Q&A: Zasłużona nagroda

Krótkie Q&A dotyczące wydarzenia: „Zasłużona nagroda”. Na pytania odpowiadał DomoSapien, Community Coordinator amerykańskiego serwera.

Q: Jakieś plany, żeby wprowadzić go (T-50-2) jako czołg premium do sprzedaży, albo do zdobycia w ramach misji dla tych, którzy nie mieli czasu, żeby go zdobyć?
A: Nie planujemy go sprzedawać, ale możliwe, że kiedyś się to zmieni. Mam trochę informacji wskazujących, że możemy też rozszerzyć to wydarzenie – to znaczy żeby rozdawać T-50-2 jako powtarzające się sezonowo wydarzenie. Jeśli się to stanie, gracze, którym tym razem bardzo mało zabrakło, będą mogli zdobyć ten czołg za rok!
 
Q: Jak liczone są lata służby? Czy to zależne od roku (to znaczy rok 2013 automatycznie oznacza 6+ lat?)
A: Mam dla Was taką poręczną tabelkę. Przepraszam, że nie mogłem się nią podzielić wcześniej.
 
Q: Dołączyłem 3 lata z groszami temu… Więc chyba nie dostanę czołgu. 3 lata i tysiące dolarów nie zapewniają nagrody. GG.
A: Cóż, spójrz. Bądźmy przez chwilę realistami. To gra free to play. Wydarzenie, które zapewnia nagrody graczom na podstawie tego, jak długo grają wygląda dość niegroźnie, to chyba dobry pomysł, nie?
 
Ale ktoś próbuje narzekać nieważne, co albo jak próbujemy rozdać. Gracze, którzy nie grali co najmniej rok nie dostają tak naprawdę nic. Jeśli właśnie zacząłeś przygodę z WoTem w tym roku, to założę się, że będzie trochę przykro oglądać te wszystkie zasuwające T-50-2 kiedy nie tylko nie dostałeś czołgu, ale też żadnych obligacji.
 
Czy to więc sprawia, że całe wydarzenie jest negatywne? Lepiej niczego nie dawać, żeby gracze, którzy akurat by się nie załapali nie byli sami, a całość nic nie dostała? I wtedy jeszcze wspomnienie o wydanych na grę pieniądzach, wspierających produkt. Czy tworzymy specjalne warunki między wierszami „jeśli Twoje konto powstało co najmniej 5 lat temu LUB wydałeś co najmniej 500$ w Sklepie Premium od utworzenia konta, dostaniesz T-50-2”? Nie potrafię sobie wyobrazić pozytywnych reakcji na takie przedstawienie sprawy.
 
Według mnie (i to moja własna opinia, jako sześcioletniego weterana) logiczny jest tutaj wybór pójścia po najmniejszej linii oporu i wyznaczenie linii odcięcia, a potem rozdanie nagród jak największej ilości graczy, jednak cały czas zachowując ducha wydarzenia. „zaloguj się raz w roku, żeby dostać 2 tier premium” brzmi fajnie, ale tak naprawdę kto regularnie gra Toldim?
 
Dostanie czołgu, który powinien Wam się spodobać do gry na Twierdzach VI poziomu w ramach podziękowania za 5+ lat z nami? To coś, na co bardzo czekam, zamiast wolnego miejsca w garażu. Ale mam nadzieję, że i miejsce z okazji Świąt się znajdzie. 🙂
 
Q: Kiedy to się stanie? Nie usłyszałem daty!
A: Oficjalne ogłoszenie od dev teamu: „Macie około roku na zebranie swoich nagród. Mogą być zebrane od 09:00 czasu moskiewskiego (GMT +3) 28 listopada 2018, aż do początku grudnia 2019. Dokładna data będzie ogłoszona w późniejszym terminie”
During what time interval can I get the reward? You have about a year to collect your reward. It can be claimed from 09:00 (Moscow time, GMT+3) on November 28, 2018, till early December, 2019. The exact end date will be communicated later.
 
Q: Gdzie mogę znaleźć datę swojej rejestracji?
A:
 
Dla tych, którzy zastanawiają się, czy byli graczami w czasach bety:
Wasz przebieg służby pokaże, że zarejestrowaliście się w kwietniu 2011 (myślę, że to 12 albo 13? [12 – przyp. red.]), czyli w dniu oficjalnego wyjścia gry. Jeśli tak jest w Waszym przypadku, możecie się upewnić, sprawdzając Waszą datę rejestracji na forum.
 
Specjalny styl dla T-50-2 to skórka, która zmienia model na wersję przed przerobieniem T-50-2 do HD, czyli z aktualizacji 0.7.0.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

53 komentarze

 1. QQ pisze:

  Konto mam od 12 kwietnia 2011 a na forum mam beta testera. Nagrody za 7 lat…

 2. rta12 pisze:

  Tak naprawde co by WG nie zrobiło to i tak będzie płacz graczy ELO

 3. Bartolomeo pisze:

  Hej, mam pytanie. Skoro nagrody można odebrać do grudnia przyszłego roku, to czy lata gry do tego się sumują? Np. jeżeli teraz na nowym koncie zalicza mi się 1rok, to czy odbierając nagrodę w przyszłym roku, załapałbym się na 2-3 lata? Czy jest to tylko termin odbioru nagrody niemający już nic wspólnego z jej wielkością?

 4. Bolec 12 pisze:

  A co ja mam powiedzieć data z forum.
  Member since 16 Apr 2011

 5. Bogacz pisze:

  Ach… szkoda ze dolaczylem 23 czerwca 2011 :(, a nie lekko wczesniej

 6. q pisze:

  dostane podrzedny czolg 6 tieru, wielki mi co
  dostane obligacje ktore nie ma jak wykorzystac
  dostane kredyty ktorych am tone i nie mam na co wydac
  i tak nie bede gral tym parchem

  wielka podnieta, wg zatka wam geby tymi podarunkami tymczasem mm nadal kuje was w odbyt, balans rozjebchany po calosci, zlota amunicja niwelujaca pancerz sypie sie w kazda strone juz na niskich tierach rowniez.. drama

 7. Hebius pisze:

  Gram w tą grę od 2016 roku i nie dostanę T 50-2, ale uważam, że to sprawiedliwe, że go dostaną tylko gracze z najdłuższym stażem. Rzadko się zdarza, żeby można było za coś pochwalić wargaming, ale akurat ta akcja im się udała. Mam nadzieję, że tego nie spiepszą i nie wstawią tego czołgu zaraz do sklepu premium.

 8. Anonim pisze:

  Szkoda ze wg nie rozdaje masci… 😂

 9. ohboi pisze:

  Szlochać cebularze hahha beka z tych komentów skandal i lament 😀

 10. OxiFoxi pisze:

  Ludzie na ta grę wydają tysiące złotych, a oni żałują dać w prezencie dla każdego ten czołg. Dzielą ludzi na gorszych i lepszych tak samo jest z innymi nagrodami nic się tu nie zmienia.

 11. Anonim pisze:

  CH CHA resetujcie dalej konta

 12. pjoter pisze:

  ja w tym roku założyłem nowe konto bo do poprzedniego po roku niegrania zgubiłem passy. konto było od 2013 roku a teraz mam z lutego tego roku. szkoda bardzo ale niestety :<

 13. franio_15 pisze:

  no ale mi to nie pasuje jezeli miesiace sie nie licza czyli obojetnie czy styczen czy grudzien wiec 2015 jeden rok gry 2016 drugi rok gry 2017 trzeci rok gry 2018 4 rok gry no ale to tylko takie przemyslenia

  • Anonim pisze:

   jeżeli zarejestrowałeś się w 2015 roku, to 1 rok mija dopiero w 2016
   możesz sobie dodać „jeden rok PÓŹNIEJ” żeby ci było łatwiej zrozumieć
   albo pomyśl kiedy obchodziłeś pierwsze urodziny – w dniu swoich narodzin, czy rok później

 14. Krenegee pisze:

  Przedziały są bardzo dobrze sprecyzowane, tylko że nie tam, gdzie Tobie by odpowiadało. Zawsze się znajdzie grupa graczy, którym niewiele zabrakło.

 15. Anonim pisze:

  tyle gówna za kilka lat gry, gdyby to policzyć serio to te kilka milionów kredytów można zdobyć w kilka godzin, obligacje w rok a sam czołg spokojnie w maratonie tygodniowym by się łapał, nie ma się tu czym podniecać, ten czołg i tak jest niegrywalny w obecnych wot. Po drugie to całe Q&A to kłamstwo, redaguje je WG, więc sami sobie zadają i odpowiadają….

 16. Dalerius pisze:

  Na forum mam 10 kwietnia 2011 a w grze 13 , może na betke sie załapie…

 17. JaTuTylkoSprzątam pisze:

  To teraz ja wam powiem coś ciekawego, mam konto w grze od 3 stycznia 2015 roku, grałem wcześniej na innym ale szybko przerzuciłem się na obecne, od T-50-2 dzielą mnie niecałe 3 dni, a dostanę taką samą nagrodę co gracze grający prawie dwa razy krócej… co jak co ale ja się czuję poszkodowany… Event fajny, nie ma co, ale taki pech…

  • JaTuTylkoSprzątam pisze:

