Wyścig zbrojeń, czyli która VIII kiedy była OP

Koledzy z rosyjskojęzycznej strony WoT Express postanowili przyjrzeć się ewolucji czołgów premium pod względem bycia OP. Wzięto również pod uwagę pojazdy wprowadzane okazjonalnie takie jak „Chrysler K„, czy też pożądanego przez wszystkich „Defendera„.  Dane zbierane są od 2016 roku i jeśli nie wiecie, co teraz opłaca się kupić (a mamy nadzieję, że wiecie), to ta tabelka Wam w tym pomoże.

* Interesujące jest to, że w trakcie przygotowywania materiału, zwrócono uwagę na daty wejścia poszczególnych czołgów i na to czy były OP, czy nie. Dla przykładu nowa „imba” wyskakuje średnio ~ co 4 czołgi. Z wyliczeń wynika, że kolejnej OP maszyny należy się spodziewać dopiero po 18 sierpnia. I dalej, jeśli wierzyć liczbom – będzie to listopad-grudzień.

Cóż, w 2019 roku można spodziewać się niezbalansowanego premium w okresie między kwietniem, a majem. Przy czym są to jedynie domysły.

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

18 komentarzy

 1. Damirion pisze:

  Mapt to Marzec a następne to kwiecień maj , a wiec jeszcze w maju powinien być obj252 ?

 2. Zxc pisze:

  W zamierzchłych czasach to i IS6 był op jak cholera. Odbijał jak szalony, a działo dawało radę nawet w 9. W tej chwili to kompletny szrot, więc ibte obecnie mocne premii pewnie czeka próbny los, patrząc na to co WG robi z tą grą i jakie czołgi wprowadza.

 3. Stef pisze:

  Ciekawe czy polski premium też będzie OP w sumie nie miałbym nic przeciwko.

 4. Ja pisze:

  Trochę nie ogarniam tej tabelki

 5. Maciej pisze:

  FV4202 jest OP??? Od kiedy??

 6. Tomek.Z pisze:

  Czy Chrysler K pojawi się jeszcze w sklepie ???

 7. Szczecinianin pisze:

  Nic nie kupowac bo i po co ….

 8. Mauerbrecher pisze:

  no a gdzie Muerbrecher? przecież jest OP jak cholera! Lowe to przy nim pikuś,

 9. Roophert pisze:

  No to kolejny „OP” pojazd pojawi się mniej więc wtedy, kiedy pojawi się nasza premka (po 18 sierpnia, a pewnie w okolicach listopada) 😉 Czyżby to było to?

 10. Maniek pisze:

  Serwery zdechły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.