[WaThunder DevBlog] B1 Centauro: Mamma mia!

B1 Centauro to włoski kołowy niszczyciel czołgów, zbudowany wspólnie przez kilka znanych przedsiębiorstw z Italii w połowie lat 80. Dziś przedstawimy jedną z modyfikacji B1, która zostanie udostępniona graczom w aktualizacji 1.85. Pojazd trafi do drzewka włoskich pojazdów!

W skrócie: Zwrotny i dobrze uzbrojony kołowy niszczyciel czołgów, który ustanowi rekord szybkości na ziemi w War Thunder dzięki maksymalnej szybkości, wynoszącej ponad 100 km/h!

W War Thunder B1 Centauro będzie jednym z pojazdów oczekujących na czołgistów na szczycie włoskiego drzewka technologicznego. Trafi do gry wraz z aktualizacją 1.85. Pojazd wyróżnia niespotykana mobilność, dzięki której sprawdzi się doskonale w bitwach na najwyższym poziomie. Krótko mówiąc – nie ma sobie równych!

Centaur swoją ruchliwość zawdzięcza turbodoładowanemu dieslowi o mocy 520 KM i stosunkowo niskiej masie 27 ton. Parametry te w połączeniu z dobrze zaprojektowanym zawieszeniem pozwalają mu osiągnąć na drodze prędkość ok. 110 km/h, co czyni go najszybszą jednostką naziemną w grze! Aby jednak uzyskać tę niezwykłą mobilność, włoscy inżynierowie musieli poświęcić pancerz maszyny. Jego grubość może powstrzymać najwyżej ogień ciężkich karabinów maszynowych i lekkich działek. Jakiekolwiek cięższe uzbrojenie poważnie zagraża integralności pojazdu i załogi.

Ciekawostka: w rzeczywistości pojazd można było przekształcić w amfibię, choć wymagało to wcześniejszych modyfikacji.

Całe szczęście ta wersja B1 Centauro jest wyposażona w pancerz reaktywny ROMOR na kadłubie oraz wieży. Dodatkowy pancerz wzmacnia ochronę przed pociskami kumulacyjnymi, ale powinien być traktowany najwyżej jako ostatnia szansa na zejście z linii ognia, a nie pełnoprawna ochrona przed ogniem głównych dział wrogich pojazdów. W przeciwieństwie do pancerza, Włosi nie poszli na kompromis w kwestii siły ognia. Wyposażyli Centauro w zmodyfikowaną wersję powszechnie używanego działa L7 kal. 105 mm, wyposażoną w pełną stabilizację. Jest ono przystosowane do strzelania większością standardowych pocisków NATO, w tym pod kalibrowymi oraz kumulacyjnymi. Na uzbrojenie pojazdu składają się ponadto dwa karabiny maszynowe kal. 7,62 mm — jeden sprzężony z armatą, drugi na wieży. B1 Centauro wjedzie do bitwy wraz z nadchodzącą aktualizacją 1.85. Trafi do wysokich er włoskiego drzewka technologicznego już wkrótce. Śledźcie aktualności, aby dowiedzieć się więcej o kolejnej wersji gry. Do zobaczenia, czołgiści!

 

Źródło: warthunder.com/pl

Lancetti

Gracz War Thunder od fazy beta - 2012 roku. Tester jednostek naziemnych i okrętów. Wiedzę zdobytą w grze, staram się przekazać w jak najlepszy sposób początkującym oraz weteranom.

6 komentarzy

 1. Jaksa pisze:

  Czyli LAV-25 to już tylko kwestia czasu :DDD

 2. Anonim pisze:

  Centauro nie ma wersji z działem 120 mm. Podwozie pojazdu nie poradzi sobie z takim uzbrojeniem.

 3. Anonim pisze:

  Bardzo się cieszę z tego jakie maszyny dodają ostatnio do top-tierów.
  Pojazdy wsparcia piechoty i teraz kołowe niszczyciele czołgów – tego właśnie brakowało tam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.