   A no i w dodatku napisałem do supportu żeby zobaczyć czy fakt że jestem z grą od więcej niż cztery lata coś zmienia. Zamiast mi pomóc napisał mi typ po prostu że nie i zamknął temat, nie mogłem odpisać dalej, zarąbiście rozwiazali mój problem, uzyskałem tylko odpowiedź na pytanie, a nie chociaż opcję rozwiązania problemu…

   • anonim pisze:

    Witaj w klubie u mnie też Styczeń 2015 i 40 k bitew i guzik z czołgu premium , za to mam znajomych 4 k bitew ale konto założone parę miechów wcześniej i się załapią .
    Z tego co pamiętam już coś takiego było tylko że rozdawali miejsca w garażu i tak samo zależnie od lat gry tyle miejsc się dostawało .
    Ps . Wtedy bolało i przy następnych też będzie bolało i to się nie zmieni , zawsze będziemy gorszymi graczami dla wg

    • Anonim pisze:

     Płacz dalej synku. Sprawiasz, że mój dzień staje się lepszy. Co do tych twoich znajomych 4k bitwami na koncie. Może mają po prostu zdrowe podejście do gry? Sam nie mam nawet 30k, bo gram od czasu do czasu, ale gram od 2012 i pamiętam wiele z tamtych czasów. W tym jednego z najlepszych fun tanków – T-50-2. Więc jakim prawem ktoś taki jak ty ma uzyskać dostęp do swoistej legendy tamtych czasów? Wg mnie to jest właśnie swego rodzaju hołd dla dinozaurów. Fakt, że złapią się na niego gracze z mierną ilością bitew, ale innego uczciwszego systemu się nie znajdzie. Gdyby tak decydować na podstawie ilości bitew… To nagle boty 40k bitew z kontem założonym w 2018 roku (robiący dziennie 150 bitew) by dostawały coś co im się nie należy. Generalnie i tak nie ma co się mazać, bo to i tak nie jest wybitny pojazd na dzisiejsze realia.

     • Wtf pisze:

      Mam konto od 2016 wn8 1650zrobilem z synem ktory ma 12 lat i sporo gra w wolnym czasie 30k bitew wiec w twoich oczach jestem botem i pomidorem ?

   • Anonim pisze:

    a co ci miał napisać?
    Drogi JaTuTylkoSprzątam,
    łączę się z tobą w bulu i w ramach rekompensaty za nieotrzymanie prezentu wyższego poziomu, przesyłam na twoje konto milion złota, a nasz pracownik już do ciebie jedzie, by przekazać ci 100% udziałów w firmie Wargaming.

    • JaTuTylkoSprzątam pisze:

     A może na przykład popisać z takim klientem i zobaczyć o co mu chodzi… a nie od razu zamyka temat bo ma taki kaprys… kolega pewnie dostaje czołg prawda? Więc je*ać resztę… zero empatii, prawie każdy Polak ma takie podejście do innych… „Naród dobry, tylko ludzie ku**y”

 18. Tomek.Z pisze:

  Było by lepiej, gdyby przedziały były lepiej sprecyzowane, czyli 1-2 lata, 2-3, 4-5, itd., a tak to gracze którzy znaleźli się w przedziale np. 2-3, a grają 3lata i 8 miesięcy to jednak mają trochę racji, a już ci co im brakło jednego, czy dwóch miesięcy na pewno mogą czuć rozczarowanie, wystarczyło by zastosować proste zaokrąglanie, czyli 3lata 6miesięcy to przedział 4-5. Niech nikt mi tu k….rwa nie próbuje wmawiać, że jak gram w grę 3lata i 11miesięcy to tak naprawdę gram 3lata, bo to absurd. Trochę nieprzemyślane przez WG to było, bo przy zaokrąglaniu nie było by tyle pretensji. Trudno, lubię grać w tą grę i w przyszłym roku ten tank trafi do mnie. Pozdrawiam.

  • Gogol pisze:

   Tak, jakby od 3 lat i 6 miesiecy zaokrąglali do 4 lat, to Ci co by mieli 3 lata i 5 miesięcy stażu płakali by tak jak Ty, że powinno być od 3 najlepiej. Po to są przedziały czasowe jasno określone, żeby nie można było tego interpretować na swój sposób.

   • JaTuTylkoSprzątam pisze:

    Kolego… ja mam na przykład 3 lata 11 miesięcy i 28 dni… i co mam ja powiedzieć?

   • Tomek.Z pisze:

    Jak nie rozumiesz na czym polega zaokrąglanie liczb to jak ty Jasiu dałeś rade napisać tyle wyrazów ?

