Kilka dni temu na Superteście pojawiły się już włoskie pojazdy, a wraz z nimi wygląd prawie całego drzewka (za wyjątkiem poziomów VIII-X). Dziś z kolei możemy rzucić okiem na kompletne drzewko technologiczne, które opublikowali koledzy z WoT Express:
Poniżej zaś odnośniki do charakterystyk i zdjęć poszczególnych czołgów:
- Poziom I – Fiat 3000 (charakterystyka – KLIK; zdjęcia – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom II – L60/40 (charakterystyka – KLIK; zdjęcia – KLIK; rendery – KLIK); M14/41 (charakterystyka – KLIK; zdjęcia – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom III – M15/42 (charakterystyka – KLIK; zdjęcia – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom IV – P26/40 (charakterystyka – KLIK; zdjęcia – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom V – P.43 (charakterystyka – KLIK; zdjęcia – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom VI – P.43 bis (charakterystyka – KLIK; zdjęcia – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom VII – P.43 ter (charakterystyka – KLIK; zdjęcia – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom VIII – P.44 Pantera (charakterystyka – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom IX – Prototipo Standard B (charakterystyka – KLIK; rendery – KLIK);
- Poziom X – Progetto M40 mod 65 (charakterystyka – KLIK; rendery – KLIK).
P26 to co innego. P.43 rozciagniety na 3 tiery – podobnie jak Pz. IV, AMX M4, brytyjska seria AT nawet na wiecej…
Tylko, że taka seria AT liczyła sobie kilkanaście RÓŻNYCH projektów, także jest to całkowicie uzasadnione. Tak samo seria AMX M4, jest to cała seria czołgów ciężkich w rożnych konfiguracjach. Pzkpfw IV to wiadomo, ciężko mówić, że Pzkpfw IV Ausf. A to, to samo co Pzkpfw IV Ausf H, czy J.
Poza tym wszystkie włoskie maszyny są bardzo ciekawe. Chętnie zobaczyłbym jeszcze dokumentacje tych maszyn, bo chętnie bym je lepiej poznał.
Popieram robią na siłę KLONY czolgow roznych narodowosci co wiadomo ze projekty w tamtych latach byly kopiowane – kradzione – sprzedawane i stad te czolgi
Że co? 1-7 to są dość dobrze opisane w literaturze włoskie projekty (ba, jest ich nawet więcej, ale WG ich jeszcze nie wykorzystało). Tylko IX pochodzi ze współpracy z niemcami (to Leopard Prototyp B). Niezweryfikowane są oba VIII tiery i X — narazie tylko słowne info od WG.
Kolejny ignorant, Czesi pewnie maja u siebie niemieckie maszyny?…
@Roophert Mógłbyś zarzucić jakąś literaturą?
Moze ci jeszcze oplacic semestr i karnety?
Drzewko może będzie fajne w grze, ale zrobione w cholere na siłę. Jeden projekt został przedłużony na 4 tiery (5 do 7 i 9), 8 to podobno fake, a 10 wg wielu opinii to już kompletny fake i wymysł WG(nic takiego nigdy nie powstało). Ta linia tylko pokazuje jak oni nas traktują jako społeczność, bo jakby mieli choć odrobinę chęci to nasze drzewko powstałoby już dobre kilka lat temu.
Ale i tak hejterzy będą dążyć do X tieru. Pieprzeni ignoranci
.
ale ładna na dycha a 9 to ja STA-2
Raczej jak Leopard Prototyp A. Włoska IX to nic innego jak Leopard Prototyp B. 😉
Istniał jeszcze Prototyp C, ale on nie pasowałby zupełnie do niczego, no i byłby za mocny nawet na tier X z tego co wiem.
Na siłę? No nie wiem. P.43 nie jest na siłę rozciągnięty. Na pewno istniał P.43 i P.43 Bis. P.43 ter z kolei jest znany raczej jako P.35/43, także stąd może wydawać się, że jest to fake. P.44 Pantera, też obiło mi się o uszy. IX tier, to po prostu inny prototyp Leoparda, także jest on bardzo dobrze opisany. A co do X i VIII premium, to cóż. Nie słyszałem o nich, ale nie jestem w stanie powiedzieć, że na pewno coś takiego nigdy nie powstało.
Z resztą, jeśli włoscy historycy mają podobne podejście do tematu prototypów i projektów jak ich polscy odpowiednicy, to nie powinno nikogo dziwić, że nikt o nich nie słyszał. Po prostu historycy mają wywalone na tego typu maszyny.