Q&A dotyczące lotniskowców w łatce 0,8.0 PTS

 

Sub_Octavian na reddit odpisał na pytania i obawy dotyczące zmian w lotniskowcach na PTS’ie 0,8.0.


Gracze!

Na podstawie waszych dyskusji na temat obecnego stanu balansu AA (albo, według wielu z was, całkowitego jego braku) na PTS (Serwerze Testu Publicznego), chcieliśmy dać wam informacje o wprowadzonych na szybko zmianach. Przepraszamy, że nie zrobiliśmy tego wcześniej, ale w Rosji trwa teraz okres świąteczny, przez to nasza reakcja zajęła nam więcej czasu.

1. Bąble (wybuchy pocisków AA) artylerii plot średniego i dalekiego zasięgu zadają zbyt mało uszkodzeń na PTS. Dziękujemy za wasze opinie, i macie absolutną rację, że należy to zmienić. Nowe ustawienia zostaną wkrótce wprowadzone na PTS.

  1. Część z was wyraziła obawy, że obrona AA na wszystkich okrętach jest za słaba, zwłaszcza w późniejszym czasie bitwy, przez jej zniszczenia pociskami OB, co jest bardzo bolesne zważywszy na nieskończoną ilość samolotów CV. Przede wszystkim punkty żywotności wszystkich stanowisk AA  została podwojona. Będziemy nadal obserwować ten aspekt gry, i wprowadzać dalsze zmiany jeśli będą one konieczne.
  2. Następnym poważnym problemem jest brak kary dla CV z powodu nieskończonej ilości samolotów na pokładzie. Z powodu pkt 1 balans został przesunięty na rzecz CV – po prostu nie traciły samolotów i przez to nie otrzymywały kary. Ponieważ nieskończone samoloty są odnawiane z karą za każdy stracony samolot, to w przypadku prawidłowego działania obrony AA, pojawi się wyraźna zmiana dla CV w przypadku gdy będzie on tracił ciągle samoloty.
  1. Zważywszy na powyższe, zauważyliśmy również mnóstwo komentarzy na temat okrętów zrobionych pod obronę AA, które wykazują się wyraźnym brakiem efektywności na PTS. Po całościowej naprawie mechaniki AA te okręty zostaną dodatkowo sprawdzone. Naszym celem jest utrzymanie właściwości przeciwlotniczych tych okrętów na tym samym poziomie jak obecnie na normalnym serwerze. Następną rzeczą o której pamiętamy w związku ze zmianami jest to, że stanowiska AA bliskiego i średniego zasięgu są tak samo ważne jak dalekiego. Zasięgi AA są oddzielne, w przeciwieństwie do nakładania się/dodawania które są teraz w grze, ponadto umiejętności dowódców zmieniły się i nie ma dostępnych dużych bonusów do zadawanych uszkodzeń, jakie są obecne na serwerze gry. Artyleria AA dalekiego zasięgu już otrzymała bonus +15% zasięgu aby skompensować te zmiany i nadal przypatrujemy się sprawie.
  2. Niestety, izolowane testy takie jak PTS i Beta nie mogą w pełni odwzorować warunków normalnego serwera. Naszym celem jest jak najlepsze ustawienie początkowego balansu dla 0.8.0, ale na pewno będzie to wymagało dopracowania i zmian. Proszę nie traktujcie ustawień balansu na PTS i przyszłego 0.8.0 jako ostatecznego – na pewno takim nie będzie.

Jesteśmy świadomi zaburzenia balansu na PTS, który wpływa na odbiór zmian w CV w całości praz tego, że zmiana jest dla wielu was kontrowersyjna. Ta zmiana jest największą dotychczasową w skali gry i jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla nas jako zespołu (aby go wprowadzić i wspierać) jak i dla graczy (aby go odkrywać). Idziemy na przód, gdyż rezultaty testów Beta były dobre i udowodniły, że pomysł działa. Nie ma wątpliwości, że czeka nas jeszcze dużo pracy. Jesteśmy wdzięczni za wasze opinie i pomoc, wiemy także że tak duże zmiany są stresujące, ale prosimy jeszcze o trochę czasu i uwagi.

Źródło: World of Warships Development Blog

Tłumaczenie: Dark_Havoc

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

1 Response

  1. q pisze:

    dawac juz nowe cv, chce pograc live 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.