    • Krenegee pisze:

     Po pierwsze – z wyjątkiem przedziału 1-2, napisałeś dokładnie to samo, co jest w komunikacie WG, czyli 3-4 i 4-5, więc zdecyduj raz a dobrze, czy Ci to odpowiada, czy nie. Po drugie – przedziały są bardzo dobrze sprecyzowane, tylko że nie tam, gdzie Tobie by odpowiadało. Sprawa jest jasna aż do bólu, przekroczyłeś dany okres czasu, lub nie. Łapiesz się w danym zakresie lub nie. No ale zawsze się znajdzie grupa graczy, którym niewiele zabrakło i będą płakać, snuć teorie o zaokrąglaniu… Chłopie, gdybyś miał do przeskoczenia przepaść szerokości 4 m, a skoczyłbyś 3,80 to też upierałbyś się, że należy to zaokrąglić i że w sumie to przeskoczyłeś? Bo moim zdaniem leżysz połamany sporo niżej, ale może to ja się nie znam na matematyce… 😉

     • Tomek.Z pisze:

      Ty też Jasiu słabo rozumujesz, gdybyś miał do wyboru Samochód ze Stycznia i z Grudnia za te same pieniądze to pewnie wybrał byś ten ze Stycznia ? Więc nie pi…..dol mi tu o jakichś dołkach i skokach. Poza tym nazwałeś precyzyjnym 12 miesięczny rozrzut, to weź siądź chwilę i się zastanów, bo jak by w wszyscy mieli taką precyzję to nie miałbyś w szkole wakacji, ponieważ wypadałyby między jednym rokiem, a drugim, ale tylko dla tych którzy chodzili do szkoły cały ROK !

     • Anonim pisze:

      Tomek Z wszystko w porzadku u Ciebie?

    • Krenegee pisze:

     Tomeczku, choćbyś nie wiem jak się napinał i naprężał, to ten Twój samochód z grudnia będzie miał w papierach ten sam rocznik, co identyczny ze stycznia i nie zmienisz tego, choćbyś nie wiem jak zaokrąglał. Ludzkość się umówiła, że nowy rok mamy 1 stycznia i wbrew Twojej logice (na szczęście) tego ustalenia się trzyma, choćby nie wiem jaki ból pupy to powodowało. Co do tego Twojego „rozrzutu”, coś Ci się w cyferkach pomieszało z tymi 12 miesiącami. To Ty uważasz, że 4 lata to zarówno 3 lata i 6 miesięcy, jak i 4 lata i 5 miesięcy, więc to Ty się „domagasz”, żeby była tolerancja plus / minus 6 miesięcy, żebyś to Ty się mógł załapać na wyższą nagrodę. TO jest właśnie 12-miesięczny rozrzut, więc sam siebie wypunktowałeś… Dla mnie żadnego „rozrzutu” nie ma. Przedziały dla nagród mają odpowiednio 12-24 miesiące, 25-48, 49-72 i ponad 6 lat czyli od 73 miesięcy w górę. I tyle! Żadnego „rozrzutu”, który sobie wymyśliłeś. Łapiesz się w jednym przedziale, albo w innym. Ty akurat znajdujesz się w drugim z nich, a bardzo pragniesz być w trzecim. Kalendarz to jednak niezbyt skomplikowane urządzenie. Proste jak budowa cepa. Jasiu.

     • Infamous pisze:

      Ależ pięknie mu odpowiedziałeś! Sam bym tego lepiej nie ujął. Ciekawi mnie tylko czy teraz dotrze do tego Jasia czy dalej będzie snuł jakąś swoją nielogiczną teorię. 😉

 19. Czułkista pisze:

  Ahhhh… Jak ja kocham ten ból części tylnej niektórych 🙂 miód na moje oczy normalnie i największa nagroda. Nawet większa niż tenk wraz ze wszystkim dodatkami 🙂 proszę więcej takich eventów 🙂

 20. Bolo pisze:

  To data z forum czy z gry będzie liczona bo mam 2 inne na forum Member since 16 Dec 2010 a w grze 13 kwietnia 2011

  • Krenegee pisze:

   Data z gry wyświetla się prawidłowo tylko dla kont zarejestrowanych po wyjściu gry z bety. Wszyscy alfa- i betatesterzy mają w grze datę 12 lub 13 kwietnia. W Twoim przypadku liczy się ta z forum i przy okazji gratulacje za komplet nagród 😉

 21. Gogol pisze:

  Jak dla mnie wszystko było czytelne od samego początku. Ból tyłka wszechobecny jest co najmniej nie na miejscu. Tu gość trafnie stwierdził, że jakby przyznawali nagrody według ilości wydanych pieniędzy na tą grę to wydarzenie byłoby strasznie negatywnie oceniane wśród graczy, którzy grają dla przyjemności bez wkładu pieniężnego.

  Cóż, jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

  Dla mnie bądź co bądź jest to ukłon w stronę graczy związanych z grą od dłuższego czasu, bez nich nie odnieśliby takiego sukcesu.

 22. rdslv pisze:

  Czyli nie ogarniają dat i narzekają wszędzie. Dobrze wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.