfikowany system doboru drużyn, który bilansuje bitwę odpowiednio do zmienionych wymogów gry. Oto najważniejsze zasady:
- Drużyny są zbilansowane pod względem liczby klan czołgów oraz graczy w plutonach;
- Gracze są dobierani do frontów: jest 6 grup po 10 graczy każda;
- Front (= przeciwne drużyny) są dobierane pod względem ich czołgów i graczy w plutonach;
- Istnieje limit 1 działa samobieżnego dla każdej grupy. Limit ten stosuje się również podczas bitwy;
- System doboru posiada pamięć: jeśli rozegraliście już trzy bitwy dla jednej drużyny, czwarty raz powinniście zagrać dla drużyny przeciwnej.
Pamiętajcie, że gracze mogą wybrać dowolny czołg w trakcie bitwy. Może to doprowadzić do nierównego rozkładu klas czołgów.
Dyslokacja
Gdy Wasz czołg zostanie zniszczony, możecie po chwili powrócić na pole bitwy. Każdy gracz posiada pulę rezerwowych czołgów, który jest wyświetlony w HUDzie bitwy. Jeśli pula jest pusta, musicie zaczekać na kolejny czołg.
- Każdy gracz otrzymuje co 5 minut nowy czołg rezerwowy;
- Każdy gracz może mieć maksymalnie 1 aktywny i 2 rezerwowe czołgi. Każde kolejne rezerwy przepadają.
Ekran ponownego wejścia daje możliwość wybrania nowego czołgu. Jeśli sytuacja strategiczna tego wymaga, możecie również przenieść punkt pojawienia się na inny front. Pamiętajcie jednak, że wskazane punkty pojawienia się są tylko przybliżone, nie odzwierciedlają one konkretnego punktu pojawienia się Waszego czołgu.
Dynamiczna linia frontu
Punkt pojawienia się na polu bitwy jest wyliczany przez złożony algorytm:
- Jaka jest aktualna sytuacja na froncie? Jeśli właśnie zdobyto strefę, atakujący pojawią się bliżej przeciwnika, a obrońcy nigdy nie pojawią się w strefie niebezpieczeństwa;
- Gdzie jest aktualna linia frontu? Zmasowanie czołgów sprzymierzeńców i przeciwnika w dowolnym punkcie mapy określa centrum linii frontu;
- Gdzie jest strefa bezpieczna? Taka strefa jest określona w zależności od klasy czołgu. Czołgi ciężkie pojawią się co najmniej 300 metrów od linii frontu, a dla dział samobieżnych będzie to już 500 metrów;
- Który punkt powrotu jest dostępny? Wasz czołg powinien powrócić możliwie blisko linii frontu, ale nie może pojawić się za blisko czołgów przeciwnika ani w strefie niebezpiecznej.
Uwaga. Czasami będziecie mieli wrażenie, że pojawiacie się za blisko lub za daleko miejsca, gdzie toczy się akcja. Pamiętajcie jednak, że mogą gdzieś tam być niewykrycie przeciwnicy, lub że inne punkty powrotu były w tej chwili zablokowane. Niemniej jednak będziemy się starać poprawić system dzięki danym, które zbierzemy w trakcie tego wydarzenia.
I wiele więcej..
Funkcja porzucenia
Utknęliście gdzieś na mapie? Użyjcie funkcji porzucenia (domyślnie przytrzymując J), by opuścić czołg i rozpocząć od nowa.
Czas doliczony
Jeśli baza jest właśnie zdobywana, gdy czas bitwy dobiega końca, rozgrywka wchodzi w czas doliczony. Bitwa będzie trwać dopóki wszystkie bazy nie zostaną oczyszczone.
Tryb widza
Gdy skończą się Wam czołgi, koniecznie użyjcie latającej kamery. Dzięki temu możecie układać swoją strategię na czas, gdy będziecie mogli powrócić do bitwy. Możecie również śledzić czołgi ustawiając na nie kamerę.
