Supertest: ciężar z odwróconym automatycznym systemem ładowania

Zaczynamy supertest radzieckiego czołgi ciężkiego, który od dawna znajduje się w świetle reflektorów: IS-3. Ta wersja ma jednak ciekawą opcję: System automatycznego ładowania. Celem testu jest sprawdzenie, jak taka mechanika sprawdzi się w czołgu ciężkim.

Weźcie pod uwagę, że sprawdzamy ogólną mechanikę autoloaderów, nie ten konkretny pojazd. Ta wersja IS-3 jest też pierwszą iteracją: możemy zmieniać całą mechanikę i/lub statystyki. IS-3 został wybrany jako model przeznaczony typowo do ciężkiego ostrzału na bliski dystans. Dajemy mu możliwość oszczędzania swojej siły ognia i zobaczymy, co z tego wyniknie!

IS-3A (HT-8, ZSRR, premium). Wstępne parametry:

Tier: HT-8, ZSRR, premium
Wytrzymałość: 1 550
Moc silnika: 520 KM
Moc na tonę: 10,61 KM / t
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 40 / -15 km / h
Prędkość obrotu: 26 °/s
Prędkość obrotu wieży: 22 °/s
Zasięg widzenia: 350 m

Pancerz kadłuba: 110 / 90 / 60
Pancerz wieży: 249 / 172 / 100

Działo: 122 mm D-25TA

Uszkodzenia: 390 / 390 / 530
Penetracja: 221 / 270 / 61
Pocisków w magazynie: 3 szt.
Czas ładowania pomiędzy strzałami: 3,0 s
Czas przeładowania jednego pocisku: 12 / 15 / 18 s
Rozrzut na 100 m: 0,46
Czas celowania: 3,0 s
Ograniczenia opuszczenia/uniesienia działa: -5 / +19

Więc co dokładnie testujemy?

W tym Superteście IS-3 z autoloaderem dostaje magazynek na trzy pociski, dokładnie tak, jak najwyższe tiery włoskiego drzewka. Jest jednak znacząca różnica, zmieniająca kompletnie styl gry: Najszybciej ładuje się pierwszy pocisk, a nie ostatni w magazynku. Czasy ładowania to kolejno 12/15/18s dla pierwszego, drugiego i trzeciego pocisku (w tym etapie testu). Możesz strzelać już po załadowaniu pierwszego pocisku, ale wtedy rozpoczniesz ładowanie od nowa. Może lepiej będzie zaczekać na jeszcze jedną „pestkę”? Albo nawet kolejną.

W skrócie: Przy ładowaniu od zera, każdy kolejny pocisk ładuje się dłużej.

Czego więc chcemy?

Chcemy czołgu ciężkiego, który atakuje z przygotowania. Pojazdu, który zachowuje siłę ognia, kiedy bitwa się uspokaja albo zmienia pozycję i zadającego ok. 1000 punktów uszkodzeń jedną serią po wejściu do walki, a potem zdolnego do utrzymania się w pojedynku, ponieważ przeładowanie pierwszego pocisku jest krótkie. Parametry działa zdecydowanie będą wskazywały na rolę do walki na bliski dystans, ponieważ niska celność uniemożliwi snajpienie. Walka „na blisko” powinna jednak być przyjemniejsza niż w IS-3, ponieważ czas celowania spadł do 3s (z 3,4). YOLO push i seria strzałów po 390 rządzi!

Więc co się stanie z IS-3 z magazynkiem w przyszłości?

Ten temat pojawiał się w dyskusjach podczas testowania koncepcji mechaniki automatycznie ładującego czołgu ciężkiego, niekoniecznie będącego inną wersją IS-3. Wiele zależy od wyników testu, nawet to, czy w ogóle taka mechanika wejdzie na oficjalne serwery. W każdym wypadku poinformujemy Was o jakichkolwiek zmianach w IS-3 z autoloaderem, jeśli tylko się pojawią.

Jeszcze raz, statystyki i koncepcja rozgrywki dla czołgu nie są ostateczne i mogą się zmieniać, w zależności od danych i Waszych opinii.

Powodzenia w każdej walce!

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

42 komentarze

 1. Mi pisze:

  … i znowu płacz.
  Obj 252u – płacz
  arta – płacz
  is3a – płacz
  czy wasi rodzice wyrazili zgodę na zamieszczanie komentarzy ?

 2. Valtan pisze:

  Dzik z magazynkiem, coś pięknego

 3. czaniec13 pisze:

  W Armored Warfare są czołgi z taką mechaniką (Merkawy i Stingraye)i i wszystkie bez wyjątku są OP.Czy to LT (stingray),czy HT (merkawa) i tu będzie tak samo.

 4. Solonaryba pisze:

  Jak dla mnie bomba pomysł, wprowadził bym jeszcze koszulki na czołgi z napisem prostytucja.
  Od 2 lat gram w wt, więc róbta co chceta 🙂

 5. Husaria79 pisze:

  Jak do tej pory to grajac Isem 3A przyczajam sie za budynkiem i czekam aż IS 3 podjedzie bokem na 10 metrów, mam przygotowanego na niego kumulaka i z 10 metrów celuje w bok w kadłub pod dórnym pancerzem przez gąski i wale, a tu kumulak (gold) wchodzi w gurny pancerz pod kątem 90 stopni za 0………..

 6. Husaria79 pisze:

  Mam nadzieje ze IS 3A dostanie ten magazynek to by było ciekawe rozwiązanie bo strasznie kuleje. Nawet z magazynkiem i jego celnością to moze jedna pestka by weszła.

 7. XD pisze:

  Gówno warty Leoś miał mieć, a nie lepiej dać OP ruskowi

  • Anonim pisze:

   Leoś to zapomniany przez WG czołg. Jak wiele maszyn starej daty i jak wiele tych maszyn – czekający na buffa. Niekoniecznie poprzez dodanie magazynku, a np.: poprzez danie najlepszej celności na medzie (np.: 0,25 + genialna stabilizacja) w połączeniu z DPMem AMX 30B. Wady nadal będzie miał jak przeciętne kamo i brak pancerza. Ale dzięki choćby takim zmianom będzie się wyróżniał na tle niemal identycznego Centuriona AX (różnicą się obecnie tylko pancerzem).

 8. Teravius pisze:

  Potencjalny buff dla zapomnianego IS-3A, który w takiej formie powinien być wypuszczony od początku.
  W Blitzie jest coś podobnego i nawet nieźle się tym gra. Z pewnością nie jest OP. Wymaga pomyślunku przy wypluwaniu pestek.

  • Anonim pisze:

   Niby magazynek, ale on nie będzie taki wygodny w użyciu jak na Włochu 8 tieru. Główny problem pozostaje niezmieniony – słaba celność i długi czas skupiania. Podobnie też jak włoski med – nie będzie dobry w każdej sytuacji. Dalej mimo wszystko najlepszy magazynek 8 tieru dysponuje AMX 50 100 (ze względu na to, że można zdjąć nawet 9 tier na clipa). Na drugim miejscu stawiam Progetto/Panterę (uniwersalność, ale okupiona nieco momentową wartością bojową), a obok niego Lorrkę 40t (połączenie cech Włocha i Setki). Resztę można pominąć milczeniem.

 9. NiezlySzajs pisze:

  Z chęcią bym kupił takiego IS-3A.
  Mam pytanie. Typ 59 ma silnik 520 KM (ten sam silnik ma Typ 59 G, T-34-3 i 59 Patton) i dostanie silnik o mocy 650 KM, czyli te trzy inne czołgi też dostaną ten silnik?

  • Iv pisze:

   Nie liczył bym na to. Chińska linia medów charakteryzuje się – złomostwem 🙂 i pewnie tak zostanie nawet w przypadku premek. A 59 Patton to szczególnie nieudana premka z wrzodem na wieży.

 10. Anonim pisze:

  „Weźcie pod uwagę, że sprawdzamy ogólną mechanikę autoloaderów, nie ten konkretny pojazd” – tak trudna sztuka czytania z zrozumieniem …

 11. Vic pisze:

  To ja poproszę KW-2 z dwoma działami z magazynkiem po 5 pocisków z przeładowaniem między strzałami 0.5 Będzie to najlepiej zbalanosowany czołg w grze i najbardziej realistyczny. Aaa i do tego jazda w przód 65km/h, z depresją-15

 12. Daneboj pisze:

  Odwrocony? A przypadkiem u Wlochow nie jest tak samo ze 1 pocisk naszybciej?

 13. Powhatan pisze:

  Myślę, że Ruskie pociski jako uświadomione klasowo powinny mieć dwa razy większy damge.

 14. Szmitu pisze:

  Według mnie jest to niezbalansowane, nie zgadzam się z tym!

 15. DGN pisze:

  Powiem tak: przy całej mojej sympatii do Rosji i Białorusi zaczyna mnie irytować to ciągłe stawianie na pierwszym miejscu czołgów radzieckich.
  Ile jest wszelkich premek, tanków specjalnych, itp. radzieckich a ile z innych drzewek?
  To już naprawdę nie można dać czegoś specjalnego szwedzkim czołgom średnim na przykład? Brytole też eksperymentowali z bronią pancerną jak popaprani i można by u nich dać jakieś ciekawe nowe mechanizmy w WoT, a nie tylko radzieckie i radzieckie! :/

  • DGN pisze:

   Albo niech, kurła, zrobią dla serwerów RU wersję gry World_Of_Soviet_Tanks i będzie spokój!
   Lubię Rosjan i Białorusinów ale białoruskojęzyczni geszefciarze z Cypru, kurła cyka bladź, przeginają pałkę 🙁

 16. Cinabun pisze:

  Albo KW 2 z dwoma pociskami xD

  • ISU-152 z 3 pestkami pisze:

   o tak, KV-2 z dwoma pociskami, jeszcze zróbcie ISU-152 też z co najmniej 3 pociskami po 750 dmg każdy, będę zadowolony.
   Ja w ruskich tankach jako dodatek dałbym możliwość załadowania każdy rodzaj pocisku oddzielnie, np: 1 PP, 1 APCR/HEAT, 1 HE, w dowolnych kombinajcjach.

 17. 40k pisze:

  Za nie długo jak ktoś zapyta jakie drzewko najlepiej robić ludzie będą odpowiadać: „Radzieckie. Dlaczego? Bo ma wszystkie mechaniki i cechy innych drzewek”.
  To tyle jeśli chodzi o zróżnicowanie…

 18. Tomeg pisze:

  Wolę nie pytać jaki magazynek będzie miał T-54…

 19. Hebius pisze:

  Is3 w tej chwili to świetny czołg, a jeszcze jakby mu dać taki włoski magazynek. Byłby totalnie przegięty. Ma za dobry pancerz. Jak chcą przetestować takie rozwiązanie to niech je sprawdzą na czołgu zbalansowanym pod magazynek: Emil I, Amx 50 100.

 20. FlamixKL pisze:

  Tego jeszcze w wocie nie było… Xd to tak jak by: Atlantyk w wot! Nowa nacja

 21. Tomek.Z pisze:

  Uff, a byłem blisko kupienia Polskiego 50TP prototyp, a tu nagle IS-3A premka z magazynkiem, który teraz wybrać, działo najważniejsze w Polskim mamy 212 i 245 peny, w IS-3A trochę więcej 221 i 270!, jak myślicie ?

 22. Srutin pisze:

  O! K-wa! Ruskie się zorientowały, że magazynki ich czasami leją…

  Czekam na IS-7 z włoskim magazynkiem ale na 7 pocisków, wszak 7 w nazwie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.