Piaskownica

sandbox

Konstantin Soldatov (Publishing Producer) na swoim profilu napisał kilka interesujących rzeczy nt. nadchodzącej Piaskownicy 😉

O artylerii i piaskownicy. Po raz kolejny 🙂

Pierwszy etap Piaskownicy ruszy w styczniu. Będziemy testować zmiany w celności, zmiany penetracji na dystansie, nowa mechanika rykoszetów “dwóch i trzech kalibrów” (po raz pierwszy przedstawione podczas testu publicznego 9.17).

Druga iteracja pojawi się w lutym. Będzie obejmować zmiany artylerii, a także materiały eksploatacyjne wielokrotnego użytku. Ulepszona mechanika celowania, wliczając w to alternatywny celownik – analogiczny do Battle Assistant. Zmiany dotkną również interfejsu: będą wyświetlane ważne informacje o ogłuszeniu: czas trwania, promień etc.

W World of Tanks Blitz jest już podobny system materiałów eksploatacyjnych wielokrotnego użytku. Jak działają? Wszelkiego rodzaju ekwipunek ładuje się co 1.5 minuty. Dla przykładu zestaw naprawczy: wykorzystujemy w trakcie bitwy, mija 90 sekund i znów możemy go użyć.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stud3nt

Zestawy naprawcze wielokrotnego użytku mogą być zbawieniem dla chińskich HTków, czołgów serii T110, Centurionów, Leopardów – i ogólnie wszystkich maszyn, które mają problemy z debilnie umieszczonym i przez to wielokrotnie padającym ammorackiem. W przypadku Centurionów kombinacja gąska + ammorack nie urośnie do wagi wielkiego problemu egzystencjalnego koniecznego do rozwiązania w ułamku sekundy.

Utrudni to też życie lightom oraz osobom lubiącym stawiać wroga na gąsce – będzie o wiele większa szansa, że zgąskowany przeciwnik natychmiast naprawi uszkodzenie i się schowa. Bo teraz to jest kolejny problem egzystencjalny: teraz naprawisz gąskę, a za 30 sekund skasują ci ammoracka i co wtedy?

Dodatkowo w przypadku “złotych” zestawów mamy pewne bonusy wynikające z samej ich obecności w czołgu. Do tej pory bonusy te znikały po zużyciu zestawu, teraz pewnie tak nie będzie.

Ciekawi mnie też, czy będzie limit liczby użyć zestawów: zwykłe zadziałają np. 3 razy i się wyczerpią, a “złote” będą miały więcej. Chociaż na chłopski rozum, złote i tak mają przewagę: leczą/naprawiają wszystko, co ranne/uszkodzone, zwykłe działają pojedynczo.