Stalowy Łowca: Walczcie do ostatka i osiągnijcie powszechne panowanie!

Prosto z portalu WoT. Miłej lektury! 😉


Od 26 sierpnia będziecie mogli cieszyć się nowym ekscytującym trybem gry o nazwie Stalowy łowca. W tym trybie walczycie samotnie lub w trzyosobowym plutonie przeciwko innym graczom. Bitwy toczyć się będą na wielkiej miejskiej mapie o nazwie Strefa 404, która kurczy się w miarę upływu czasu. Oprócz nowej podstawowej mechaniki gry, Stalowy łowca oferuje specjalne pojazdy bojowe i góry nagród.

Stalowy łowca

26 sierpnia 2019, 09:00 UTC – 16 września 2019, 02:00 UTC

Zarys ogólny

Przed bitwą możecie wybrać, w której części mapy chcecie się pojawić.

Jesteście jednym z 20 graczy walczących o zwycięstwo, a Waszym celem jest przetrwanie za wszelką cenę. Wybierzcie, czy walczycie solo, czy w jednym z siedmiu plutonów trzyosobowych (w tym wypadku w sumie będzie 21 graczy). Waszym zadaniem jest zdominowanie pola bitwy, zbieranie pojawiających się skarbów i szybka ucieczka ze strefy zagrożenia, w której, po upływie określonego czasu, Wasze pojazdy zostaną zniszczone.

Zależnie od preferencji, możecie też zbierać skarby bez konieczności podejmowania walki – wybór taktyki zależy od Was. Jednak pamiętajcie: tylko jeden dowódca zwycięskiego plutonu pozostanie na polu bitwy po jej zakończeniu!

Unikalne pojazdy

Po rozpoczęciu wydarzenia wejdźcie do garażu Stalowego łowcy przez rozwijane menu po prawej od przycisku „Bitwa!”. Tam znajdziecie trzy specjalne pojazdy do wyboru: amerykański, niemiecki, lub radziecki. Wybierzcie jeden z tych unikalnych czołgów i kliknijcie „Bitwa!”, by zacząć fantastyczną podróż w nieznane bitwy!

Każdy z tych pojazdów można stopniowo awansować z poziomu I do poziomu VIII, nawet podczas trwania bitwy. Możecie zdobywać bojowe PD aby podnosić poziom swojego pojazdu poprzez zbieranie skarbów oraz uszkadzanie i eliminowanie przeciwników.

Łupy i zrzuty

Jednym z Waszych głównych zadań jest zbieranie łupów: specjalnych przedmiotów pojawiających się okresowo w określonych miejscach. Dają one sporą przewagę nad przeciwnikami i przyspieszają rozwój w grze. Szybko przekonacie się, że łupy przewożone drogą lotniczą, czyli zrzuty, są najbardziej wartościowym łupem, jaki można zdobyć. Wielu graczy będzie chciało się do nich dobrać, więc będziecie musieli dać z siebie wszystko, aby pokonać rywali i je zdobyć. Łupy i zrzuty będą dokładnie omówione w późniejszym artykule.

Mechanika detekcji radiowej

Detekcja radiowa to wyjątkowa mechanika taktyczna wyświetlająca na minimapie stacjonarne punkty z łupami oraz czołgi przeciwnika. Uruchamia się ją ręcznie, naciskając przycisk „X”. Uwaga: użycie detekcji radiowej natychmiast ujawni Waszą aktualną pozycję na minimapie; zobaczą ją wszyscy gracze w zasięgu detekcji.

Wasza pozycja nie jest uaktualniana na bieżąco i przeciwnicy widzą ją jedynie w momencie aktywacji, a zasięg Waszej detekcji radiowej zależy od wyjściowych charakterystyk i modułów wybranych podczas badań. Zatem detekcji radiowej używajcie z rozwagą i planujcie swoje działania na kilka kroków do przodu!
Mechanika widoczności/celowania

System widoczności w trybie Stalowy łowca jest nowością w World of Tanks i opiera się na zasadzie widoczności sektorowej. Wasza widoczność sektorowa pokaże się na minimapie i wyświetlane na niej będą jedynie łupy i przeciwnicy wewnątrz jej zasięgu.

Jednak jeśli przeciwnik zbliży się do Was wystarczająco blisko, automatycznie stanie się widoczny, podobnie jak dzieje się to w innych trybach w World of Tanks.