Mapa poglądowa
Aby mieć lepszy przegląd pola bitwy, włączcie większą wersję minimapy (domyślnie klawiszem M). W tym ustawieniu możecie też wysyłać globalne wiadomości, odbierane przez wszystkich sprzymierzeńców.
Nowa minimapa
Widoczny obszar minimapy można dopasować kółkiem myszy, gdy jej wskaźnik znajduje się nad mapą. Obszar ten określa zasięg komunikacji ze sprzymierzeńcami (z wyłączeniem czatu).
Ulepszony HUD
Są to nowe możliwości, takie jak wiadomości, etykiety oraz dynamiczny pasek górny, ale również ulepszenia poprzednich możliwości, takich jak zaproszenia do plutonu, efektów statusu czy ekranu wyników.
Efekty w bitwie
W określonych fazach bitwy w grze pojawiają się animacje mapy. Dodatkowo muzyka zmienia temat i pojawiają się nowe dialogi.
Nagrody Linii frontu
Każdą nagrodę można wygrać maksymalnie cztery razy używając prestiżu, po osiągnięciu 30. poziomu.
Jeśli dotrzecie do 30. poziomu czwarty raz, otrzymacie 1000 obligacji.
Prestiż
Gdy osiągniecie 30. poziom, możecie wykorzystać prestiż, by otrzymać dodatkowe nagrody i rozpocząć od nowa na poziomie 1.
jak włączyć nalot, ostrzał artyleryjski i inne?
jak utworzyć pluton jeżeli nie wyświetla mi graczy ?
Kiedy i czy w ogóle będzie jeszcze można pograć w tym trybie wie ktoś ?
niewiem czemu jak włanczam ładownie trybu to mnie wywala z gry
ja mam to samo a komputer mam calkiem dobry.
Gram tak : Ustrzele 1 tank albo 2 ustrzela mnie bo nie zdazylem w magiczne kolko przerwa papieros i znow to samo dobrze ze mam tylko 2 czolgi tieru 8 podarowane przez WG bo jakbym mial wiecej swoich w garazu to bym sie zapalil na smierc.
U la la la la … oj luuudzie ludzie ludzie ludzie … proszę ciebię 😉
zawsze znajda się malkontenci …
jak uruchamiać rezerwy nalot itp ??
Czy w tym trybie są aktywne misje osobiste?
A ja bym zagral w tam trybie czolgami tieru 1 moze byloby mniej nerwowo i udalo sie kogos ustrzelic bo teraz to dla mnie masakra sam nie wiem skad dostaje baty. A jak mam trafic w bunkier a wlasciwie w jego slaby punkt np. drzwi jak strzeleja ze wszystkich stron jak w westernie.Wracam do mojego malutkiego Leichttraktorka.
Nie wiem czy ktoś też miał ten problem ale zauważyłem że czasami mylnie podaje klasę i nazwę wrogiego pojazdu ( Za górką wykryty T-44 a wylatuje mi T-32 lub Progetto ). Ogólnie fajny tryb, zawsze coś innego. Pozdrawiam.
A mnie zastanawia jak exp jest naliczany. Dajmy na to gram trzema czolgami. To proporcjonalnie do wynikow na danej maszynie jest dzielony na poszczegolne czolgi i zalogi? Czy moze na ostatni aktywny w bitwie?
Jest naliczany i dzielony na poszczególne czołgi i załogi, którymi grałeś daną bitwę. Proporcjonalnie do tego co danym czołgiem udało Ci się w bitwie zrobić.
A działają na tym trybie rezerwy osobiste?
Tak.
Tryb jak dla mnie ok. Najlepiej gra się gdy ma do tego czołgi premium (z tego co wyczytałem to wypożyczone czołgi nimi również są). Wczoraj mniej więcej po 200k na czysto wychodziłem za ok. 20 minut gry. Mapa jest o tyle fajna, że grywalna dla każdej klasy pojazdu. Jedynie do czego mam większe 'ale’ to optymalizacja – potrafi nieźle chrupnąć (zwłaszcza w mieście).
