Funkcje klanu, drugi sezon misji PvE, flota Azji Wschodniej na targach gamescom!
Oficjalnie z portalu WoWs 😉
Funkcje meczy klanowych, nowa gałąź niszczycieli Azji Wschodniej, 2. sezon misji PvE oraz torpedy głębokowodne – to jedynie kilka nowości przedstawionych podczas prezentacji World of Warships na targach gamescom. Wkrótce opublikujemy również więcej informacji na temat zapowiedzianych pancerników brytyjskich oraz tego, co wniosą one do gry!
W produkcji: Przedstawione poniżej nowości są wciąż na etapie opracowywania i mogą ulec zmianie!
Bitwy klanów – podsumowanie!
Klany funkcjonują w grze już od dawna, ale do tej pory nie było rozgrywek przeznaczonych wyłącznie dla nich. Teraz, zgodnie z zapowiedzią, znacznie poszerzamy ich funkcjonalność. Cały interfejs użytkownika będzie dostępny w grze bez potrzeby używania zewnętrznych przeglądarek czy innych narzędzi!
- Typ bitwy będzie można wybrać w menu wyboru trybu bitwy.
- Dzięki nowej funkcji klany będą mogły toczyć ze sobą starcia, aby pokazać wyższość w zorganizowanej walce grupowej.
- Obecnie planujemy bitwy w formacie 7 vs 7.
- Poziomy bitew oraz ich konfiguracja mogą ulegać zmianie z czasem. Będzie to sezonowy format, a nie stały tryb walki!
- Bitwy będą głównym źródłem surowców niezbędnych do ulepszania bazy morskiej klanu, z której korzystać będą wszyscy członkowie.
- Klany nie będą dobierane całkowicie losowo, tylko w oparciu o wartość bojową klanu i jego skuteczność w poprzednich bitwach.
- Ranking będzie odzwierciedlał skuteczność bojową klanu.
Baza morska klanu jest dostępna w zakładce profilu klanu na głównym ekranie (obok osobistego profilu).
- Baza morska – każdy klan ma bazę/dok pełniące rolę jego „domu”.
- Po raz pierwszy gracze World of Warships będą mogli posiadać wspólne zasoby!
Klan może wznosić budowle w bazie, które zapewniają specjalne bonusy. Przykłady budowli:
- Stocznia, obniża koszt zakupu okrętów.
- Dok, obniża koszty naprawy.
- Centrum badawcze, zwiększa przychody PD.
- Kwatera główna, zwiększa maksymalną liczbę członków klanu.
- W przyszłości planujemy dodać więcej budowli!
Wszystkie zakupy odbywają się przy użyciu specjalnej waluty klanów (obecnie jest określana mianem „ropy”, ale nazwa może ulec zmianie!).
Misje PvE
Misje PvE (gracz kontra środowisko) cieszą się popularnością wśród graczy i po dosyć skromnym pierwszym sezonie, w którym wprowadzono trzy misje, nawiązaliśmy współpracę z twórcami filmu Dunkierka i utworzyliśmy scenariusz skupiony wokół wydarzeń przedstawionych w tej produkcji. Z uwagi na popularność misji postanowiliśmy dodać ich więcej. Z przyjemnością ogłaszamy, że kolejny sezon misji PvE rozpocznie się już za kilka tygodni! Drugi sezon będzie zawierać dwie misje indywidualne, które zostaną dodane do dostępnych scenariuszy. Śledźcie aktualności na portalu, gdzie wkrótce opublikujemy więcej informacji na ten temat.
Nowe niszczyciele Azji Wschodniej oraz torpedy głębokowodne!
Nowe niszczyciele dla drzewa Azji Wschodniej to pierwsza linia obejmująca wiele krajów na różnych poziomach.
To wielokrajowe drzewo technologiczne będzie pierwszym tego rodzaju w World of Warships. W jego skład wejdzie pięć krajów:
- Chiny
- Tajlandia
- Indonezja
- Tajwan
- Korea Południowa
Okręty z wielokrajowej gałęzi będą wyposażone w specjalne torpedy głębokowodne, które płyną na większej głębokości i zadają większe uszkodzenia! Z uwagi na znaczną głębokość nie mogą trafić niszczycieli, ale za to idealnie nadają się do zadawania dużych uszkodzeń większym okrętom.
Zacznijmy od Chin. Chiny reprezentuje były radziecki niszczyciel klasy Project 7, Fu Shun.
Następna jest Tajlandia. Phra Ruang pierwotnie pływał pod nazwą HMS Radiant, a później został przekazany Królewskiej Marynarce Wojennej Tajlandii.
Dla Indonezji przygotowaliśmy Gadjah Mada – pierwotnie brytyjski niszczyciel klasy N, HMS Nonpareil, który później przekazano Królewskiej Marynarce Wojennej Holandii. Po II wojnie światowej sprzedano go Indonezji i zmieniono jego nazwę na Gadjah Mada.
Dla Tajwanu przygotowaliśmy łącznie sześć okrętów. Najpierw okręty z Yang w nazwie: Shen Yang, pierwotnie japoński okręt Namikaze; Hsien Yang, wcześniej amerykański niszczyciel typu Gleaves, USS Macomb; Hsiang Yang, niszczyciel typu Allen M. Sumner, a także Long Jiang, Jian Wei oraz Cheng An, pierwotnie japoński okręt do obrony wybrzeża, Kaibōkan, typ D №40”—Kaibōkan oraz okręt do obrony wybrzeża typu D №40 to nazwy stosowane w Cesarskiej Marynarce Wojennej Japonii.
Nie zapomnijmy o Korei Południowej, którą reprezentuje Chung Mu, dawniej niszczyciel typu Fletcher USS Erben. Chung Mu został wprowadzony do marynarki Korei Południowej w 1963 roku i był pierwszym południowo-koreańskim niszczycielem. Okręt sprawdził się w boju i służył aż do 1983 roku.
Sporo nowych okrętów – ciekawie się zapowiada.