Materiały eksploatacyjne

W Stalowym łowcy dostępne są 4 unikalne rodzaje materiałów eksploatacyjnych:

Zestaw naprawczy

Naprawia wszystkie uszkodzone moduły, tak jak duże zestawy naprawcze w bitwach losowych

Regeneracja

Przywraca określoną liczbę PW

Turbosprężarka

Chwilowo zwiększająca prędkość maksymalną i przyspieszenie czołgu

Śledzenie celu

Poprawia czas celowania, stabilizację działa i inne parametry bojowe

Możliwości

Oprócz materiałów eksploatacyjnych można aktywować globalne możliwości, na które składają się:

Strefa regeneracji 

Tworzy tymczasową strefę, w której Wasz czołg i inne czołgi sojusznicze mogą odnowić PW

Pułapka

Tworzy tymczasową strefę, w której czołgi przeciwników stają się powolniejsze

Nalot 

Pozwala zaatakować przeciwnika bombami zrzucanymi z samolotu

Zasłona dymna

Stawia zasłonę dymną, ukrywając Wasz pojazd przed przeciwnikiem

Stopnie i nagrody

Możecie wspinać się po drabinie 25 stopni i zdobywać coraz atrakcyjniejsze nagrody, w tym:

 • naklejki
 • dwa unikalne style 2D
 • kredyty
 • obligacje
 • medale
 • odznaki
 • dni konta WoT premium

Przygotujcie się na całkowicie nowe wydarzenie z mnóstwem nagród i wyjątkową mechaniką. Bądźcie czujni, więcej szczegółów już wkrótce!

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

19 komentarzy

 1. wcr pisze:

  Battle Royale 2.0 w wot czyli jak spierzyli mechanike…

 2. ktosik pisze:

  tak z innej beczki troche:
  co to sa kupony znizkowe na linie frontu? co daja i jak je zdobyc?

  • barons1 pisze:

   cześć można było zdobyć w w ciągu ubiegłego tygodnia w misjach, a cześć można kupić w sklepie, są to doładowania 100% do doświadczenia przez 1 godzine.

   • ktosik pisze:

    siema. Ty piszesz o rezerwach na linie frontu, o tych wiem i zdobylem:) ale jest jeszcze takie cos jak „kupony znizkowe” na ekanie gry linia frontu i mozna aktywowac takie ale Ja ich nie posiadam… moze ktos inny bedzie wiedzial 😀

 3. qwertb pisze:

  Czyli Czarnego Rynku nie będzie… A ja już kasę uzbierałem 10 kk 🙁
  Z tych nagród chyba tylko konto premium coś warte i może obligacje.

 4. Anonim pisze:

  Robienie zwykłej strzelanie SF ciąg dalszy

 5. barons1 pisze:

  Ten tryb gry został powielony z gry wows. Grałem w tym trybie. Dobra zabawa i szybko trzeba wyrabiać ruchy, bo z każdej strony można dostać niespodziewanego strzała. Kampienie w tym trybie jest nie modne, bo można szybko zginąć. Trzeba być w ruchu aby zdobywać zrzuty, a przy okazji niszczyć przeciwnika.

 6. Zygfryd pisze:

  Myślałem, że za ten tryb będzie można zdobyć kupony do odblokowanie festiwalowego sklepu. Teraz nie mam pojęcia w jaki sposób mamy uzbierać wymaganą liczbę kuponów do odblokowania sklepu plus jeszcze 200 żeby coś w nim kupić.

  • Anonim pisze:

   Całość zbierzesz w trakcie samych dziennych misji i weekendów. W międzyczasie masz FL, gdzie można zdobywać tickety. Obstawiam, że celowo WG teraz zwleka. Może chcą wyciągnąć hajs jak miało to miejsce w Homefroncie?

 7. Anubis pisze:

  Nagrody trochę cienkie są.

 8. Pepe9392 pisze:

  A mi się tam podoba 🙂 fajnie że coś wprowadzają nowego od czasu do czasu jak ktoś nie chce grać nowych trybów nie musi może łupac randomy jak do tej pory :p + dla wg 🙂

 9. Anonim pisze:

  z tej gry robia coraz wieksze gówno :(Sporo ostatnio nowych trybów czyżby im graczy ubywało i Wg zaczyna kombinować??Idzie to w zła stronę.Coraz większe odmóżdżenie gry .A było kiedyś tak fajnie . strzelanie po weakspotach inny MM jakis tam balans czołgów ale był ;)Szkoda że to sie skończyło.:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.