Czołgi na mapie #3 Ensk

W poprzednim artykule mogliście się zapoznać z mapą Park . W pierwszym odcinku cyklu artykułów wspominaliśmy o mapie Himmelsdorf . W dzisiejszym artykule macie możliwość bliżej poznania mapy Ensk.

ensk_topology_00

Ensk to powiatowe miasteczko, którego ulicami przechadzali się  literaccy bohaterowie rosyjskich klasyków: od Sanji Grigorojewa do Ostapa Bendera. Mapa pojawiła się w World of Tanks w kwietniu 2010 r. Teren przemysłowy jest w sąsiedztwie strefy podmiejskiej, oraz węzła kolejowego. Obszar stacji kolejowej spotyka się z wieloma cichymi znakami epoki: stary rower, zagięty plakat propagandowy na jednej ze ścian. Następnie idąc przytulnymi ulicami Enska możecie być pewni że gdzieś czai się wróg.

Dzięki nam możecie na tej mapie znaleźć elementy, które mają odzwierciedlenie w rzeczywistości z podaniem konkretnych lokalizacji na mapie europy. Każdy punkt na mapie jest oznaczony odpowiednim numerem i opisany poniżej.

Jest to jedna z najstarszych miejskich map w World of Tanks – niewielkie miasteczko „Ensk”, które pojawiło się w grze zaraz po już opisywanej przez nas mapie Himmelsdorf. Nazwa miasta  jest fikcyjna, a sama mapa miała być po prostu uniwersalna, tak jak w przypadku pojawienia się wielkiego zachodnioeuropejskiego miasta Himmelsdorf.

Deweloperzy tworząc mapę starali się uniknąć bezpośredniego kojarzenia z konkretnymi miejscami na świecie. Ensk miało przypominać  każde nieduże radzieckie miasto, a w oczy miały rzucać się jedynie detale. Na mapie pojawiły się niewielkie bloki tworzące dzielnicę podmiejską, drewniane chatki, plac dworcowy, stare płótna suszące się na sznurku, a nawet budka dyspozytora ruchu kolejowego. Mapa jakby nie miała końca bo w mgle za linią  można dostrzec kolejne zabudowania. Gracze nagrali nawet kawałek „Jak grać na Ensku”.

Zdjęcie mapy

Bez tytułu

  1 . Stacja kolejowa  „Rudzieńsk”

Została zbudowana pod koniec XIX wieku. Wygląd zewnętrzny istotnie się zmienił po renowacji w 2013 roku. Tu największa białoruska kolej wąskotorowa łączy się z szerokopasmową koleją. Rudzieńsk to miasto położone 40 km od Mińska. (WSPÓŁRZĘDNE)

 2. Miasto „Szostka” – Ukraina

Miasto w Szumskim obwodzie Ukrainy, prawa miejskie uzyskało w 1920 roku. Obecnie zamieszkuje je około 80 tyś. ludności. W czasach sowieckich przed wszystkim miasto było znane z produkcji taśm filmowych, na których było nagranych wiele radzieckich filmów. W mieście zachowało się wiele stalinowskich tzw. „dwuchateżek”, które posłużyły za prototyp domu na mapie.  (WSPÓŁRZĘDNE).

3. Stacja kolejowa „Wołogda” – Rosja

Stacja gałęzi Północnej kolei w Wołogdzie. Wołogda, jedno z największych miast północnego zachodu Rosji, stał się kolejowym węzłem na początku XX stulecia. Węzeł Wołogda obejmuje stacje Wołogda- 1, Wołogda- 2 i Łosta-Sortirowocznaja. To największy węzeł kolejowy Kolei Północnej. ( WSPÓŁRZĘDNE).

4. Miasto Wołgograd – Rosja

To 4 piętrowy budynek wybudowany na początku 1930 roku znajdujący się na jednej z ulic Wołgogradu. Zamieszkiwali w nim robotnicy pracujący w pobliskiej fabryce ciągników. W tym rejonie obecna jest zabudowa mieszkalna różnych typów okresu stalinowskiego. Budynek ucierpiał w trakcie Bitwy pod Stalingradem, po wojnie został odbudowany i przekazany robotnikom. (WSPÓŁRZĘDNE)

5. Miasto Czelabińsk – Rosja

Ulica „Cwillinga” na której znajduje się ten budynek była pierwszą ulicą, na której w 1932 roku  otwarto ruch tramwajowy w Czelabińsku. Na tej ulicy znajdują się  budynki administracji, kultury, oświaty. W budynku przy numerze 39, który znajduje się na mapie „Ensk” znajdują się sklepy, salon piękności, agencja nieruchomości, agencja turystyczna oraz siedziby organizacji pozarządowych. (WSPÓŁRZĘDNE)

Źródło

ensk_00 ensk_01 ensk_02 ensk_03 ensk_04 ensk_06 ensk_07 ensk_08 ensk_10 ensk_12 ensk_13 ensk_14

 

 

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments