Czołgi, których nie ma na PC – PS4 & Xbox ONE

Zapewne wiecie, że konsolowa wersja World of Tanks różni się nieco od wersji na PC. Konsolowcy mają dość sporo pojazdów, których nie zobaczycie na PC. Niektóre z nich można było wygrać podczas specjalnych misji, a niektóre były dostępne tylko w sklepie Premium. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie są to pojazdy, to ten artykuł jest dla was!

Jednym z tych pojazdów jest Motherland. Dostępny był do zdobycia za darmo podczas wydarzenia “Obrońca Ojczyzny”. Jest to identyczny czołg jak T-54 first prototype. Czołgi różnią się jedynie kamuflażami. Motherland ma unikalny kamuflaż.

t-54_motherland_asset2

Kolejny czołg, którego zobaczycie jedynie w wersji konsolowej, jest Tiger I Hammer. Ten pojazd również był dostępny do zdobycia za darmo podczas specjalnego wydarzenia. Hammer ma o 50 pkt. wytrzymałości więcej i jest nieco cięższy od zwykłego Tigera. Hammer ma gorszy silnik o aż 170 k.m. oraz wolniej obraca wieżę.

a_tigerhammer

Następnym pojazdem jest Centennial T95. Podobnie jak w przypadku poprzedników, czołg można było zdobyć za darmo. Centennial jest kopią pojazdu Chieftain/T95. Konsolowa wersja pojazdu wyróżnia się unikalnym wyglądem.

a_centchieftain

Kolejnym pojazdem, możliwym do zdobycia za darmo w specjalnym wydarzeniu, jest Sherman Firefly Boilermaker. Czołg pochodzi z serii komiksów “World of Tanks Roll OUT”. Zwykły Fireflay ma gorszy silnik ale lepszy czas obrotu wieży. Boilermaker ma na sobie porozkładane gąsienice, które działają jako dodatkowy pancerz warstwowy. I na prawdę wygląda to zjawiskowo.

world-of-tanks-roll-out-banner-600x300

Następnie gracze konsolowi dostali bardzo ciekawe wydarzenie. Mianowicie event halloweenowy, w którym gracze mogli wygrać jeden z trzech pojazdów. A były to: O-I Kaiju, T71 Wilkołak oraz Kraft’s Panther Duch. Na końcu całego eventu, gracze dostawali do wyboru trzy operacje, każda operacja dawała możliwość zdobycia jednego z pojazdów Premium za darmo. Operacje nazywały się identycznie jak czołgi i po wybraniu upragnionego pojazdu gracz musiał rozegrać jedną bitwę dowolnym pojazdem aby czołg wybrany w operacji trafił do garażu. Czołgi te miały zastosowanie w specjalnym trybie w którym gracze walczyli. Każdy z tych pojazdów miał inne “Super moce”. Tak.. Brzmi to komicznie, ale wyglądało na prawdę ciekawie. Podczas tego eventu, do sklepu premium trafił również KV-5 Żmij. Lecz nie można było go wygrać za darmo.

c_monstermashtanks

d_monstermashtanks

j_monstermashtanks

e_monstermashtanks

Kolejny pojazd, który pochodzi z serii komiksów WoT, trafił na konsolowego WoTa. Jest nim Cromwell Snakebite. Jest to modyfikacja czołgu Cromwell, tylko że Snakebite jest czołgiem lekkim! Tak, nie jest to czołg średni tak jak jego odpowiednik.

a_snakebite

Kolejnym pojazdem z serii komiksów World of Tanks Roll OUT, jest The Hidden Stug III. Niszczyciel ten wyróżnia się bardzo fajnym miejskim kamuflażem, nie jest to zwykłe malowanie ale na pojeździe są umieszczone cegły i nie tylko!

hiddenstug_branded3

Ostatnim pojazdem z serii komiksów WoT, był czołg British Bulldog Churchill VII.

branded_britishbulldog2

Dużo wcześniej zostały wprowadzone czołgi patriotyczne. A są nimi: T26E4 Freedom, FCM 50 t Liberte, Cromwell KnightIS-3 A Fatherland oraz Zizka Skoda T40. Wszystkie te pojazdy były dostępne do kupienia w sklepie premium oprócz Fatherlanda, którego można było wygrać podczas specjalnego wydarzenia. Czołgi te nie różnią się niczym od swoich odpowiedników prócz Knighta, który jest nieco szybszy od zwykłego Cromwella i szybciej strzela.

independencemega_1260x708_630x

branded_zizkaskoda1

asset_fatherland_1

Teraz pojazdy, które gracze dostali w nagrodę za grę w beta testach na konsolach. T1E6-PS, T1E6-X1.