Nie wiem czym WG się kierowało dając obecnie największy szajs graczom w postaci T32. Całe szczęście że można własnymi maszynami jeździć bo inaczej tragedia by była. A i przy okazji: Komu jeszcze pociski z Progetto nie strzelają w działa artyleryjskie? Do wszystkich mogę i do byle czego, ale do głównych celów się nie da strzelić.
tez tak mialem ale m41 gf.. moze to wina modow?
ja miałem to samo brak możliwości strzelania t32fl, is-3 może rzeczywiście wina modów …
To jaka jest przyczyna?
Też miałem z tym problem…
fajny tryb, mała odskocznia, naprawią możliwość z poziomu garażu zapraszania do plutonu będzie jeszcze lepiej…
Najbardziej powalony tryb od istnienia gry, istny chaos, zero zgrania. Zbyt wiele zasad, cała lektura do ogarnięcia i jakieś z **** rezerwy i naloty. Tryb nie miarodajny co do czasu gry, 3 minutu czekasz na powrót do gry żenada
Ja tam na nic nie czekam za 8 bitew ponad 1kk zarobilem i ok 700 ibligacji wpadlo pozdro
@Game
serio, 5 minut to tak wiele by zrozumieć te proste zasady 🙂 ?
ze niby random to nie chaos, usmialem sie po pachy 😀 w Frontline przynajmniej mozesz wspomoc kazdy front bo i czasu jest dosc
700 obligacji i potem sie obudziłeś
1 general daje ci 100 obligacji
nie daje, nic takiego nigdzie nie ma napisane i tez wydaje mi sie, ze ja nic nie dostalem za generala (mialem z 3 razy chyba)
Daje daje inne odznaczenie po 25 /20/5 obligacji
nie general tylko bycie 1 w exp w druzynie
O no i pan anonim wyjasnil.
Jak użyć tej latającej kamery?
Nagrody o boze
Oczywiście musieli coś popsuć i nie da się odpalić plutonów
Nie da się, czy w linii frontu nie będzie takiej opcji?
Tryb idealny dla posiadaczy mocnych komputerów, bo na średnich fpsy z każdą minutą spadają. Zaczynałem bitwę na grafice poprawionej z nastawami średnio-wysokimi z ~60fps na koniec bitwy miałem 15 fps.
Ale jeśli masz kilka czołgów premium ósmego tieru, konto premium, włączone rezerwy i trochę ogarniasz, to kredytów, obligacji, i expa idzie zarobić.
Ale mam mieszane uczucia. Jeszcze popróbuję, ale coś mi nie gra w tym trybie.
Zapomniałem dodać, że dalsze próby przeprowadzę na przestawieniu grafiki na SD. Bo już dawno temu odzwyczaiłem się grać w WoT na 20fps, a niestety w trybie „Frontline” na grafice „Poprawionej” mam makabryczne spadki FPS. Gdzie na normalnych randomach spadków nie mam.
Bo mapa jest 9razy większa bo jest 30 czołgów więcej DALEJ NIE WIESZ DLACZEGO Tego nie da się zoptymalizować! To wymaga obliczeń grafiki i procesora A jeżeli masz problem to nie kupuj czołgów po 200zł tylko grafikę lub procesor
czy na linii frontu można grać w plutonach? Bo coś nie mogę ogarnąć.
czy i kiedy dodanymi czołgami będzie można grac w pozostałych trybach najważniejsze pytanie na które nie ma odpowiedzi w filmie i opisach rozgrywki?
Są one dodane tylko na potrzeby trybu Linii frontu, więc nie będziesz mógł niby grać w innych trybach – bo z jakiej racji.
Jezeli lubicie przestrzały po 700 m, ludzi grajacych jak ziemniaki tylko dlatego, ze smierc ma male konsekwencje to ten tryb jest dla was. Mi nasuwa sie tylko jedno spostrzezenie. Wg nie umie zbalansowac kawalka mapy o wym. 1000×1000 to pomyslcie co bedzie na 3000×3000.