10 często zadawanych pytań w WoT Blitz
10 często zadawanych pytań WoT Blitz.
Dlaczego bitwa trwa 7 minut? Czy będzie rebalans umiejętności? Jak dalej rozwiną się klany? Tego i wiele więcej dowiecie się właśnie tutaj!
1. W grze pojawiły się klany, lecz członkowie klanu nie mogą grać razem i nie otrzymują żadnych bonusów. Jak korzystać z klanu?
– W patchu 2.0 założyliśmy tylko podstawy systemu klanowego: możliwość tworzenia klanów i wstępowania do nich, wybór graczy w bitwach klanowych i ogólna statystyka. Tak defakto jest to nowy poziom stosunków społecznych między czołgistami i właśnie w tym tkwi istota klanów. Klan – to zespół ludzi, którzy pomogą wykonać określone zadania, poprawić statystyki podczas gry w plutonie. Bardzo często członkowie klanu są przyjaciółmi w prawdziwym życiu. Także taka współpraca już daje graczom przewagę i bonusy, lecz niestety niematerialnego charakteru.
Klanowicze powinni ćwiczyć w plutonach. Przy współpracy dwóch plutonów znacznie można zwiększyć szansę na wygraną.
Już w patchu 2.1 planuje się dodanie czatu klanowego. Sprawi to, że komunikacja w klanie stanie się wygodniejsza i znacznie uprości koordynację. W przyszłości na klanowiczy czekają specjalne Wydarzenia z nagrodami i bonusami.
2. Dlaczego w grze mamy tak mało map? Kiedy pojawią się jakieś miejskie lokacje?
– W tej chwili pracujemy nad nową miejską mapą. Ogólnie praca nad mapami idzie w dwóch kierunkach:
– zmiany na już istniejących mapach z celu zbalansowania dynamiki bitwy,
– stworzenie nowych pozycji, miejsc.
W patchu 2.0 przerobiono mapy: „Płonące Piaski” i „Bałtycka Tarcza”
Stale trwają prace nad tworzeniem nowych map. Trzeba jednak zrozumieć, że to długi i pracochłonny proces. Każda lokacja wymaga rzetelnego testowania, sprawdzenia wszystkich pozycji i kierunków.
3. Dlaczego nie można zbalansować graczy na podstawie ich statystyk i poziomu umiejętności gry?
– Na razie nie planujemy dawać dodatkowej pracy ludziom od balansu. Każdy gracz tylko i wyłącznie na swój sposób rozumie pojęcię „umiejętności grania”. Nawet jeśli większość graczy według Was jest słaba, możecie trafić na takiego czołgistę, dla którego Wy będziecie żółtodziobem.
Chcecie pograć z doświadczonymi graczami – zagrajcie na wysokich poziomach. Na drodze do „dziesiątki” gracze opanowują mechanikę gry, jej chytrość i subtelność.
4. Czy będzie tempomat (3xr)? Dopóki czołg jedzie wówczas jest szansa na koordynację z czatem zespołu.
– Dynamika bitew w grze jest dosyć wysoka, czasami czołgiści widzą swój pierwszy cel 20 sekund po rozpoczęciu bitwy. Zgodnie z naszymi prognozami, tempomat nie cieszyłby się dużą popularnością, dlatego też nie planujemy wprowadzić takiej funkcji.
5. Dlaczego w grze nie ma czatu głosowego?
– Z czatem głosowym walki byłby o wiele wygodniejsze, koordynacja działań przesłaby na całkiem nowy poziom. Przez to planujemy wprowadzenie czatu głosowego, jednak ciężko jest mówić o jakich kolwiek konkretnych datach.
6. Dlaczego czołgi wysokotierowe zarabiają tak mało kredytów?
– Gospodarka gry jest zbudowana w taki sposób, że wraz ze wzrostem poziomu czołgu rosną koszty jego eksploatacji. Dlatego w celu zbalansowania rozgrywki (różnica między dochodami i kosztami) na tierach wysokiego poziomu zarabia się nieco mniej.
Zwiększenie kosztów motywuje graczy do bardziej efektywnej i wnikliwej gry, żeby zakończyć bitwę z jakimkolwiek dochodem.
Doświadczeni gracze radzą zostawiać sobie w hangarze upatrzone sobie czołgi V-VII poziomu, w celu wykorzystania ich jako źródło dodatkowego dochodu.
7. Dlaczego czołgi na mapie pojawiają się i znikają?
– Takie pytanie stawiają gracze, którzy niezupełnie zorientowali się jak działa mechanika wyświetlania czołgów.
8. Jak wygląda optymalizacja klienta? Mam bardzo dobry telefon / tablet, ale gra jest „wolna” i się przycina.
– Android – wersja gry podtrzymuje ogromny spis urządzeń z różnym poziomem wydajności. Optymalizacja Blitz pod każde z tych urządzeń – zadanie jest skrajnie trudne i pracochłonne. Jednak stale pracujemy nad optymalizacją gry, w pierwszej kolejności poprawa wydajności na najpopularniejszych i masowo rozpowszechnionych urządzeniach.
9. Dlaczego devsi nie zwiększą czasu bitwy? Często siedmiu minut brakuje do zwycięstwa i bitwa kończy się remisem.
– 7 minut – jest to wynik wielu testów, które były prowadzone przed wydaniem gry. Przeanalizowaliśmy wiele scenariuszy rozwoju bitwy, właściwości gry dla mobilnych urządzeń i wiele więcej.
Czas bitwy jest strikte związany z parametrami czołgów, ich rozmiarami i topografią map, szybkością zdobycia bazy i wieloma innymi parametrami. Dlatego zmiana 7 minut bitwy na inny czas może spowodować mnóstwo niechcianych zmian całej rozgrywki.
10. Dlaczego nie zwiększycie liczby gracz w bitwach i wielkości map?
– W bitwie, ilość graczy w drużynie i wielkość map nie zostały wybrane przypadkowo. Cechy rozgrywki dodają tak defakto ograniczeń platformom mobilnym. Zwiększenie map i ilości graczy w jednej bitwie może doprowadzić do spadku wydajności i wielu innych negatywnych skutków.