yVWuDyE

maxresdefault

Kolejnymi kolorowymi pojazdami są M22 Locust- PS, Pz. Kpfw. II ausf J. Czołgi te dostępne są tylko na konsoli PS4.

ps4_founders_1

d_psplustank_3472x

Gracze konsolowi mieli też okazję wygrać pojazd z anime Pz.Kpfw. IV Ausf. H Girld und Panzer.

pz_iv_-_2_885x

Czas na czołgi, które gracze otrzymali w ramach prezentu. Na gwiazdkę był to Blitzen MTLS. A na trzecią rocznicę gry, gracze otrzymali kopię pojazdu BT-7 A, Raseiniai BT-7A.

blitzen_mtls

branded_raseiniai_bt7a_2_1

Następnym pojazdem dostępnym do wygrania za darmo był czołg Champion Panther/M10. Gracze mogli wygrać ten pojazd podczas wydarzenia USA vs Niemcy.

championpantherm10_2Nie dawno w sklepie premium na konsolach pojawił się czołg z serialu “Furia”. Był to Tiger 131. Pojazd wyróżnia się tym, że ma zamontowane działo 8.8cm L/56 a nie jak topowa wersja czołgu Tiger I, 8.8cm L/71. Czyli Tiger premium ma zamontowaną krótką 88.

asset_tiger131_1Do sklepu Premium trafiła paczka o nazwie “Heavymetalowi Bohaterowie”, a w tej paczce znajdowały się pojazdy: HMH FV305 – artyleria premium VIII poziomu, HMH M51 Super Sherman oraz HMH ISU-130.

branded_hmheroes2Następnym pojazdem, który trafił do sklepu premium na konsole, jest T-34-88. Czołg jest na prawdę niezwykły na swoim poziomie, zwłaszcza przez swoje działo 8.8cm. Ale również przez to, że pojazd może szkolić załogi radzieckie i niemieckie. Ale jest również jeszcze jeden pojazd, który może szkolić załogi radzieckie i niemieckie – Captured KV-1.

c_t-34-88spotlightb_legionkv_630xTeraz pojazd z serii czołgów wypuszczonych z okazji Black Friday, Legion 59-Patton. Czemu go tutaj umieszczam, skoro czołgi w edycji “BLACK” pojawiły się również na PC? Dla tego że na PC. 59-Patton nie pojawił się w wersji Black.

a_legionkvKolejnym pojazdem na tej liście będzie bardzo niezwykły – F224 AMX Chaffe . Jest to mutant jedyny w swojej klasie. F224 AMX Chaffe to połączenie dwóch czołgów lekkich, Chaffe i AMX 13 75. Pojazd może szkolić załogi z Francji i USA.

Iz8V3QEOstatnim pojazdem na tej liście, będzie M4A2E4 Ripper. Jest to pomalowana wersja czołgu M4A2E4.

b_founders_3472xJest jeszcze wiele pojazdów, których nie znajdziecie w grze PC. Większość to pojazdy II tieru, więc postanowiłem nie umieszczać ośmiu modyfikacji jednego pojazdu. Większość pojazdów na tej liście są kopią zwykłych pojazdów czy to premium albo zwykłych drzewkowych. Są jeszcze pojazdy, które gracze dostają do garażu na czas trwania jakiegoś eventu np. Lunar, Zjawa albo Mark I.

I MoLaR I

Weteran pól bitewnych na konsolach. Gram w WoT w edycji konsolowej od samej premiery. Swoją wiedzę na temat gry i broni pancernej z okresu II WŚ, staram się przekazać poprzez artykuły oraz filmy na YouTube.

guest
11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Facet

Wszystko fajnie tylko nie LIEBERTE tylko Liberte i akurat on jest wyjątkiem bo jest na PC, sam go osobiście posiadam.

Facet

Rzeczywiście to 2 różne czołgi nawet malowania pasów mają na odwrót 😉

ja

szkoda że nie opisali wszystkich tych II terowych pierdółek, bo jestem zwolennikiem opcji albo wszystko albo nic, poza tym ciekawy artykuł, gdzie można zobaczyć różnice w podejściu do zdobywania klienta na jakiejś platformie, od posiadania ich 100kk na innej.

Beny

Wiadomo cos czy wogóle kiedys pojawią sie na konsolach?

I MoLaR I

One są, artykuł jest o czołgach konsolowych, których nie ma na PC

Beny

Gracze PC mają lepsze premki amx m4 mle.49, t26e5 patriot lub Rheinmetall Skorpion G, gram na PS4

Seba

Jeszcze OBJ 252U

Irek

Skorpiona G dodali, czekam na Defendera