Pierwszy szwedzki czołg z bliska
Oficjalny Portal EU przygotował krótki przegląd nowego szwedzkiego czołgu premium 🙂 Miłej lektury 🙂
Pierwsze szczegóły na temat tej linii ujawniliśmy podczas tegorocznego gamescomu. Dziś z radością możemy powiedzieć coś więcej o szwedzkim pojeździe, który debiutuje w World of Tanks w wersji 9.16 – o VI-poziomowym Strv m/42-57 Alt A.2.
Oscylacyjna wieża AMX 13 zamontowana na zawieszeniu szwedzkiego czołgu średniego Strv m/42 czyni z niego pierwszy czołg premium VI poziomu z automatycznym systemem ładowania. Po aktualizacji do wersji 9.16 możecie kupić ten pojazd i zacząć trening szwedzkiej załogi, aby przygotować ją na nadejście reszty maszyn. Oczywiście przy okazji będziecie zdobywać dodatkowe kredyty.
Jeśli to brzmi zachęcająco, czytajcie dalej – jest tylko lepiej.
Omówienie
- Mocne bicie. System ładujący pociski kalibru 90 mm to walor tego nowego szwedzkiego czołgu. Tylko sobie wyobraźcie, że znajdujecie się w bitwie, zauważacie przeciwnika i wiecie, że dowodzicie pojazdem VI poziomu, który może zadać 600 uszkodzeń w 6 sekund. Nieco szczęścia i umiejętności wystarczy, aby zniszczyć średni czołg tego samego poziomu.
- Szybkie przeładowanie. Przeładowanie zajmuje około 16 sekund – niewiele jak na magazynek. Możecie wykonać sprawny odwrót, aby już za chwilę powrócić do akcji z pełnym magazynkiem.
- Penetracja. Penetracja pocisku standardowego wynosi 148 mm, pociski premium mają zaś 200 mm penetracji. Oczywiście będziecie musieli wziąć pod uwagę, z kim w danym momencie walczycie. Jeśli jesteście na górze lub w środku listy, standardowa amunicja powinna wystarczyć. Jeśli znajdziecie się jednakże w bitwie z poziomami VIII, upewnijcie się, że znacie słabe punkty pancerzy wrogich czołgów. Oflankowanie ich będzie jeszcze skuteczniejsze. Wtedy automatyczny system ładowania naprawdę się przyda. W ekstremalnych przypadkach możecie przejść na amunicję premium, aby przebić pancerz wroga.
Porady
Pomimo wielu zalet pojazd ten nie pozostaje oczywiście bez wad. Grając Strv m/42-57, trzeba być zawsze nadzwyczaj ostrożnym. Nad wyraz dobra siła ognia i mobilność okupione są słabym pancerzem, który poradzi sobie tylko z pociskami o niskiej penetracji. Tak jak w przypadku większości czołgów średnich, pozostańcie w grupie, strońcie od ostrzału wroga i uderzajcie go w najsłabsze punkty.
W zależności od sytuacji na polu bitwy, używając Strv m/42-57, możecie walczyć ramię w ramię z pojazdami wyższych poziomów dzięki wyśmienitemu działu. Nadaje się do odgrywania roli wsparcia w walce na krótkich odległościach lub do ściągania wrogów z większych dystansów. Zawsze dostosowujcie taktykę do konkretnej sytuacji i drużyny. I najważniejsze – bawcie się dobrze!